Plzeň bude mít vlastní olympijský park v době konání letních olympijských her

Plzeň bude mít vlastní olympijský park v době konání letních olympijských her | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,11%
Spokojený48,91%
Zklamaný19,71%
Zdrcený11,68%
Šokovaný14,60%

Celkový počet hlasů: 137

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Jana CísařováJana Císařová

ředitelka ZŠ a MŠ

Více

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Plzeň bude mít vlastní olympijský park v době konání letních olympijských her

Plzeň, 21.10.2015, aktualizováno 19:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jedním z měst v České republice, kde vznikne příští rok během 31. letních olympijských her v Rio de Janeiro olympijský park bude i Plzeň. Pro západočeskou metropoli jde o prestižní záležitost a už nyní začíná s přípravou. Lidem by chtělo město nabídnout mimo jiné exhibiční turnaje se sportovními hvězdami, příměstský tábor pro děti i ceremoniál, jakým je zapálení vlastního olympijského ohně.

„Informaci, že jsme byli vybráni, jsme obdrželi od Českého olympijského výboru. Mám z ní radost, zapadá to do naší dlouhodobé strategie podpory sportu a volnočasových aktivit. Jsem přesvědčen, že se akce v Plzni setká s velkou návštěvností a lidé si ji užijí,“ reagoval primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Šíření olympijských ideálů a zprostředkování atmosféry z Ria podle něj může pomoci přilákat lidi k pohybu.

Olympiáda ve více než šestimilionovém městě Rio de Janeiro začne 5. srpna 2016. Český olympijský výbor chce hry využít k propagaci sportu a aktivního životního stylu, stejně jako při hrách v Soči chystá olympijské parky, kde si lidé vyzkouší olympijské i neolympijské sporty a budou fandit českým reprezentantům. Hlavní centrum, olympijský park Rio-Lipno 2016, vyroste na březích Lipenské přehrady. Olympijské parky v menším měřítku, vzniknou i v dalších městech České republiky. Ve hře jsou vedle Plzně také Pardubice a Ostrava.

Podle plzeňského radního pro oblast podpory podnikání a sportu Michala Dvořáka jde o prestižní záležitost. „Plzeň díky tomu bude po dobu konání olympiády žít sportem nonstop. Zajistí nám to obrovskou propagaci, stejně tak nám to pomůže šířit sport mezi občany,“ řekl radní Dvořák s tím, že přípravy začínají. Spolupracovat by na nich chtěl s Plzeňským krajem, vstup na akce by byl zdarma. Vhodnou lokalitu pro park radní nyní hledá, náklady pro město odhaduje na jeden milion korun.

„Mám představu, že bychom tam připravili příměstský tábor pro děti, kde si vyzkouší nejrůznější sportovní disciplíny. Dále bychom zajistili prezentaci plzeňských sportovních oddílů, mohou to pojmout i jako náborovou akci, bude k vyzkoušení například i kanoistika, jachting, lukostřelba, tedy sporty, na něž není tolik prostoru. Chtěl bych stánky se zdravou výživou, také slavnostně zapálíme oheň stejně jako v Riu,“ přiblížil akci Michal Dvořák. Konat by se podle jeho slov mohly také exhibiční turnaje tenisových a dalších sportovních hvězd. Ve speciální soutěži s účastí známých sportovců by bylo cílem ujet na rotopedu 9300 kilometrů, jež dělí Plzeň a Rio. Kromě lokality pro sportovní část by měl v Plzni vzniknout i prostor pro promítání živých přenosů na velkoplošné obrazovky. Město bude mít po dobu konání olympiády možnost používat znak Českého olympijského výboru a olympijských kruhů.

Propagace sportu je jedním z témat koncepce sportu, kterou Plzeň dokončuje. Klíčový materiál řeší, jak stabilizovat financování sportu na území města, jak doplnit infrastrukturu pro zimní období, stanoví pravidla udělování záštit nad městskými sportovními akcemi. Navrhne také, jak zlepšit a monitorovat zdatnost dětí a zapojit je i jejich rodiče do sportování, zabývá se zpřístupněním školních hřišť veřejnosti, počítá se vznikem sportovních akademií, například příští rok triatlonové, v roce 2017 hokejové a podobně. Součástí je i celoroční kampaň na podporu pohybu Plzeňanů.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.