Centrum Plzně letos zažilo rekordních 1000 komentovaných prohlídek pro návštěvníky města

Centrum Plzně letos zažilo rekordních 1000 komentovaných prohlídek pro návštěvníky města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří JindraJiří Jindra

živnostník – informační technologie

Více

Monika HermannováMonika Hermannová

Asistentka

Více

Jaroslav ŠobrJaroslav Šobr

Radní Plzeňského kraje

Více

Centrum Plzně letos zažilo rekordních 1000 komentovaných prohlídek pro návštěvníky města

Plzeň, 19.10.2015, aktualizováno 11:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O tom, že Plzeň letos turisty láká jako nikdy předtím, svědčí fakt, že v polovině října se již uskutečnilo 1000 komentovaných prohlídek centra města pro 25 tisíc klientů. Za celý loňský rok uspořádalo plzeňské Turistické informační centrum 254 placených prohlídek pro téměř devět tisíc lidí. V říjnu hlavní turistická sezona končí, nicméně organizované skupiny do Plzně jezdí i v období adventu a na Silvestra. Je tedy jasné, že v celkovém součtu tak bude za rok 2015 prohlídek ještě víc.

„Snažíme se aktivně oslovovat nové klienty, ale i budovat co nejlepší vztahy s cestovkami a touroperátory, kteří do Plzně pravidelně jezdili i v předchozích letech. Těší mě, že jsou s našimi službami spokojeni a do Plzně vozí stále více skupin,“ říká Zuzana Koubíková, ředitelka městské organizace Plzeň –TURISMUS, která infocentrum provozuje.

„Tento trend souvisí s úspěšnou mediální prezentací Plzně v zahraničí. Především v sousedním Německu o nás píší jak velké celostátní deníky, tak menší regionální periodika. Plzeň se tak dostává do povědomí tamních obyvatel a s přispěním titulu Evropského hlavního města kultury je pro ně atraktivnější než doposud,“ vysvětluje první náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Většinu zájemců o průvodcovské služby tvoří německá klientela. Prohlídek v němčině je kolem 80 procent, 10 procent návštěvníků absolvuje výklad v angličtině. Češi tvoří pouze sedm procent objednávek. Největší zájem je o klasický okruh, který turisty provede po nejzajímavějších místech v historickém centru často spojený s návštěvou pivovaru. Ve velké oblibě jsou kombinované prohlídky, kdy skupina s jedním průvodcem absolvuje nejen základní prohlídku, ale společně si prohlédnou i další atraktivity, jako například Loosovy interiéry, katedrálu nebo synagogu.

„Prohlídky připravujeme klientům dle jejich požadavků takzvaně na klíč. Většinou se jedná o běžné objednávky, ale občas se objeví i nestandardní přání. Za zmínku stojí například výklad z věže katedrály sv. Bartoloměje, pomoc při hledání předků na Plzeňsku či průvodce nočním životem v Plzni,“ uvádí Irena Benešová, vedoucí Turistického informačního centra.

Společnost Plzeň – TURISMUS nabízí komentované prohlídky centra města kromě češtiny v pěti cizích jazycích, a to v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a holandštině. Předem objednané skupiny si mohou v češtině, angličtině, němčině a francouzštině s průvodcem prohlédnout také Loosovy interiéry. Komentované prohlídky Patton Memorial Pilsen se konají v češtině a v angličtině. Společnost nabízí zvýhodněné průvodcovské služby pro školy.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.