Plzeňské oslavy vzniku Československé republiky si vyžádají dopravní omezení v centru města

Plzeňské oslavy vzniku Československé republiky si vyžádají dopravní omezení v centru města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ŠtanclJiří Štancl

Místostarosta Klatov

Více

Zdeňka LiškováZdeňka Lišková

Náměstkyně hejtmana pro správu majetku a investice, zastupitelka PK, zastupitelka Rokycan

Více

Milan VřešťálMilan Vřešťál

Pedagog v lesní mateřské škole

Více

Plzeňské oslavy vzniku Československé republiky si vyžádají dopravní omezení v centru města

Plzeň, 22.10.2015, aktualizováno 12:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Částečná omezení městské hromadné dopravy i další dopravní opatření si vyžádají plzeňské oslavy vzniku Československé republiky, které se uskuteční 28. října. Souviset budou s lampionovým Průvodem světel, který večer projde centrem města a očekává se účast tisíců Plzeňanů. Průvod je plánován na trase vedoucí z náměstí T. G. Masaryka po Klatovské třídě přes Smetanovy sady, Františkánskou ulici na náměstí Republiky. Dopravní omezení tak začnou v 18 hodin a skončí kolem 19. hodiny.

„Do Průvodu světel, který letos vyjde v 18 hodin, se každoročně zapojuje kolem pěti tisíc lidí, zejména rodin s dětmi, proto je nutné zajistit jejich bezpečnost. Dopravní omezení se na zhruba hodinu dotknou tramvajové linky číslo 4, ale i 1 a 2, dále Františkánské ulice i náměstí Republiky. Věřím, že lidé toto pochopí a tento den si v Plzni užijí,“ řekl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Lidem v Plzni se 28. října zdarma či za symbolické vstupné otevřou místní turistické cíle, připraveny jsou komentované prohlídky řady atraktivních míst, jako jsou například radnice, Měšťanská beseda, interiéry Adolfa Loose. Celodenní program, jenž navštěvuje kolem 40 tisíc lidí, vyvrcholí v podvečer slavnostním shromážděním u Památníku národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka, které začne v 17 hodin, poté v 18 hodin vyjde ze seřadiště v Jagellonské ulici lampionový průvod, oslavy zakončí v 18.30 ohňostroj na náměstí Republiky.

„Vstupenky si bylo možné rezervovat od 12. října, v tuto chvíli zbývá pár posledních míst na prohlídky radnice a Měšťanské besedy. Velkou šanci zakoupit si vstupenku zatím ještě mají lidé do Velké a Staré synagogy. Stále jsou volné také některé termíny Sousedských procházek, vstupenky na ně je možno zakoupit v předprodeji za symbolických 28 korun přes www.plzenskavstupenka.cz a v Meeting Pointu na náměstí Republiky,“ uvedla Jana Komišová z Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Mikeš 27.10.2015 20:20, Reagovat

Vosáku, kde jsi přišel na to, že je tady kapitalismus, tady to stále smrdí feudalismem,jinak super příspěvek.

Holub 23.10.2015 09:23, Reagovat

Á, Vosák se vrátil z VUMLu. Asi byl po škole, když se tu tak dlouho neukázal.
Tož vitaj, brachu. Zase bude legrace :-)

Vosí Hnízdo 22.10.2015 22:10, Reagovat

Den vzniku opravdové samostatné republiky, republiky svobodné a nezávisle byl 25. února 1948

Vosí Hnízdo 22.10.2015 22:06, Reagovat

Ostatně neuznávám vznik republiky za asistence vraha (střelce do dělníků) Masaryka, takže se této taškařice jako tradičně neúčastním a jsem na to náležitě pyšný.

Honza 25.10.2015 18:05, Reagovat

Největším vrahem byl samozřejmě sifilisák Gotwald.Alexandrovci mohou zahrát zadarmo jako dárek sovětských vrahů. Ani tak bych na ně nešel. V těch vojenských čepicích, které si ani v sále nesmeknou, mi připadají jako prdlouši.
Jinak, Vosák se vrátil z protialkoholického léčení v Dobřanech. Mozek mu ale zústal primitivní.

Vosí Hnízdo 27.10.2015 06:45, Reagovat

Je vcelku dobře, že na Alexandrovce by nešli jedinci typu \\\"Honza\\\". Stačí, když na ně v celém světě včetně naší země chodí miliony lidí a užívají si jejich úchvatné koncerty. Pozvat takový soubor z rozpočtu (jestli tam ještě něco zbylo) EHMK by jistě bylo velice zajímavé pro většinu Plzeňanů. Rozhodně zajímavější, než rozfofrování 22 milionů za cirkusové představení za jediný den. Co se Klementa Gotttwalda týče, mnoho lidí, normálních, prostých, řadových lidí si za jeho i další socialistické éry zkvalitnilo svůj život a žilo radostněji. A jestli neměli na růžích ustláno všelijací zrádci, keťasové, kulaci a vykořisťovatelská buržoazie, to snad bylo jedině dobře. Asi tak!! Tehdy lidi nespali pod mosty a po lavičkách v parcích, tehdy by se nedopustilo, aby kdejaký vandrák ať už si říká třeba uprchlík či co, volně v davech korzovali po nestřežené státní hranici a ještě hulákali o svých právech a stěžovali by si, že místo jehněčího kolene dostali k snědku koleno vepřové. Tehdy byl v zemi pořádek a lid měl čas na klidnou práci a po práci na zábavu a odpočinek. Ty časy se bohužel nevrátí, nevrátí nám je ani reformovaná KSČM, jejíž zejména mladší členové a funkcionáři se za krev našich dědů a pradědů, kterou prolili za lepší zítřky nás všech v boji s kapitalismem snad ještě stydí a podle toho to vypadá, když se někde nechají slyšet - viz mistr Beneš). To však neznamená, že by slušný člověk měl dopustit na tuto dobu plivat kdejakým budižkničemou, americko-imperialistickým poskokem nebo poskokem, co vlastně ani neví, komu že to vlastně poskokuje.

Honza 27.10.2015 14:10, Reagovat

Někteří lidé se za sifilisáka a alkoholika možná bavili, ale jiní umírali v oprátkách a v uranových dolech. Vrah Gottwald byl k tomu ještě primitiv včetně jeho tlusté marfuši, která mu trpěla prostitutky. Asi tak!!!.

Vosí Hnízdo 22.10.2015 22:02, Reagovat

Četl jsem program a málem se mi udělalo šoufl z toho, za co město utrácí a co tam bude k vidění. V republice hostují Alexandrovci. Mnoho lidí na zaslouženě, bohužel nákladný koncert nemá (vstupné cca 1000Kč). Co takhle je pozvat a z městských peněz zaplatit koncert k výročí na náměstí? Myslím si, že by Alexandrovci vyšli vstříc. Myslím si, že by náměstí praskalo ve švech a důstojně se oslavil den vzniku republiky, protože Sověti se pozitivně podíleli na rozvoji a rozkvětu i na štěstí našich občanů (osvobození nebo pomoc se suchem a mnoho dalšího). Bohužel lidé budou muset poslouchat džezové úchylnosti a koukat se na jiné prznění kultury a degeneraci státního svátku.

Jenda 23.10.2015 22:30, Reagovat

Strc si Elexandrovce do riti!
A sedmi si Gottwaldovi třeba rovnou na cara, ale nevotravuj luzo jedna ruda!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.