Web města Plzně získal speciální cenu v evropské soutěži

Web města Plzně získal speciální cenu v evropské soutěži | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal DrabíkMichal Drabík

Invalidní důchodce

Více

Lukáš BartoňLukáš Bartoň

Konstruktér, Krajský předseda Pirátů

Více

Kateřina ČedíkováKateřina Čedíková

Středoškolská učitelka

Více

Web města Plzně získal speciální cenu v evropské soutěži

Plzeň, 20.11.2015, aktualizováno 15:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Významné ocenění v soutěži .eu Web Awards 2015 získal web města Plzně. Do soutěže, jejíž výsledky se slavnostně vyhlašovaly v Muzeu přírodních věd v Bruselu se přihlásily stovky webových stránek s doménou .eu. V pěti kategoriích. Web města www.plzen.eu získal cenu speciální, za nejvíce interaktivní web. Grafický návrh pro město vytvořilo plzeňské studio Beneš & Michl.

Web města Plzně získal speciální cenu v evropské soutěži | Autor: Richard BenešWeb města Plzně získal speciální cenu v evropské soutěži | Autor: Richard Beneš

„Ocenění nás samozřejmě velmi těší. Dává jedinečnou zpětnou vazbu celému týmu lidí, kteří na tvorbě webu města pracují. Plzeň tímto potvrzuje, že se přibližuje tomu, aby byla chytrým městem a pro občany a návštěvníky města přívětivým ve všech ohledech. Co se týká webu, tak aktuálně připravujeme zveřejňování informací, jež povedou ke zkvalitnění života a poskytovaných služeb ze strany města,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle technického náměstka Pavla Šindeláře (ODS) se současná podoba webu vytvořila zhruba před čtyřmi lety, nyní se do stejné podoby převádí i webové stránky jednotlivých městských obvodů. „Hotovy jsou už takto Městský obvod Plzeň 2-Slovany a Městský obvod Plzeň 3,“ uvedl Pavel Šindelář.

Jednou z největších odlišností oproti ostatním městům je rozdělení webu na portály Turista a Občan. Tomu pak odpovídá následné přizpůsobení obsahu. „Část Občan je více založena na informacích pro obyvatele města, kdežto část Turista preferuje fotografie a aktuální informace o akcích, které mají nalákat domácí i zahraniční zájemce k návštěvě města Plzně,“ přiblížili Helena Prokopová a Martin Pecuch, kteří stránky spravují. Díky blokovému uspořádání se celý web poměrně snadno spravuje a přizpůsobuje vždy aktuálním potřebám města. Je plně optimalizovaný pro prohlížení v mobilních telefonech.

„Vzhledem ke skladbě turistů, kteří do města přijíždějí, jsou pro nás samozřejmostí anglická a německá jazyková mutace. Snažíme se návštěvníkům poskytovat nejenom obecné informace, ale také připravovat aktuality ke speciálním příležitostem, jako bylo například fotbalové utkání Evropské ligy domácí Viktorie proti Rapidu Vídeň. Pro rakouské fanoušky jsme připravili článek s tipy na předzápasový program v centru,“ doplnila Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS.

Internetová doména .eu patří mezi největší domény nejvyšší úrovně na světě a spojuje více než 500 milionů lidí v 31 zemích do jedné internetové identity. Od roku 2005, kdy se tato doména otevřela k registraci je přihlášeno přes 3,8 milionu doménových jmen.eu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.