Díky projektu EHMK informovala o Plzni celá řada věhlasných zahraničních médií

Díky projektu EHMK informovala o Plzni celá řada věhlasných zahraničních médií | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

Jiří MaštálkaJiří Maštálka

poslanec Evropského parlamentu

Více

Radoslav ŠkardaRadoslav Škarda

První místostarosta MO Plzeň 3

Více

Díky projektu EHMK informovala o Plzni celá řada věhlasných zahraničních médií

Plzeň, 16.11.2015, aktualizováno 14:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přes 200 reportáží v zahraničních tištěných médiích, na 30 reportáží v rozhlase, více než 20 v televizním vysílání a stovky výstupů na internetových stránkách různých médií se letos věnovaly tématu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 i městu Plzni jako takovému. Jejich autory jsou dvě stovky novinářů, kteří přijeli do západočeské metropole v rámci organizovaných návštěv pro žurnalisty. Zpropagovali nejen město a jeho turistické cíle, ale i místní poskytovatele služeb. Zájem o Plzeň měli ale i významní zahraniční hosté, jejich počet vzrostl meziročně o víc než třetinu.

Takto například informoval o Plzni na čtyřech stranách prestižní rakouský časopis o cestování ReisemagazinTakto například informoval o Plzni na čtyřech stranách prestižní rakouský časopis o cestování Reisemagazin

Nejvyšší počet reportáží v zahraničních médiích zaznamenala Plzeň v sousedním Německu. „Tam se nám i našemu projektu věnovala média tištěná, internetová, televizní i rozhlasová. V počtu mediálních výstupů dále následuje Rakousko, Holandsko, Itálie, Španělsko, Velká Británie, Jižní Korea, severské země, Slovensko či Spojené státy americké,“ řekl náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch Martin Baxa (ODS).

Mezi média, která věnovala Plzni prostor, patří německé Frankfurter Allgemeine Zeitung, der Tagesspiegel, Süddeutsche Zeitung, Westdeutsche Zeitung, ZDF, Deutsche Welle, rakouské Die Presse, Wiener Zeitung, Kurier, britské The Independent, The Guardian, The Times, The Daily Telegraph, italské La Repubblica, La Gazzetta dello Sport, Il Giornale, Famiglia Cristiana, Il Messaggero, francouzský list Le Figaro i španělský El País. Články o Plzni přinesly také významné společenské magazíny jako ELLE, Harper´s Bazaar, National Geographic, dále i odborné časopisy jako Bauwelt a Blueprint i magazíny leteckých společností jako Korean Air nebo Finnair.

„To spektrum zahraničních mediálních výstupů je opravdu široké. Jen pro představu, například ceníková cena inzerce na stranu A3 ve Frankfurter Allgemeine Zeitung stojí 65 tisíc eur, tedy asi 1,8 milionu korun. Nám vyšel článek nejen v deníku, ale i v jeho on-line verzi,“ uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka městské organizace Plzeň – TURISMUS, která má prezentaci města Plzně na starost. Jako další z příkladů zmínila sobotní přílohu jednoho z největších francouzských celostátních deníků, deníku Le Figaro, v nákladu 410 tisíc kusů. V jeho magazínu vyšel článek o Plzni a lázeňském trojúhelníku na celkem 11 stranách, Plzni se z toho věnovaly čtyři strany. Pokud by si město mělo článek v tomto rozsahu jako reklamní zaplatit, stál by kolem 4,2 milionu korun.

Zvýšený zájem ze zahraničí o Plzeň dokazuje také počet delegací a oficiálních návštěv, které přijely do západočeské metropole. Od ledna do 10. listopadu primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) i ostatní členové vedení přijali přes 30 významných zahraničních hostů, což je o třetinu víc než v roce 2014.  

Silný zájem o projekt Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 zaznamenala Plzeň i na nejrůznějších veletrzích cestovního ruchu, vůbec nejsilnější byl a stále je v německy mluvících zemích. Společnost Plzeň 2015 a Plzeň – TURISMUS společně zorganizovaly zahraniční prezentace na kulturních akcích a veletrzích cestovního ruchu v řadě evropských měst.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.