Politici ovládli představenstvo i dozorčí radu nové městské společnosti Vodárna Plzeň

Politici ovládli představenstvo i dozorčí radu nové městské společnosti Vodárna Plzeň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,76%
Spokojený47,62%
Zklamaný20,63%
Zdrcený12,70%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 126

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Milan UhlíkMilan Uhlík

Zastupitel PK

Více

Marie NenutilováMarie Nenutilová

Asistentka advokáta

Více

Aktualizováno: Politici ovládli představenstvo i dozorčí radu nové městské společnosti Vodárna Plzeň

Plzeň, 12.11.2015, aktualizováno 13.11.2015 14:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na čtvrtečním jednání plzeňského městského zastupitelstva se volilo nové představenstvo a dozorčí rada Vodárny Plzeň. Společnost se od ledna 2016 stane opět městskou firmou poté, co město odkoupí její akcie od francouzské Veolie. Podle očekávání posty opět obsadili zástupci politických stran, i když se původně uvažovalo o tom, že ve vedení městských firem zasednou odborníci.

Své nominace do představenstva nakonec proměnili náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS), dále pak zastupitelé Petr Osvald (ČSSD), Pavel Janouškovec (KDU-ČSL) a Petr Chvojka (OPAT). Členy dozorčí rady se stali členové městského zastupitelstva David Šlouf (ODS), Ivana Mádlová (ANO), Petr Suchá (TOP09), Ludvík Rösch (OPAT), Eva Rozšafná (KDU-ČSL) a Miroslav Knotek (ČSSD).

Už delší dobu se mluví o tom, že v představenstvech městských firem zasednou odborníci a manažeři, zatímco v dozorčích radách budou i politici. K tomuto modelu se ani tentokrát město nepřiklonilo, důvodem bylo především ustavení funkčního představenstva. \"Jinak to zatím ani nejde, společnost ještě není naše, Nyní jsme potřebovali do vedení firmy najmenovat své lidi, Až bude firma celá naše, můžeme se bavit o německém manažerském nebo anglickém politickém modelu řízení firmy,\" uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Předstvenstvo mimo jiné navrhuje rozdělení zisku společnosti nebo výši vyplácené dividendy. V nejbližších létech ale společnost Vodárna Plzeň nepočítá s vyplácením dividendy, protože bude městu splácet za nákup vodárenské infrastruktury.

I po odkoupení vodárny do majetku města za zhruba 700 milionů korun jeho vedení garantuje, že tato transakce dlouhodobě nezdraží vodné a stočné pro občany. Cena vody v Plzni výrazně vzrostla v letech 2011 a 2012 kvůli tomu, aby byl celý vodárenský systém samofinancovatelný. „Nepočítáme s tím, že by v příštím roce ani v budoucích letech došlo ke zvýšení vodného a stočného,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Roční výnosy Vodárny Plzeň jsou kolem 1,25 miliardy korun. Čistý zisk se pohybuje kolem 60 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 13.11.2015 06:33, Reagovat

Politika je jen a pouze o přístupu ke zdrojům - když se těmto šmejdům podařilo ke zdrojům dostat, samozřejmě je musí vytěžit co možná nejvíce.

Jediným pkolem politiků je dostat co nejvíce veřejných prostředků na svá soukromá konta a to s co nejmenším rizikem. Jinak by se přece nejednalo o politiky, ale o slušné lidi a živili by se poctivě.

pepe 14.11.2015 09:43, Reagovat

Je to hnus a dělá se mi z nich špatně. Asi mají málo peněz na na svůj chod domácnosti, tak si musí trochu zase přidat. Jen sporadicky najdete člověka v politice, který opravdu něco dělá pro lidi, a když přeci najdete, tak ho tyhle krkouni pohltí. Podívejte se na volební kandidátky, tam uvidíte na předních místech pořád ty stejný. Pak se musíme ptát, a kde jsou vlastně ti vzdělaní a odborníci? Ty jsou na kandidátkách vzadu nebo na nevolitelném místě. A my lidé pořád volíme ty samé, aniž bychom se zamysleli nad tím, proč zase ty samé, když zase pro nás nic neudělali. Přeci nemůžeme volit politiky, kteří si tam jdou evidentně vydělat a nic nedělají, jenom vyčerpávají veřejné finanční prostředky nás všech. Ono by jim také zklaplo, kdybychom je přestali volit a konečně jsme do politiky dostali odborníky a vzdělané lidi, kteří tomu rozumí a nemají žádné vazby na kmotry a lobbisty. Co vlastně chci říci,že na tomto jediném článku jasně vidíte, o co jde naším politikům v Plzni. Teplá místečka, bohatě placená a mít vliv. Konečně lidé přestaňte tyto lidi volit. Už vás nebaví jen plané sliby politiků? Vykroužkujte je.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.