Město připravuje třetí etapu rekonstrukce tramvajové trati na Karlovarské za 90 milionů

Město připravuje třetí etapu rekonstrukce tramvajové trati na Karlovarské za 90 milionů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

David SedláčekDavid Sedláček

Právník, VŠ lektor

Více

Josef BaxaJosef Baxa

učitel, úředník

Více

Město připravuje třetí etapu rekonstrukce tramvajové trati na Karlovarské za 90 milionů

Plzeň, 13.10.2015, aktualizováno 14.10.2015 14:01 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň vypíše veřejnou zakázku na projekt nazvaný Rekonstrukce tramvajové trati Karlovarská – III. etapa. Důvodem je nevyhovující technický stav trati v úseku od zastávky Severka přes křižovatky Studentská, Kralovická, Manětínská až po točnu na konečné tramvaje linky číslo 4. Projekt zvýší bezpečnost provozu zejména ve vztahu k chodcům a sníží dopad negativních vlivů dopravy na okolí. Odhadovaná hodnota zakázky, jejíž odůvodnění již schválili zastupitelé, je 90 milionů korun.

„Rekonstrukce třetí etapy této nejvyužívanější plzeňské tramvajové trati počítá s kompletní výměnou kolejových pásů, rekonstrukcí trolejového vedení a úpravou tramvajových zastávek a dále s opravou části silnice III/1808. Kromě toho se také zruší stávající podchod v prostoru tramvajové zastávky Plzeňka, opraví parkovací zálivy, chodníky i stezky a upraví se světelné signalizační zařízení,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Podle jeho slov je zajištěno financování rekonstrukce na rok 2016. Výběrové řízení na zhotovitele se zahájí koncem listopadu. „Při bezproblémovém průběhu zadávacího řízení by se mohlo začít rekonstruovat v květnu 2016, předpokládaný termín dokončení je o rok později,“ uvedl Šindelář.

Třetí etapa naváže na předchozí, před čtyřmi lety zrealizovanou druhou etapu rekonstrukce Karlovarské ulice. Začne ve vzdálenosti 116 metrů před zastávkou Severka a skončí po 935 metrech před točnou na konečné tramvajové linky číslo 4 na Košutce. Součástí předmětu veřejné zakázky bude rovněž rekonstrukce křižovatky Gerská – Kralovická na silnici III/1808, na které se bude finančně spolupodílet krajská příspěvková organizace Správa a údržba silnic Plzeňského kraje částkou zhruba 7,5 milionu korun.

Tramvajová trať v Karlovarské ulici patří mezi nejvyužívanější. Druhá etapa zahrnující 1100 metrů dlouhý úsek od ulice Na Chmelnicích po křižovatku se Sokolovskou ulicí byla v roce 2011 největší investiční akcí města a vyšla na 136 milionů korun. Předtím provedená oprava první části trati v délce téměř jeden kilometr si vyžádala finanční krytí ve výši 176 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.