Novou společnou svozovou firmu pro komunální a separovaný odpad mají Klatovy a Sušice

Novou společnou svozovou firmu pro komunální a separovaný odpad mají Klatovy a Sušice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vilma KunešováVilma Kunešová

Starostka města Město Touškov

Více

Petr VaněkPetr Vaněk

Manažer neziskové organizace

Více

Václav BoučekVáclav Bouček

Vědecký pracovník

Více

Novou společnou svozovou firmu pro komunální a separovaný odpad mají Klatovy a Sušice

Klatovy, Sušice, 26.10.2015, aktualizováno 10:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nejen Plzeň má novou společnost zajišťující svoz komunálního a separovaného odpadu. Od 1. ledna 2016 totiž bude v Klatovech a v Sušici odvážet odpad nově vzniklá firma Pošumavská odpadová. Obě města chtějí prostřednictvím společné firmy snížit náklady na likvidaci odpadu a získat lepší kontrolu nad vynakládáním prostředků v této oblasti. Součástí společnosti se mohou stát i další obce, které o to projeví zájem.

„Výsledkem našich jednání s městem Sušice je rozhodnutí založit společnost zajišťující svoz odpadu a další související činnosti. Záměrně volíme formu obchodní společnosti, a nikoliv sdružení či svazku obcí, aby mohlo docházet k akumulaci zdrojů vytvořených touto společností,“ uvádí místostarosta Klatov Václav Chroust (ODS). Vznik Pošumavské odpadové schválili v září zastupitelé obou měst. Jednání se zástupci měst a obcí, kteří zvažují vstup do nově vzniklé regionální společnosti se povedou do konce listopadu.

„Budeme se snažit, aby se pro občany obou měst jednalo o změnu k lepšímu. Rozhodně není naší snahou zdražit svoz odpadu. Nové uspořádání nutně neznamená ani změnu systému úhrad za svoz odpadu,“ dodává Václav Chroust. Veškeré nakládání s odpady v Klatovech již řadu let zajišťuje městská společnost Odpadové hospodářství Klatovy. Ta bude nadále provozovat skládku ve Štěpánovicích a sběrný dvůr v ulici Dr. Sedláka. Svoz odpadu převezme Pošumavská odpadová.

„Chceme, aby služby sběrného dvora byly nadále pro naše občany zdarma. Náklady na jeho provoz hodlá město hradit z výnosů dalších činností v oblasti odpadového hospodářství,“ uvedl Václav Chroust. V Sušici dosud zajišťovala svoz odpadu soukromá firma. Sídlo Pošumavské odpadové bude v Klatovech. Ve sběrných dvorech v obou městech budou fungovat provozní střediska. „V Klatovech máme dostatečné technické vybavení, počet svozových vozů chceme do budoucna ještě navýšit,“ upřesnil Václav Chroust. „Technické zázemí včetně nezbytných svozových vozů zajistí pro své středisko i město Sušice,“ informoval starosta města Petr Mottl (ODS).

Část odpadu ze Sušice a Klatov by měla skončit v nové spalovně ZEVO v Chotíkově. „Chceme proto spolupracovat s Plzeňskou teplárenskou, která toto zařízení buduje. Vznikne tak další společnost Klatovské překladiště s.r.o. Jejím úkolem bude provozovat překladiště odpadu, které jsme vybudovali na naší skládce,“ vysvětlil starosta města Klatov Rudolf Salvetr (ODS). Společníky této firmy budou město Klatovy, Pošumavská odpadová a Plzeňská teplárenská.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.