Nová Koncepce sportu v Plzni je hotová, čeká na schálení od zastupitelů

Nová Koncepce sportu v Plzni je hotová, čeká na schálení od zastupitelů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radka Zemanová-KopeckáRadka Zemanová-Kopecká

člen výboru MO Praha 13

Více

Václav HeřmanVáclav Heřman

zastupitel MO Plzeň 1

Více

Karel DachKarel Dach

Majitel sociální kavárny

Více

Nová Koncepce sportu v Plzni je hotová, čeká na schálení od zastupitelů

Plzeň, 02.11.2015, aktualizováno 11:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Do roka a do dne od loňských komunálních voleb slíbilo nové vedení města Plzně vypracovat Koncepci sportu v Plzni. Jejím cílem je vy budování moderní dostupné a otevřené sportovní infrastruktury, spolupráce i podpora sportovních klubů, vytváření podmínek pro rozvoj školního sportu, nebo zlepšení podmínek pohybové rekreace a kvality života v Plzni. Nyní je klíčový dokument na světě a primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) si pochvaluje, jak kvalitní práci při jeho zpracování odvedl se svým týmem Michal Dvořák (OPAT), radní pro podporu sportu a podnikání. Dokument již odsouhlasili radní a jeho schválením se budou zabývat zastupitelé města.

„Naplňováním této koncepce chceme zlepšit podmínky pro sport v Plzni, získat děti a mládež. Rádi bychom programově využili moderní školní sportoviště, kdy aktuálně spolu s úřadem hledáme nejvhodnější variantu, rádi bychom zlepšili také podmínky pro výkonnostní sportovce. Věřím, že srozumitelná koncepce sportu může přesvědčit o skutečné potřebě zvýšení dotací do sportu, což je pro zavedení změn nezbytné,“ uvedl radní pro oblast podnikání a sportu Michal Dvořák, jenž se o vznik koncepce zasadil.

Práce na nové koncepci sportu začaly na konci roku 2014, vznikla pracovní skupina, zpracovávala se analýza sportu, na níž spolupracovali zástupci různých subjektů, jako jsou městská policie, Plzeňská sportovní unie, tělovýchovné jednoty, Západočeská univerzita v Plzni (ZČU), Česká obec sokolská a mnohé další. Pokud koncepci schválí zastupitelé, nahradí stávající dokument z roku 2008. Ten se v hlavních záměrech dařilo plnit, ale v posledních letech se výrazně změnily například nároky na počet, kvalitu a provoz sportovišť, za tu dobu se také rozvíjely nové sporty. Na to bylo nutné reagovat, stejně tak jako na důsledky změny ve způsobu financování a podpoře sportu z celostátní úrovně.

Každý z deseti sportovních cílů koncepce obsahuje sadu nástrojů k jejich plnění. Například rozvoji školního sportu v Plzni má pomoci mimo jiné podpora sportovních tříd, tedy zvyšování hodin věnovaných pohybu na školách v rámci tělocviku i v kroužku, děti by měly mít hodinu pohybu denně. V plánu je podpora sportovních akademií, kdy již v Plzni funguje fotbalová akademie, připravuje se založení tenisové akademie i triatlonové akademie a další. Počítá se s monitorováním zdatnosti dětí, kromě zdatnosti bude u vybrané populace sledováno i složení těla a stav pohybového aparátu. „V tomto předpokládáme zapojení kateder a studentů z pedagogické fakulty i fakulty zdravotnických studií ZČU,“ řekl Michal Dvořák.

Návrh nové koncepce obsahuje i čtyři mezirezortní cíle pro uplatnění sportovní politiky města Plzně. Jedním z nich je například vytváření podmínek pro bezpečnou pěší a cyklistickou dopravu, nebo budování městských parků jako prostředí pro relaxaci, sport a pohybovou rekreaci. V územním plánování je třeba zohlednit dostatek ploch pro pohyb a sport.

Koncepce sportu v Plzni se bude naplňovat prostřednictvím „realizačních plánů“ koncipovaných na období následujících čtyř let. Ty budou obsahovat konkrétní akce pro podporu a rozvoj sportu v Plzni v souladu s rozpočtovými možnostmi města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.