Plzeň získá důležité pozemky pro stavbu Vodárenského souboru Litice

Plzeň získá důležité pozemky pro stavbu Vodárenského souboru Litice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří BrunerJiří Bruner

jednatel společnosti

Více

Jan KadlecJan Kadlec

vedoucí Pozemkového fondu – OP Domažlice

Více

Jan KučeraJan Kučera

Více

Plzeň získá důležité pozemky pro stavbu Vodárenského souboru Litice

Plzeň Litice, 16.11.2015, aktualizováno 12:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Od soukromého vlastníka získá město Plzeň důležitou část pozemku v katastrálním území Litice, uzavření kupní smlouvy je hlavním krokem k dokončení projektových prací a k realizaci plánovaného Vodárenského souboru Litice. Konkrétně se jedná o jeho první etapu za zhruba 78 milionů korun. Výstavba souboru Litice umožní uskutečnit nová napojení na veřejný vodovod v jihozápadní části Plzně a zajistí plynulost a zabezpečení dodávek pitné vody v této oblasti.

„Jednání o získání tohoto klíčového pozemku vedli zástupci města Plzně téměř čtyři roky, ale teprve v letošním roce se nám podařilo dosáhnout dohody. Vlastník souhlasil s prodejem nezbytné výměry a město mu jako kompenzaci umožní dlouhodobý pronájem zemědělské půdy, městských pozemků v lokalitě Na Malinci v katastrálním území Štěnovice, kde bude tento soukromý zemědělec hospodařit na zhruba 40 hektarech,“ uvedla Helena Matoušová (ODS), radní pro nakládání s majetkem města.

Na získaném pozemku budou umístěny stěžejní stavby zemního a věžového vodojemu, v první etapě se vybuduje komora zemního vodojemu a armaturní komora včetně souvisejících potrubí. Ve druhé etapě pak bude následovat dostavba druhé komory zemního vodojemu, stavba věžového vodojemu a dalších souvisejících výtlačných řadů. Projektová příprava pro stavební povolení a provedení první etapy by měla být dokončena na konci roku 2016. Náklady na realizaci první etapy se odhadují na 78 milionů korun.

„Po upřesnění projektové dokumentace budou pokračovat jednání s dalšími vlastníky v trase souvisejícího trubního vedení s cílem zajistit co nejdříve majetkoprávní přípravu této důležité stavby i s ohledem na její pokračování druhou etapou,“ dodala Helena Matoušová. Konečná podoba Vodárenského souboru Litice zajistí dodávku vody nejen pro stávající zástavbu, ale i pro veškeré rozvojové plochy v oblastech Litic, Valchy, Lhoty, Výsluní, části Radobyčic a v uvažovaném Jižním městě.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.