Zastupitelstvo přijalo šalamounské rozhodnutí ohledně nákupu projektové dokumentace pro úpravnu vody za 26 milionů korun

Zastupitelstvo přijalo šalamounské rozhodnutí ohledně nákupu projektové dokumentace pro úpravnu vody za 26 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír KrejčaVladimír Krejča

finanční poradce

Více

Marie ČápováMarie Čápová

starostka města Kasejovice

Více

Jakub DolejšíJakub Dolejší

podnikatel v lesnictví a zahradnictví

Více

Zastupitelstvo přijalo šalamounské rozhodnutí ohledně nákupu projektové dokumentace pro úpravnu vody za 26 milionů korun

Plzeň, 13.11.2015, aktualizováno 15:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pořádné dusno bylo na čtvrtečním jednání plzeňského městského zastupitelstva kolem projednávání bodu, který se týkal nákupu projektové dokumentace pro územní rozhodnutí pro rekonstrukci a modernizaci úpravny vody za 26 milionů korun. Po hodinovém jednání šéfů zastupitelských klubů a dlouhé diskusi nakonec zastupitelstvo přijalo šalamounské usnesení, kterým se napravila administrativní chyba bývalého vedení města z roku 2012. Tehdejší primátor Martin Baxa (ODS) podepsal smlouvu na nákup projektové dokumentace, aniž by to prošlo zastupitelstvem. Dokument mu předložil Útvar koordinace evropských projektů města Plzně (UKEP).

Zrekonstruovanou úpravnu vody si před nedávnem prohlédl v doprovodu primátora Martina Zrzaveckého také ministr životního prostředí Richard Brabec | Autor: Richard BenešZrekonstruovanou úpravnu vody si před nedávnem prohlédl v doprovodu primátora Martina Zrzaveckého také ministr životního prostředí Richard Brabec | Autor: Richard Beneš

„Některá kritika tohoto rozhodnutí ze strany opozičních zastupitelů byla oprávněná, náš úřad udělal několik chyb. Usnesení, které jsme na zastupitelstvu ve čtvrtek přijali, zahojí veškeré tyto chyby. UKEP ale nyní do jisté míry ztratil důvěru, vždy jsem za ním stál a stojím, vždy se choval profesionálně. Bohužel jsme se přesvědčili o tom, že ne vždy se vše musí povést. Diskuse k tomu, jestli někdo může být trestně odpovědný za podpis zmíněného usnesení byla zbytečná, protože takových usnesení jsme měli v minulosti spoustu a chyba se nikdy nestala. Tato záležitost je zcela výjimečná. Přinesli jsme to na zastupitelstvo před měsícem s tím, že vznikla diskuse okolo toho, zda nezaplatíme projektovou dokumentaci k úpravně vody dvakrát,“ uvedl ke kauze primátor Martin Zrzavecký.

Zastupitelé nakonec schválili, že město zaplatí za projektovou dokumentaci, kterou využilo pro úpravnu vody 26 milionů korun. „Následně jsme se dohodli se společností Veolia. A já bych chtěl firmě poděkovat za to, že nám vyšla vstříc. Oni si vyplatí ty peníze ve formě mimořádné dividendy, to znamená, že si je vezmou z Vodárny Plzeň. Tím pádem se celkově sníží hodnota společnosti, město nyní zaplatí za akcie při odkupu Vodárny Plzeň o 26 milion korun méně. Je to minimálně pozitivní konec,“ vysvětlil transakci primátor Zrzavecký. Pro zmíněné usnesení odmítli hlasovat opoziční zastupitelé z TOP09 a ANO.

„Bývalé zastupitelstvo neprojevilo žádnou vůli koupit projektovou dokumentaci k rekonstrukci úpravny vody, přesto to tehdejší primátor Baxa v březnu 2012 podepsal. Nyní se to město snaží vyřešit tím, že přináší novou smlouvu, podle které si máme dokumentaci koupit. Celý ten postup je strašně nedůvěryhodný a pro nás neakceptovatelný. Koalice by se tím měla zabývat a vyvodit personální i politické důsledky. To, že nám dnes vodárna vyšla vstříc a nabízí nám, že nám k tomu přidá ještě další část dokumentace je spíše úsměvnou snahou překrýt ten původní průšvih,“ konstatoval zastupitel Michal Vozobule (TOP09). Připojil se k němu také Roman Zarzycký (ANO), který se rozhodl usnesení nepodpořit ze stejných důvodů.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (14 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Radek 19.11.2015 10:07, Reagovat

Ano, tento zločin Baxy je znám, ale kdysi se zametl pod koberec. Nyní by bylo vhodné Baxu poslat tam, kam patří, tj. do Borské věznice.

KAB 19.11.2015 07:49, Reagovat

Nějak jsem nepochopil, proč se zpětně kupuje projekt na rekontrukci, která proběhla a město s ní ani nemělo nic společného, realizovala jí soukromá firma. Mám doma spoustu zbytečných starých a dnes už nepotřebných papírů, třeba by to ode mě Baxa za veřejné peníze taky koupil - nějak to smrdí zlodějinou ze strany Baxy, což mě od ODSáka nepřekvapuje, ale proč se to teď kupuje, když ODS už není nejsilnější mafií na městě.

pepe 14.11.2015 10:57, Reagovat

Pan Baxa by měl okamžitě odstoupit a opozice i vlastní jeho strana by ho měli odvolat, kdyby nechtěl sám. Udělat to někdo jiný už by letěl a pan politik nic neříkající za ODS a předseda této malé strany by měl mít sebereflesi. Bohužel to se, ale v ODS nenosí, tam každý potřebuje flek.

Jaroslav 15.11.2015 22:35, Reagovat

A co se nosí v ČSSD?
Nedoučené staví na svých kandidátkách do čela, neodborníky do odborných funkcí a podobně!
Nejsem příznivcem minulého vedení radnice, ale tohle je takovej hnůj, jemuž není rovno!
Na magistrátu i kraji je to celý oranžový a dle toho to vypadá. O flek jde ve všech stranách a všem politikům!

XX 16.11.2015 07:08, Reagovat

Co sem motáte kraj? Ten pod vedením hejtmana Šlajse funguje dobře. Pořád nezadlužený, nejlepší místo pro život,... O žádném průšvihu na kraji nevím.

Jaroslav 16.11.2015 08:51, Reagovat

Mluvím o oranžových mužíčcích s rudym zadkem, přesně o takových jako je Venda Šlajs. Nedouk primátor je ze stejnýho hnízda, rozuměj soc-dem, a tak to podle toho vypadá. Bohužel!

pro Jaroslava 16.11.2015 15:18, Reagovat

nevím jestli jste zaregistroval, že na radnici sedí - pevné koalice zadků nejen rudých, ale i modrých. Na ideologii vůbec nezáleží, hlavní je plné koryto.

XX 16.11.2015 11:42, Reagovat

Šlajs má u mě plus, umí vést kraj. Zrzaveckého nehodnotím, je v čele magistrátu krátkou dobu, uvidíme za 3 roky, pak bude skládat účty. Vaše hodnocení lidí podle \"barvy\" a neustálé pomluvy oranžových jsou k smíchu. Sociální demokraté budou mít nejspíš v čele kandidátky do krajských voleb Josefa Bernarda, to je člověk, který se svou pílí a schopnostmi vypracoval z obyčejného dělníka na generálního ředitele Škodovky.

Jaroslav 16.11.2015 16:48, Reagovat

Ano na jedné hromádce hnoje sedí rudoprdelnící spolu s modroprdelníky. Kde jsem psal, že rozděluji dle barev?
Jen za všechny průsery nemůže ODS, ale také spoluvládnoucí ČSSD, nyní je spoluvládnoucí ODSka. Ale sedí na jedné kopce hnoje, vo tom žádná! Pan Bernard je blázen, že leze do politiky, a nebo není-a moc dobře ví proč to dělá ;-)
Na Plzeňském magistrátu kopuluje cihla s kamenem, takže si žádné iluze nedělám. Politruk jako hejtman se mi opravdu nelíbí, ale jsou i jiní a daleko horší o kterých se to neví. Jen že na to má Vašík žaludek...

pro Jaroslava 16.11.2015 18:15, Reagovat

když už nadáváte, tak si zjistěte fakta - Šlajs politrukem nebyl - lampasákem ano, ve funkci zástupce velitele pluku.
Jen tak pro info - nevolil jsem ho, ale vadí mi méně, než korytářská koalice na magistrátu, která nemá s původní ODS nic společného.

Jaroslav 17.11.2015 17:21, Reagovat

Ano, máte naprostou pravdu. Vašek má alespoň VUML!
Jen pro pořádek, nenadávám, jen se okolo sebe dívám a nestačím se divit, co nám to vládne. Zdá se Vám normální,říkat výučnímu listu střední vzdělání a šéfovat čtvrtému největšímu městu v ČR? Já se vcelku logicky ptám: \"Jaké mají politici splňovat předpoklady pro výkon svého povolání?\" To nám může vládnout rovnou šílenej Hurvínek! Podobou by to i odpovídalo:-)

Vzdělání politiků 19.11.2015 07:54, Reagovat

Souhlasím, že s výučním listem by nemohl dělat ani asistenta posledního referenta na odboru životního prostředí - i vrátný musí mít dnes maturitu.

Ale to je chyba voličů (osobně bych nevzdělaného troubu nevolil, ale ostatní to udělali a já mám jen 1 hlas).

Teoreticky by to mohlo být omezeno zákonem, tedy že stejně jako referent musí mít alespoň maturitu, musí ji mít i radní a samozřejmě primátor - ale když si mohl koupit výuční list (z učení ho pro tupost vyhodili), tak by si jen koupil maturitní vysvědčení a takový zákon by byl nakonec stejně nevymahatelný - takže je to jen na těch voličích a těm je to fuk a oni rozhodují.

pro Jaroslava 18.11.2015 14:03, Reagovat

Pokud mám pravdu, proč označujete Šlajse za politruka - VUML má na radnici kdekdo - např. Vašík medvídek Chaloupka. Co se vzdělání politiků týká, pláčete na špatném hrobě - top není problém politiků, ale lidí, kteří je tam zvolili - když tam voliči chtějí mít nevzdělance, je to jejich demokratická volba. Jak říká Cimrman, můžeme s tím nesouhlasit, ...

pepe 17.11.2015 20:04, Reagovat

To zase s Vámi, pane Jaroslave naprosto souhlasím. Politik na takovém postu by měl být patřičně vzdělán. To už proto, že se tam rozhoduje o dosti důležitých věcech, které se poté musí financovat. No a vracím se zase na začátek mého příspěvku, někdo rozhodl a špatně za 26 mil. a nic se mu nestane, protože byl a je politik. Kdo ale zaplatí tuto ztrátu a tento průšvih, no přeci my lidé.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.