Z programu podnikatelských voucherů rozdělí Plzeň dva miliony na 15 výzkumných projektů

Z programu podnikatelských voucherů rozdělí Plzeň dva miliony na 15 výzkumných projektů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan BenešJan Beneš

Člen Městského výboru KSČM Plzeň, člen Plzeňského krajského výboru

Více

Marek SýkoraMarek Sýkora

Zastupitel PK, radní města Dobřany

Více

Josef WalterJosef Walter

zámečník

Více

Z programu podnikatelských voucherů rozdělí Plzeň dva miliony na 15 výzkumných projektů

Plzeň, 26.11.2015, aktualizováno 11:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O Plzeňské podnikatelské vouchery, které si kladou za cíl za cíl podporovat spolupráci podniků a výzkumných organizací je zájem. Město evidovalo celkem 24 žádostí, což je přibližně stejný počet jako před dvěma lety, kdy radnice podnikatelské vouchery vypsala poprvé. Podporu celkem 15 doporučeným žádostem již odsouhlasila radní města, pokud ji schválí zastupitelé, rozdělí se na projekty dva miliony korun.

„Program podnikatelských voucherů se osvědčil a je o něj zájem. Rozdíl oproti tomu minulému je, že jsme ho otevřeli kromě univerzity i pro výzkumná centra v okolí Plzně. Také jsme upřednostnili v bodovém hodnocení ty, kteří zatím v tomto programu nečerpali finanční podporu u nás a ani v programu voucherů Plzeňského kraje. Snažíme se tak pokrýt co nejširší spektrum začínajících podniků v regionu,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Radní například navrhli podpořit projekt usilující o zlepšení vlastností nanovlákenné membrány, projekt směřující k inovaci sběrače proudu pro elektrobus, dále pak projekt zaměřený na optimalizace linky na výrobu gumových hadic. „Podnikatelské vouchery jsou velmi jednoduchým, ale zároveň efektivním nástrojem, který vede firmy a výzkumné instituce k vzájemné komunikaci a spolupráci. Výzkumné organizace mohou nabídnout své kapacity a firmy si mohou vyzkoušet na menších projektech, jak spolupráce bude fungovat,“ doplnil náměstek.

Mezi výzkumnými organizacemi jako poskytovateli služeb má jasnou převahu Západočeská univerzita v Plzni (ZČU). Nejvíce, celkem sedm projektů navržených na podporu, dodala Fakulta strojní ZČU, zejména díky jejímu výzkumnému centru RTI - Regionálnímu technologickému institutu. Velká část projektů plánuje využití služeb v oblasti vývoje software. Jedná se například o různé druhy software pro mobilní aplikace, novou komponentu pro konstrukční software nebo software pro standardizaci podnikových dokumentů. Služby výzkumných organizací jsou také často zaměřeny na optimalizaci výrobních procesů nebo na optimalizaci využívaných materiálů.

Podporu by mělo získat 15 žádostí, čtyři žadatelé jsou zařazeni jako náhradníci, tři žádosti nesplnily podmínky kontroly a dva žadatelé od žádosti odstoupili. Na projekt podnikatelských voucherů město alokuje dva miliony korun. „Všech 15 žadatelů navržených k podpoře patří mezi malé a střední podniky a 13 z nich má sídlo nebo provozovnu na území města Plzně,“ uvedla Jana Klementová, jednatelka BIC Plzeň, které pro město projekt administrativně zajišťuje.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.