Díky vyšším příjmům z hazardu může město výrazněji podpořit sportovní kluby

Díky vyšším příjmům z hazardu může město výrazněji podpořit sportovní kluby | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,76%
Spokojený47,62%
Zklamaný20,63%
Zdrcený12,70%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 126

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Libor SteinerLibor Steiner

projektový manažer

Více

Jiřina RippelováJiřina Rippelová

Advokátka

Více

Gabriela RýdlováGabriela Rýdlová

úřednice v krematoriu, členka komise nebytových prostor při MěZ Klatovy

Více

Díky vyšším příjmům z hazardu může město výrazněji podpořit sportovní kluby

Plzeň, 13.10.2015, aktualizováno 11:34 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Díky vyšším příjmům z hazardu zvýší město Plzeň podporu sportu. Původně se totiž předpokládalo, že z heren a kasin přiteče do městského rozpočtu asi 100 milionů korun, z toho mělo jít 78 milionů městským obvodům a 22 milionů magistrátu. Nakonec se podařilo vybrat nad rámec plánovaného výnosu 40 milionů korun. Zastupitelé nyní odsouhlasili, jak tyto peníze město rozdělí. Celkem 13,5 milionu bude na podporu sportu ve městě.

Vyšší příjem z odvodu z loterií a jiných podobných her nad rámec rozpočtu zaznamenalo město mimo jiné i díky tomu, že finanční úřady efektivněji vymáhají dlužné částky po společnostech zabývajících se hazardem. „Zároveň je to ale dáno i tím, že povolené adresy které jsou pro povolené herny neubývají tak rychle jak jsme plánovali, protože ministerstvo financí nekoná tak aktivně, jak bychom předpokládali. Zároveň některé přístroje se stěhují z těch nepovolených heren na ty povolené,“ vysvětlil vyšší příjmy z hazardu ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Jeden milion korun pošle magistrát do Komise pro sport a mládež Rady města Plzně, která každoročně podporuje kompletní spektrum sportovců, tedy nejen velké subjekty jako tělovýchovné jednoty, ale i menší žadatele jako jsou kluby sdružující karatisty, jachtaře, otužilce a podobně. Tím se zvýší prostředky na dotace, jimiž komise disponuje, a to z devíti na deset milionů korun. Tyto neinvestiční dotace jsou zatím pro sportovní subjekty jedinou systémovou možností, jak si sáhnout na městské peníze.

Další částkou, o kterou si polepší oblast sportu, bude 3,5 milionu korun. Ty město na základě dohody s městskými obvody převede do fondu určeného na rekonstrukce a obnovy menších sportovišť. Stejně tak přislíbily čtyři největší plzeňské obvody, že se budou podílet na podpoře sportu na území Plzně a budou uvolňovat na rekonstrukce a obnovy sportovišť deset procent ze svých příjmů z hazardu. „Řídíme se tím, že finanční prostředky z hazardu by měly být investovány zpátky do prevence, jak sportovní tak i do jiných oblastí,“ dodal náměstek Kotas. Rozpočtové opatření počítá i s investicí ve výši devět milionů korun na úpravy tribun a realizaci výtahu v objektu zimního stadionu, zvýší tím bezbariérovost objektu.

Schválený rozpočet města počítal původně s 10,9 miliony korun na neinvestiční akce související s podporou sportu, 3,6 milionu slíbilo město v rozpočtu poskytnout na investici pro náhradní hřiště TJ Slovan, další miliony korun má letošní rozpočet na investice do velkých městských sportovišť - fotbalového stadionu, plaveckých bazénů, atletického stadionu, házenkářské haly, zimního stadionu či hokejbalové haly.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kubik 14.10.2015 18:53, Reagovat

To je fakt hnus takovej přístup..Tedy pojďme se všichni zapojit do hazardu,hrajme od rána do večera,znicme si životy, vlastni rodiny,ale potom prece budeme mit více penez,ktere radnice prerozdeli do sportu ve městě..a z toho ještě velka část zmizí..a tyto zmetky může ještě někdo volit?

Naopak s tím souhlasím 15.10.2015 08:09, Reagovat

Taky nejsem nadšený z toho, že se to dá netransparentně nějakým sportovním klubům vedených kamarády radních nebo přímo jimi, kde si to vedení přihraje do vlastních kapes, namísto aby se to využilo nějak smysluplně pro občany města.

Ale ten příjem je legální a nevidím na něm vůbec nic špatného - do heren chodí jen ten, kdo tam chodit chce, je to prostě něco jako daň z hlouposti, kterou hráči platí městu zcela dobrovolně (narozdíl od všem ostatních daní, které jsou ze strany veřejné moci vybírány násilím a výhružkami).

Pokud herny budou dodržovat pravidla (vstup od 18 let apod.) a v jejich okolí nebude jimi zvýšená kriminalita (krádeže, nepořádek, hluk), pak je to naprosto v pořádku - hlupáci tam dají peníze a ostatní z toho budou mít prospěch.

To by se jinak musely odmítnout všechny příjmy veřejných rozpočtů, žádná daň není nějak zvlášť morální, spíše naopak, některé jako třeba dědická jsou dokonce za hranicí hyenismu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.