Soud opět projednával soukromou kauzu šéfa kontrolního výboru plzeňského zastupitelstva, nechyběl sex a drogy

Soud opět projednával soukromou kauzu šéfa kontrolního výboru plzeňského zastupitelstva, nechyběl sex a drogy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef SommerJosef Sommer

starosta obce Bolešiny

Více

Kateřina ČedíkováKateřina Čedíková

Středoškolská učitelka

Více

Jan KůrkaJan Kůrka

olympijský vítěz ve střelbě, stálý člen Českého olympijského výboru, předseda sportovní sekce Nadace

Více

Soud opět projednával soukromou kauzu šéfa kontrolního výboru plzeňského zastupitelstva, nechyběl sex a drogy

Plzeň, 14.10.2015, aktualizováno 16:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po necelém měsíci pokračovalo u Okresního soudu Plzeň město hlavní líčení v soukromé kauze šéfa kontrolního výboru plzeňského městského zastupitelstva a opozičního zastupitele Romana Zarzyckého (ANO), který je obžalován z trestného činu porušení tajemství dopravovaných zpráv. Jedná se o spor, jenž se týká jeho bývalé manželky a jejího dnes již rovněž bývalého partnera. Ten nyní před soudem vypovídal jako svědek a zároveň i poškozený, jenž celou kauzu vyvolal. Zarzyckému hrozí v případě prokázání viny až dvouletý trest vězení. On sám od začátku obvinění popírá a tvrdí, že se pouze snažil chránit své dvě děti.

O co vlastně v kauze jde? Podle žaloby měl Roman Zarzycký v několika případech zveřejnit facebookovou konverzaci své bývalé manželky s jejím tehdejším přítelem. Jednalo se o několik intimních fotografií na kterých byla zachycena obnažená Kateřina K. a přirození jejího partnera, dále pak písemná komunikace svědčící o tom, že žena kromě častého střídání partnerů užívala také marihuanu a kokain. Uvedené věci měl objevit podle výpovědi obžalovaného jeho syn ve svém mobilu. Telefon jednou použil tehdejší partner Kateřiny K., když si ho vypůjčil od jejího syna.

Zmíněné získané fotografie i konverzaci měl pak Zarzycký podle žalobce ukazovat několika lidem, včetně bývalé tchyně. Celou záležitost pak konzultoval se sociální pracovnicí. I když se případ stal až v roce 2014, už v roce 2011 byly obě děti svěřeny do péče Zarzyckému, jejich matka se s nimi mohla stýkat jen v zařízení Fondu ohrožených dětí. V současné době žije žena s novým partnerem zřejmě ve Švýcarsku, děti neviděla od loňského roku a není ani známo místo jejího pobytu. Soud ji z těchto důvodů zatím nemohl jako svědkyni ani předvolat.

Před soudem ve středu vypovídal svědek a zároveň i poškozený, dnes již bývalý partner Zarzyckého exmanželky. Muž, který se údajně živí jako model, před soudem vypověděl, že utrpěl psychickou újmu poté, co měla půlka Plzně vidět jeho intimní fotografie, zároveň prý na základě toho přišel o několik pracovních zakázek. „Vždyť jste tam neměl na těch fotkách vůbec vidět vaši hlavu,“ uzemnil ho advokát obžalovaného. Soudkyně se pak svědka dlouze vyptávala na okolnosti, za kterých měly uniknout uvedené intimní fotografie i konverzace o drogách.

Svědek uvedl, že si jednou od syna obžalovaného půjčil během cesty autem z Prahy do Plzně jeho mobil, protože svůj měl vybitý. Do přístroje vložil svoji SIM kartu, vyřídil si několik hovorů a přihlásil se i na Facebook, kde si četl vzkazy. Pak vyndal SIM kartu a mobil opět vrátil chlapci. Podle tvrzení svědka se pak Zarzycký z telefonu svého syna přihlásil na jeho facebookový účet, kde se na messengeru dostal nejen k intimním fotografiím, ale i k poněkud choulostivé konverzaci o drogách.

„Když jsme to s Káťou zjistili, že se nám naboural do komunikace na Facebooku, začali jsme hrát hru a čekali jsme, kdy udělá chybu. Bavili jsme se i o drogách, například o tom, že Káťa čeká ve Švýcarsku na nádraží, až jí někdo přiveze trávu,“ popisoval svědek poněkud nestandardní komunikaci. Vzápětí však popřel, že by on i jeho tehdejší partnerka užívali drogy. „Od začátku to byl spor o děti, pokaždé, když si našla Katka nějakého přítele, tak bylo ze strany obžalovaného zle. Snažil se bývalé manželce zabránit ve styku s dětmi,“ tvrdil svědek.

Hlavní líčení bylo odročeno a pokračovat bude 4. listopadu.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Radek 14.10.2015 20:14, Reagovat

Nenávist dělá divy. Ona je pěkná kráva co si hraje na modelku. Nechápu, že ty děti s tátou nenechá už na pokoji.
http://plzen.cz/velky-propadak-jmenem-miss-plus-size-22204/

Frantisek 14.10.2015 17:57, Reagovat

A nevtipnejsi na cele veci je to, ze podle jinych clanku je navic telefon obzalovaneho, ktery synovi pouze pujcil a jeste k tomu plati pusal. To uz je uplna hovadina soudit nekoho za to, ze mu ho nekdo ukradne, nahraje do nej porno a drogy a pak to ohnou cele a jdou po majiteli mobilu...

Frantisek 14.10.2015 17:20, Reagovat

Politika je spina. Prece neni samo sebou,ze tata je dostal do pece. Nechapu, ze se pán nebrani a neda rozhovor, jak to cele bylo.

Vlasta P. 14.10.2015 17:02, Reagovat

Takze se vlastne zacina potvrzovat to, ze pan Zarzycky nic neudelal, pouze branil sve deti proti bande fetaku. Ale vzhledem k tomu, ze je politik, tak se to zrovna hodilo. V tehle republice opravdu staci krive obvineni a uz to jede!

Není to tak jednoduché 15.10.2015 07:59, Reagovat

To by byla pravda, kdyby s tím šel na policii, ale on to ukazoval dalším lidem a rozšiřoval mailem, v tom je přece ten trestný čin. Tedy o křivé obvinění se rozhodně nejedná, on zneužil cizí data.

Že jeho manželka a její milenci jsou šmejdi je dle všeho pravda, ale to na trestnosti jeho činu nic nemění.

Jelikož jde o politika vládní strany, samozřejmě bude osvobozen a celý soud je zbytečný, byť trestný čin objektivně a nezpochybnitelně spáchal.

Podle mě by byl na místě rozsudek o vině s tím, že se trest neukládá, protože k nápravě pachatele postačilo projednání případu, což nepochybně postačilo, příště už nic takového určitě neudělá.

Donkasa 15.10.2015 08:55, Reagovat

Problem je v tom mily pane, ze ten udajny obvineny informoval pouze socialku a zbytek je podle jinych clanku vymysleny pribeh... A smejd nesmejd, pokud byl mobil obzalovaneho, nasel to syn, dal to tatovi, tak ten mel logicky povinnost to resit. Vy by jste sve deti daval fetakum na hrani???

To jsou irelevantní věci 16.10.2015 07:38, Reagovat

Ale to s případem přece vůbec nesouvisí - soud v tomto trestním řízení neřeší, kdo je feťák a kam chodí děti. Otec to samozřejmě měl řešit, to je OK, ale měl to řešit tak, aby neporušil zákon rozesíláním cizích fotek a jejich ukazováním bůhví komu všemu. To je přece trestný čin a vše okolo jsou jen emocionální kecy.

On je obžalován z trestného činu porušení tajemství dopravovaných zpráv a to je jediné, co je v tomto trestním řízení relevantní - a toho se zcela zjevně dopustil.

Ale jak jsem psal výše, s ohledem na minimální společenskou nebezpečnost tohoto konkrétního případu a že jde v zásadě o rodinný spor jen s mírným přesahem do trestnéprávní roviny, bych byl pro neuložení trestu po vynesení výroku o vině, protože pachatel byl rozhodně napraven již tím, že trestní řízení probíhá. Potrestán byl projednáním a podruhé už takový trestný čin určitě nikdy nespáchá, takže cíle trestního řízení by bylo dosaženo.

Donkasa 16.10.2015 08:25, Reagovat

Ono se ukaze urcite u soudu jak to cele bylo.

To jo :) 17.10.2015 07:05, Reagovat

No jestli něčemu věřím, tak české soudy to rozhodně nejsou - těm v zemi věřím v zásadě skoro nejméně z toho všeho, čemu lze třeba i jen teoreticky věřit :)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.