I v říjnu pokračoval v regionu pokles míry nezaměstnanosti, bez práce je 4,3 procenta obyvatel

I v říjnu pokračoval v regionu pokles míry nezaměstnanosti, bez práce je 4,3 procenta obyvatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra DrahorádováVěra Drahorádová

učitelka ZŠ

Více

Radek HaladaRadek Halada

finanční poradce, rybář

Více

Jan LangJan Lang

Grafik

Více

I v říjnu pokračoval v regionu pokles míry nezaměstnanosti, bez práce je 4,3 procenta obyvatel

Plzeň, 09.11.2015, aktualizováno 10:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O jednu desetinu procenta klesla v říjnu míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji, bez práce bylo celkem 4,3 procenta obyvatel a pokračuje tak trend z poslední doby, kdy se každý měsíc počty nezaměstnaných snižovaly. K poslednímu říjnovému dni bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 17 149 uchazečů o zaměstnání, což je o 571 méně, než na konci září. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 16 242 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pondělí server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během října 2015 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2334 uchazečů o zaměstnání, což je o 594 osob méně než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2905 uchazečů, tedy o 666 méně než minulý měsíc. Do nového zaměstnání v říjnu nastoupilo 1837 osob, což je o 386 méně než v září. Bez umístění jsme vyřadili 1068 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu říjnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9510 žen, což představuje přesně 55,5 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2919 osob se zdravotním postižením, tedy 17 procent ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v říjnu celkem 4111 uchazečů o zaměstnání, tedy 24 procent všech nezaměstnaných.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši pouhých 3,7 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde se čísla oproti září nezměnila. O jednu desetinu procenta na hodnotu 3,9 klesl počet nezaměstnaných v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,4 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,\\\" řekl Moravec. I tak stále zůstává okres Tachov pod celorepublikovým průměrem, který je 5,9 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 4,6 procenta a od minulého měsíce klesla na desetinu procenta. Na Klatovsku jsou rovné čtyři procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o desetinu procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v říjnu o jednu desetinu také v Plzni, kde její hodnota činí 4,3 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o dvě desetiny na rovné čtyři procenta. Plzeňský kraj měl rovněž i v říjnu shodnou mírou nezaměstnanosti jako město Praha, tedy 4,3 procenta a stejně má i Jihočeský kraj. Všechny tři regiony se tak dělí v rámci republiky o první místo. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 8,9 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,9 procenta.

K poslednímu říjnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8087 volných pracovních míst, což je o 63 méně než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,1 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 652 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2190 a na jedno místo tak připadalo 0,5 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti Bohemia Mako s.r.o. ze Všerub, která z důvodu ukončení spolupráce s významným zahraničním partnerem propouští ke konci roku 15 svých zaměstnanců,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.