Rada kraje rozdělovala peníze pro školy i pro sportovce

Rada kraje rozdělovala peníze pro školy i pro sportovce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alois MachAlois Mach

Hudebník

Více

Radislav NeubauerRadislav Neubauer

Starosta MO Plzeň 3

Více

Jan KönigsmarkJan Königsmark

Místostarosta Přeštic

Více

Rada kraje rozdělovala peníze pro školy i pro sportovce

Plzeň, 27.10.2015, aktualizováno 11:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzeňského kraje rozdělovali na svém jednání peníze na rozvoj učňovského školství v Sušici, dále poskytli neinvestiční příspěvky z dotačního titulu Talent 2015. Další neinvestiční prostředky pro nadějné sportovce rozdělovala Komise pro sport Rady Plzeňského kraje. Informoval o tom náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Jiří Struček (ČSSD).

Vedení kraje souhlasí se záměrem vybudovat novostavby dílny diagnostiky pro výuku odborného výcviku žáků Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Sušice. „Jedná se o nové dílny pro výuku odborného výcviku žáků technických oborů Opravář zemědělských strojů, Mechanik opravář motorových vozidel a Autoelektrikář. Škola pořídila v rámci projektu „Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji“ a projektu „Modernizace odborného výcviku v SOŠ a SOU Sušice“ kvalitní vybavení pro diagnostiku motorových vozidel. Toto zařízení je velmi citlivé a je potřeba jej umístit v samostatných prostorách,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Struček. Novou dílnu bude škola stavět svépomocí se žáky a učiteli stavebních oborů v rámci odborného výcviku.

Radní kraje schválili poskytnout neinvestiční dotaci z programu Talent 2015 pěti školám v celkové výši 270 tisíc korun. Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech získá částku 112 500 korun za úspěchy v matematické olympiádě a v soutěži v německém jazyce. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň obdrží 22 500 korun za úspěch ve Středoškolské odborné činnosti, Gymnázium a Střední odborná škola Rokycany pak částku 45 tisíc korun za úspěch v soutěži ve španělštině. Částku 90 tisíc korun dostane Gymnázium J. Š. Baara, jehož studenti bodovali v mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice.

„Cílem programu Talent je 2015 je podporovat a rozvíjet talent a zájem žáků středních škol o přírodovědné, společenskovědní a jazykové obory, dále pak rozvíjet péči o nadané žáky a zlepšovat materiální vybavení středních škol pro práci s nadanými žáky,“ vysvětlil Jiří Struček.

Komise pro sport Rady Plzeňského kraje, kde nesedí žádní politici, ale výhradně jen sportovci, přiklepla příspěvek v celkové výši 160 tisíc korun čtyřem příjemcům. Reprezentant ČR v běhu na lyžích a účastník zimních olympijských her Aleš Razým obdrží 30 tisíc korun na pokrytí nákladů spojených se sportovní přípravou. Částku 10 tisíc korun obdrží Romana Zahálková na podporu účasti na Mistrovství světa World Pole Sport Championships 2015 v Londýně. Českému střeleckému svazu komise přidělila 100 tisíc korun na sportovní přípravu mladých střelců. Částku 20 tisíc korun na podporu turnaje malých basketbalistek „Národní finále mladších minižaček“ získal klub BK Klatovy. Rozhodnutí komise schválila rada kraje.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.