Plzeňská radnice rozšířila ve městě počet lokalit, kde si mohou lidé přes wifi zdarma připojit k internetu

Plzeňská radnice rozšířila ve městě počet lokalit, kde si mohou lidé přes wifi zdarma připojit k internetu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří PapežJiří Papež

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Kamil HrdinaKamil Hrdina

Ekolog provozů – enviromentalista

Více

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Plzeňská radnice rozšířila ve městě počet lokalit, kde si mohou lidé přes wifi zdarma připojit k internetu

Plzeň, 23.11.2015, aktualizováno 13:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na více než dvaceti veřejných místech v Plzni se již mohou lidé bezplatné připojit k internetu, který tam zavedlo město. Kromě venkovních lokalit, jakými jsou například Mlýnská strouha a sadový okruh v centru, se nově jedná o Koterovskou náves, dále pak o prostory čekáren na magistrátních úřadech, o objekty Knihovny města Plzně, o foyer Nového divadla, Meeting Point na náměstí Republiky a další. Službu nazvanou Plzeň free wifi bude radnice postupně rozšiřovat i dál, připravuje se mimo jiné lokalita parku u bazénu na Lochotíně i Chvojkovy lomy. Cílem radnice je umožnit občanům i turistům v odpočinkových zónách přístup k informacím zdarma.

„O Plzni se v poslední době mluví jako o městě, které připravuje své vlastní centrum robotiky, má povolení na letecké práce s drony, poskytuje svým školám moderní roboty pro výuku a snaží se využívat informační technologie ve prospěch občanů. Nejen to, ale právě i rozšiřování bezplatného připojení posiluje image Plzně jako takzvaného smart city neboli chytrého města,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) je zavedení služby možné díky tomu, že má Plzeň svou vlastní síť podzemních optických tras. Ta dosahuje délky přes 130 kilometrů a propojuje na 120 lokalit. „Nabídkou bezplatného připojení k internetu zvyšujeme komfort pro obyvatele i návštěvníky města, dokazujeme tím, že můžeme v tomto konkurovat velkým moderním metropolím. Tato technologie je levná, dostupná, stojí nás měsíčně jednotky tisíc korun. S rozšiřováním budeme dál pokračovat,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář, který má pod sebou Správu informačních technologií města Plzně, jež připojení zajišťuje.

První lokalitu s internetem zdarma na veřejném prostranství představilo město Plzeň letos v červenci v Mlýnské strouze a ve Smetanových sadech. Nyní je již na seznamu více než 20 míst. Kromě sadového okruhu v centru, je to na náměstí Republiky mázhauz radnice, sněmovní sál Zastupitelstva města Plzně, Meeting Point, prostor čekárny na občanské průkazy a cestovní doklady na adrese náměstí Republiky 16, dále prostor čekárny registru vozidel a řidičů v Koterovské 162, vstupní prostor Nového divadla, areál DEPO 2015, Knihovna města Plzně v ulici Bedřicha Smetany i její prostory na devíti dalších adresách (Západní 18, Klatovská 109, Masarykova 75, Rodinná 39, Studentská 22, Macháčkova 28, Táborská 22 a 24, Hodonínská 55), městské volnočasové centrum Dům Digitálních Dovedností, území městské části Lhota a další.

Podle Luďka Šantory, ředitele Správy informačních technologií města Plzně, platí, že pro připojení je nastaven limit jedné hodiny, po němž se bude muset zájemce znovu přihlásit. Město tak chce eliminovat využívání sítě komerčními subjekty. „Také poskytovaná rychlost připojení byla zvolena tak, aby lidé nezneužívali systém ke stahování filmů a podobně. V případě nečinnosti dojde k odpojení po 30 minutách,“ vysvětlil Luděk Šantora. Zajištění Plzeň free wifi je možné díky tomu, že má Plzeň vybudovanou špičkovou optickou infrastrukturu, takzvanou metropolitní síť. Na té pracuje od roku 1998.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

wifi?? 24.11.2015 09:55, Reagovat

... to je zcela zbytečný projekt - z křížkem po funusu.
Ten kdo má potřebu připojení na síť z mobilu, či tabletu, ..., už má tuto funkcionalitu od svého operátora CELOPLOŠNĚ - nejen v Mlýnské strouze.

KAB 26.11.2015 08:52, Reagovat

To si nemyslím:

- turista díky tomu chytne wifi venku, kde by se na internet nedostal anebo za těžké prachy (vím když jezdím na Slovensko, že první věc je zjistit, kde je wifi)

- když občan Plzně čeká hodiny na úřadě, wifi se hodí, protože mobilní síť je zpravidla limitována několika sty MB, takže přístup na internet je pouze teoretický nebo zase za velké prachy

Myslím, že tento projekt je fajn jak pro lidi z Plzně tak i pro návštěvníky.

Jaroslav 26.11.2015 10:57, Reagovat

Tenhle projekt je opravdu moc fajn, ne každý má zbytečné peníze na internet v mobilu nebo tabletu, který má limit 500 MB. Jen by mě zajímaly náklady, nemyslím, že by to muselo být za takové peníze jak je prezentováno...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.