Plzeň půjde do soudního sporu s Hochtiefem, ten požaduje vyplacení 20 milionů za odvoz zeminy při stavbě Nového divadla

Plzeň půjde do soudního sporu s Hochtiefem, ten požaduje vyplacení 20 milionů za odvoz zeminy při stavbě Nového divadla | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan LöffelmannJan Löffelmann

Starosta města Kdyně

Více

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta

Více

Stanislav VrbaStanislav Vrba

ředitel ZŠ Kolinec, hasič

Více

Plzeň půjde do soudního sporu s Hochtiefem, ten požaduje vyplacení 20 milionů za odvoz zeminy při stavbě Nového divadla

Plzeň, 19.11.2015, aktualizováno 11:28 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Firma Hochtief se nyní obrátila na vedení města s žádostí, aby se formou mimosoudního vyrovnání vyřešila záležitost s vyplacením 20 milionů korun, které si společnost nárokuje jako vícepráce za odvoz zeminy při stavbě Nového divadla. Město loni v červnu podepsalo s firmou Hochtief memorandum, že společnost stavbu divadla dokončí v termínu i bez ohledu na uhrazení zmíněných víceprací s tím, že se celá věc vyřeší soudně. Plzeň odmítá na požadavek firmy Hochtief přistoupit a je připravena na soud.

„Loni jsme na zastupitelstvu zabývali tím, zda má město uhradit navíc téměř 17 milionů za novou divadelní technologii a 20 milionů jako vícepráce za odvoz zeminy. První částku jsme zaplatili, druhou nikoliv. S tehdejším primátorem Martinem Baxou (ODS) jsme podepsali memorandum s firmou Hochtief, že až to všechno skončí, tak se sebereme a půjdeme k soudu a nebudeme se tomu jako město bránit. Oni na nás podají žalobu a ať pak soud určí, jestli jsou jejich nároky oprávněné, či nikoliv,“ popsal situaci současný primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle slov primátora Zrzaveckého celá záležitost na rok usnula a nyní se k němu ohlásil na jednání generální ředitel a předseda představenstva firmy Hochtief Tomáš Bílek. „Požádal mě o schůzku a chtěl, aby u toho byl i tehdejší primátor Baxa a technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Na té schůzce nás požádal, abychom nešli cestou soudu, ale rozhodčího řízení, což by znamenalo nechat znovu schválit zastupitelstvem smlouvu na dodávku a výstavbu divadla,  protože tam rozhodčí doložka není. A pak tedy, aby si každá strana vybrala arbitra a šlo by se touto cestou. Ale to jsme už tenkrát odmítli, když tehdy chtěli vícepráce řešit formou rozhodčího soudu. Na té naší schůzce jsme řekli, že takto to rozhodně řešit nechceme a musím přiznat, že pan Bílek neodcházel v dobré náladě,“ konstatoval primátor Zrzavecký. 

Následně generální ředitel firmy Hochtief oslovil samostatně každého zastupitele doporučeným dopisem, jehož znění se nesl v podobném duchu jako uvedené jednání s primátorem a jeho dvěma náměstky. „Zastupitelé na to nijak nereagovali, že by žádali hlasovat o nějakém usnesení a mám informace, že nejsou na toto řešení ochotni přistoupit. To tedy znamená pro město další soud,“ dodal primátor. Už nyní se město soudí v kauze OC Corso a nepřímo také ve druhé velké kauze kolem opětovného zastavení stavby spalovny komunálního odpadu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.