Kauzu OC Corso začal projednávat soud, žalobce požaduje po městu dvoumiliardovou náhradu škody

Kauzu OC Corso začal projednávat soud, žalobce požaduje po městu dvoumiliardovou náhradu škody | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ŠvecJiří Švec

Starosta Nepomuk

Více

Vladimír SmolíkVladimír Smolík

Starosta Pačejova

Více

Evžen BouřaEvžen Bouřa

Výzkumný pracovník

Více

Kauzu OC Corso začal projednávat soud, žalobce požaduje po městu dvoumiliardovou náhradu škody

Plzeň, 04.11.2015, aktualizováno 16:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Právní bitvu roku začal řešit Okresní soud Plzeň město. Proti sobě stojí právní zástupci města Plzně a advokáti společnosti Amádeus, kteří jsou v roli žalobce. U soudu se domáhají prostřednictvím žaloby odškodného ve výši necelých dvou miliard korun za zmařenou investici. Společnost Amádeus viní město z toho, že jí znemožnilo stavbu obřího obchodního centra Corso, které mělo vyrůst na místě zbouraného DK Inwest. Všeobecně se očekává, že se soudní spor potáhne delší dobu. Před dvěma měsíci se soudce Lukáš Ludvík sešel na neveřejném jednání s účastníky řízení a snažil se je vést ke smírnému vyřešení celé věci, což se nestalo. Město neuznalo nárok žalobce na náhradu škody. Už v září soudce uvedl, že žaloba je nedůvodná.

Místo nepostaveného OC Corso je v současné době parkoviště | Autor: Richard BenešMísto nepostaveného OC Corso je v současné době parkoviště | Autor: Richard Beneš

Hned v úvodu soudního jednání zmínil advokát developera Vladimír Uhde, že jeho klient byl ze strany nespecifikovaných lidí, kteří mají blízko k městu upozorňován na to, aby si rozmyslel podání žaloby a jestli si myslí, že může v tomto městě s takto významnou žalobou proti radnici uspět. Dále právníci developerské společnosti tvrdí, že firma splnila všechny podmínky, které jí město dalo a je v právu, když požaduje odškodné. Naopak advokáti města říkají, že Amádeus soustavně ignoroval regulační podmínky stanovené městem. Radnice se navíc musela řídit výsledkem referenda, ve kterém Plzeňané stavbu OC Corso odmítli.

„V době, kdy ten projekt dospěl do fáze předfinální, tak město shrnulo své požadavky do regulačních podmínek, které jsou nyní zneužívány k tomu, aby město tvrdilo, že představují nesplnění hlavního problému, proč projekt nebyl úspěšně realizován. Podle nás regulační podmínky byly splněny, zaměřili jsme se na tu nejproblematičtější část, která tam zůstávala a tou bylo členění objektu do dílčích hmot,“ uvedl za žalobce Vladimír Uhde. Podle zástupců investora byly regulační podmínky splněny, nebo se je Amádeus snažil naplnit, město je ale dál prohlubovalo. „Důvod, proč projekt nebyl realizován je, že město změnilo názor, přestal se mu líbit a hodit,“ tvrdí Uhde.

Právní zástupce města Daniel Hájek za žalovanou stranu prohlásil, že regulační podmínky nikdy nebyly v žádné fázi splněny. Město nesouhlasilo především s tím, že samotný objekt obchodního centra měl měřit 219 metrů a mělo se tak jednat o obří monolit. Požadovalo jeho rozčlenění na několik menších objektů, což se ovšem nestalo. Město nyní také požaduje zamítnutí žaloby a náhradu nákladů na soud. Podle právníků města Amádeus také nikdy věrohodně nedoložil, o kolik peněz přišel přípravou projektu. Hlavní líčení bude pokračovat v pondělí výslechy svědků.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Novináři 05.11.2015 09:09, Reagovat

Hlavní líčení? To je trestní řízení? To je úroveň, alespoň základní pojmy by si novinář měl ujasnit a případně nastudovat, zvláště, píše-li o soudních jednáních. Na to nemusí mít práva.

Janda 05.11.2015 21:41, Reagovat

...inu novinářskej hnůj, jak říká - bože zachovej mu zdravý - náš soudruh prezident!!!

No fuj :) 06.11.2015 07:21, Reagovat

Označení \"novinářský hnůj\" náleží (a zcela právem) těm zkorumpovaným (zpravidla pražským) novinářům, kteří lžou, šíří propagandu a nenávist ve společnosti a vůči lidem.

Tohle je ale přece úplně něco jiného - jde o drobnou chybu v názvosloví, které rozhodně nebylo míněno zle, je pouze důsledkem neznalosti, která v tomto konkrétním případě není nijak společensky nebezpečná, protože drtivá většina lidí nerozlišuje ani takové pojmy jako vražda a zabití, natož pak pojmy procesní.

Rozhodně bych autora tedy nehodnotil tak příkře :)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.