Kvůli průtahu I/27 středem Plzně požadují zelení změnu návrhu nového územního plánu

Kvůli průtahu I/27 středem Plzně požadují zelení změnu návrhu nového územního plánu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vlastimil KonrádyVlastimil Konrády

zastupitel města Domažlice

Více

Václav MilotaVáclav Milota

ekonom, finanční poradce, důchodce

Více

Pavel RybaPavel Ryba

místostarosta obce Částkov

Více

Kvůli průtahu I/27 středem Plzně požadují zelení změnu návrhu nového územního plánu

Plzeň, 09.11.2015, aktualizováno 15:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Veřejné projednání upraveného návrhu Územního plánu města Plzně se uskuteční 10. listopadu 2015 v 16 hodin ve sněmovním sále radnice na náměstí Republiky 1 v Plzni. Do sedmi dnů ode dne veřejného projednání lze uplatnit připomínky. Vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení, oprávněný investor a zástupce veřejnosti pak mohou uplatnit své námitky. Tu chce uplatnit Strana zelených v kauze průtahu silnice I/27.

Plzeňští zelení sebrali potřebných 200 podpisů pod připomínku, která navrhuje vyjmutí průtahu I/27 středem města z návrhu nového územního plánu. Na veřejném projednání se chystá Ladislav Toušek jako zástupce veřejnosti uplatnit námitky. Tu může k územnímu plánu podat buď vlastník nemovitosti, jíž se týká, nebo právě zástupce veřejnosti, který pod svou připomínku získá nejméně 200 podpisů občanů města Plzně. Zástupce veřejnosti má následně postavení řádného účastníka řízení a může se s městem i soudit o zrušení příslušné části územního plánu.

„Trasa I/27 vedená centrem je podobný zločin na struktuře města, jako byl projekt OC Corso. Bude nutno znovu usilovat o referendum, aby se záměru město vzdalo? Opakuje se nesmyslná a desítky let přežitá koncepce městského urbanismu, jako bylo trasování I/26 okolo pivovaru a Rychtářky, které rozdělilo město těsně na hraně historického jádra,“ uvádí zástupce veřejnosti Ladislav Toušek. Plzeňští zelení si podle jeho slov kladou otázku, proč myšlenka průtahu ožila právě v době, kdy se po letech přešlapování konečně začalo se stavbou Západního okruhu, který problém napojení severu s jihem města z větší části vyřeší.

„Kapacitním silnicím ve středu města se rozumní současní městští plánovači obvykle vyhýbají. V návrhu nového územního plánu se jen přejímá řešení z platného územního plánu města Plzně, který byl ale schvalován v roce 1994 a jehož funkcionalistické myšlenky jsou ještě starší. Město se v plánování dopravy za posledních 60 let nikam neposunulo. Jsme připraveni proti této zbytečné a hlučné silnici bojovat všemi dostupnými prostředky. Myslíme si, že město si další obdobné urbanistické zločiny nezaslouží. Věříme, že zastupitelé se s naší námitkou vyrovnají při schvalování návrhu územního plánu rozumně,“ říká Ladislav Toušek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.