Kým to vlastně jsem

Kým to vlastně jsem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Kým to vlastně jsem

Plzeň, 25.11.2015, aktualizováno 26.11.2015 15:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

    Aktuální migrační vlna, z mnoha zřejmých důvodů nepíši vlna \\\"uprchlická\\\", vyvolává nespočet rozličných otázek směřujících prakticky do všech oblastí lidského života.

    Nechci ale nyní, na tomto omezeném prostoru, hodnotit ani důvody, ani způsoby a dokonce ani dopady zmíněného gigantického procesu přesunu obyvatelstva, ale pokusím se v efektivní zkratce dospět k tomu, čím v tomto ohledu ve vztahu k občanům naší země, jako jejich poslanec vlastně jsem, či bych býti pro někoho také mohl. Výstižněji řečeno, jak bych mohl být některými demagogickými politiky a  tendenčními médii, za své racionální proevropské, pronárodní, ale i provlastenecké postoje, onálepkováván. Určitě nepochybujete, že to tito experti \\\"na vše\\\" planě nálepkovat velice dobře umí!

  Současně se domnívám, že problémy s \\\"účelovým nepochopením\\\" a následnou \\\"účelovou ostrakizací\\\" některých, třeba i jen čistě spontánních, sebezáchovných vystoupení, projevených v objektivním zájmu naší společnosti, se dnes mohou týkat prakticky všech.  Zejména však těch, co neumějí plavat po proudu bohužel stálepřítomné \\\"havloidní pseudohumanity\\\", snad již učebnicového to typu \\\"mezilidské lásky a občanské vzájemnosti\\\". Tato \\\"nepoliticky politická ideologie\\\" nám přece přinesla \\\"polistopadově mnoho dobrého\\\", například když také zanesla do našeho slovníku  pojem tzv. humanitárního bombardování. Jen pro upomínku: tento, pro \\\"souručenství\\\" kolem exprezidenta Havla příznačný výplod, se poprvé objevil  v souvislosti s bombardováním civilistů ve Svazové republice Jugoslávie, a to konkrétně v roce 1999 ve francouzském periodiku Le Mond. Jistě víte, že se paradoxně jedná o deník vydávaný v zemi, kterou by bylo možno velice zjednodušeně označit za průkopnickou k \\\"tavícímu kotli\\\" multikulturalismu. Právě toho dysfunkčního multikulturalismu, který dnes celou Evropu neúprosně sužuje a také v přístupu k němu názorově rozděluje. A podotýkám, že s uprchlíky z občansko válečných bojišť ve svých zemích a přístupu k nim to nemá pražádnou souvislost.

     Vraťme se však k tomu popisovanému nálepkování a paušalizaci, rozšířeným fenoménům naší společnosti posledních desetiletí. Osobně jsem pokryteckým \\\"rádobyhumanistou\\\" nikdy nebyl, nejsem a věřte, že ani nebudu! Přesto mám rád svoji zemi, cítím úctu k životu a práci všech generací lidí, kteří zde žili a žijí. Respektuji národní tradice, byť ateistou, citlivě vnímám i katolický parametr defilující na evropském kontinentu v kontextu posledních dvou tisíciletí.

     Současně ale, a to nejen jako vystudovaný kulturní antropolog, akceptuji a nikdy bych si ani náznakem nedovolil klasifikovat odlišné kulturní vzorce, a to ani jejich samotné kořeny, včetně autentické víry, vycházející z oblastí mimo \\\"starý kontinent\\\". Jsem také rád, že ČR poskytla již dříve svoji pohostinnost desítkám tisíc cizinců, ať již z Ukrajiny, Vietnamu, Slovenska a mnoha dalších národností.

     Kdyby zde však mělo dojít k situaci, že by byly skupiny obyvatel, ať již úmyslně či z nedbalosti, jakkoliv ohrožovány rozhodováním nezodpovědných, a chcete-li, často již i podivně \\\"odrodilých\\\" politiků, bohužel i exekutivních, za umného mediálního přiživování, a to například ve snaze také zabezpečit některým subjektům nový zdroj příjmů, a to na úkor nás všech, vždy pozdvihnu svůj hlas!

    Ano, nebudu se bát být v tomto ohledu nazýván nálepkujícími hlupáky xenofobem, nacionalistou, či například \\\"zaprděným malým Čecháčkem\\\", protože ti, co takovéto termíny používají, jim fatálně obsahově nerozumí. Ostatně jejich zájmy také hájit ani nechci a nebudu!

 

Autor: Jiří Valenta

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.