Plzeňský kraj poskytl pět milionů na nové parkoviště na šumavském Špičáku, lyžaři mají nyní nebývalý komfort

Plzeňský kraj poskytl pět milionů na nové parkoviště na šumavském Špičáku, lyžaři mají nyní nebývalý komfort | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radovan KoderaRadovan Kodera

Fotograf a středoškolský učitel

Více

Jan BenešJan Beneš

Člen Městského výboru KSČM Plzeň, člen Plzeňského krajského výboru

Více

Petr CvalínPetr Cvalín

Bez funkce

Více

Plzeňský kraj poskytl pět milionů na nové parkoviště na šumavském Špičáku, lyžaři mají nyní nebývalý komfort

Špičák, 25.11.2015, aktualizováno 11:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pěti miliony podpořil Plzeňský kraj stavbu nového parkoviště s kapacitou 230 automobilů, které vyrostlo v těsné blízkosti sjezdovek na šumavském Špičáku. Celková investice na vybudování parkoviště činila 18 milionů korun a jedná se o největší modernizaci areálu Ski&Bike Špičák za poslední roky. Za parkování lidé nebudou nic platit. Lyžaři se mohou těšit na dosud nebývalý komfort. Přímo na parkovišti totiž nazují lyže a sjedou odtud k hlavní lanovce. Zpět na parkoviště je pak vyveze nový vlek. Na parkovišti je také prodejní místo skipasů. Nové parkoviště přestřižením pásky otevřel náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Jiří Struček (ČSSD) a zástupce hlavního majitele Ski&Bike Špičák Pavel Nový.

Nové parkoviště přestřižením pásky otevřel náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Jiří Struček (ČSSD) a zástupce hlavního majitele Ski&Bike Špičák Pavel Nový | Autor: Richard BenešNové parkoviště přestřižením pásky otevřel náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Jiří Struček (ČSSD) a zástupce hlavního majitele Ski&Bike Špičák Pavel Nový | Autor: Richard Beneš

„Změní se tak úplně logistika pohybu i pobytu lyžařů u nás na Špičáku. Pro jejich pohodlí jsme udělali maximum a nyní vlastně už nemusí udělat ani krok navíc. Hned u auta vklouznou do bot a lyží, dojedou ke kasám a k nástupu na sedačkovou lanovku. Zpět na parkoviště je dopraví vlek a pak už zbývá jen vystoupat třicet schodů,“ přiblížil hlavní výhody parkování na novém místě provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Hned vedle parkoviště navíc vznikla i nová 200 metrů dlouhá sjezdovka vhodná pro děti a začátečníky.

Celkem tak od letoška budou mít lyžaři na Špičáku k dispozici asi 350 parkovacích míst ve vzdálenosti maximálně 200 metrů od nástupu na lanovku. Stejně blízko tady staví též vlak na trase Praha- Plzeň–Špičák/zpět.

Vedle výrazného příspěvku na parkoviště poskytne Plzeňský kraj z dotačního titulu Úprava lyžařských běžeckých tras 2015/2016 částku 400 tisíc korun obcím Prášily, Horská Kvilda, Domažlice, Hartmanice, Hamry, Modrava, Železná Ruda, Kašperské hory. „Dotační titul Úprava lyžařských běžeckých tras je určen obcím, které zajišťují pravidelnou strojovou úpravu lyžařských běžeckých tras na území Šumavy a Českého lesa. Cílem dotačního titulu není jen samotná úprava běžeckých tras, ale hlavně podpora turistického ruchu oblasti a místních podnikatelů, snaha podpořit obce v jejich aktivitě a pomoci jim využít potenciál území,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Struček.

Finanční prostředky dotačního titulu se rozdělují mezi obce na základě nákladů na údržbu lyžařských běžeckých tras v uplynulých sezónách podle doloženého vyúčtování, podle počtu kilometrů pravidelně udržovaných tras a četnosti údržby. Dalším parametrem je pak atraktivita území daná počtem návštěvníků, délkou a kvalitou udržovaných tras nebo kvalitou navazující infrastruktury.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.