Plzeň rozsvítí svůj vánoční strom podle plánu v neděli 29. listopadu v 18.00 hodin

Plzeň rozsvítí svůj vánoční strom podle plánu v neděli 29. listopadu v 18.00 hodin | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír SmolíkVladimír Smolík

Starosta Pačejova

Více

Josef VozdeckýJosef Vozdecký

poslanec parlamentu ČR

Více

Jana VolencováJana Volencová

ekonomka

Více

Plzeň rozsvítí svůj vánoční strom podle plánu v neděli 29. listopadu v 18.00 hodin

Plzeň, 24.11.2015, aktualizováno 15:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň nebude měnit z důvodu obav před teroristickými útoky své plány a v neděli 29. listopadu v 18.00 hodin rozsvítí svůj vánoční strom na náměstí Republiky. Před rozsvícením čtrnáctimetrové douglasky tisolisté se svátečního slova ujmou primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD) a plzeňský biskup František Radkovský. Poté Plzeňanům zazpívá Bára Basiková s pěveckým sborem Andílci. Akce, jež zahájí advent v Plzni, si vyžádá krátkodobá dopravní opatření v centru a omezí automobilový provoz. Na rozsvícení stromku se každoročně přichází podívat mezi pěti až osmi tisíci Plzeňanů.

„Přál bych si, aby rozsvícení stromku symbolicky zahájilo období předvánoční pohody, tedy nikoliv ještě většího shonu, ale naopak přineslo nám zklidnění a v dnešní nelehké době možnost prožít co nejvíce času se svými blízkými,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Samotný program na náměstí Republiky začne v 16 hodin. Projev primátora Martina Zrzaveckého a biskupa Františka Radkovského zazní od 17.50 do 17.59 hodin, na pódiu spolu s nimi budou i někteří úspěšní mladí sportovci. Vánoční strom se rozsvítí v 18 hodin, vystoupení zpěvačky Báry Basikové s pěveckým sborem Andílci začne v 18.10 hodin a potrvá zhruba 30 minut.

„Co se týká dopravních omezení, tak od 17.00 hodin bude uzavřen automobilový provoz na náměstí Republiky, provoz bude obnoven po skončení programu podle aktuální situace po odchodu hlavní vlny diváků,“ doplnila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. Uzavřeny budou ulice Riegrova, Prešovská a celá západní strana náměstí. Na západní a jižní straně náměstí Republiky bude od 17.00 hodin platit zákaz parkování. Provoz městské hromadné dopravy, tedy tramvají ani autobusů, nebude omezen.

Vánoční strom letos Plzeň získala ze sportovního areálu TJ Sokol Petřín, ozdoben bude tradičními a osvědčenými řetězy LED. Město začalo ulice zdobit v sobotu 14. listopadu, na vánoční dekorace radnice vydá tento rok přibližně 1,1 milionu korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.