Zastupitelé odsouhlasili odkup akcií Vodárny Plzeň do majetku města za 700,5 milionu korun

Zastupitelé odsouhlasili odkup akcií Vodárny Plzeň do majetku města za 700,5 milionu korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav DušekVáclav Dušek

krajský místopředseda

Více

Jana ŠimkováJana Šimková

Učitelka MŠ

Více

Pavel KroupaPavel Kroupa

historik a kulturní aktivista, předseda krajské organizace SZ, zastupitel města Nepomuk

Více

Zastupitelé odsouhlasili odkup akcií Vodárny Plzeň do majetku města za 700,5 milionu korun

Plzeň, 08.10.2015, aktualizováno 18:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Převodem 98,3 procenta akcií společnosti Vodárna Plzeň do majetku města se zabývali zastupitelé Plzně. Schválili kupní smlouvu s cenou 700,5 milionu korun, za kterou získá město od 1. ledna 2016 výhradně do svého majetku vodárenskou společnost. Uvedená cena ještě nemusí být konečná, může ještě dojít k její korekci ceny, ale maximálně do 709 milionů korun, což je cena daná znaleckým posudkem. Společnost totiž až do konce roku běžně žije nakupuje, dodává a bude se trochu měnit i její majetek.

„Město převezme celou firmu s pohledávkami a závazky včetně všech zaměstnanců, techniky i budov. Management zachováme. V tento okamžik nejsme připraveni dělat nějaké razantní změny, protože nechceme podnik rozkolísat. Funguje velmi dobře a naším cílem je, aby přešel do majetku města plynule a byl stabilizovaný. Součástí schvalovaného usnesení byla smlouva mezi Plzní a Veolií. Tak, aby všechno bylo transparentní a aby zastupitelé věděli, z čeho se cena skládá a jaké jsou parametry, které vážou na první smlouvu z roku 2010,“ řekl primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

Ještě před samotným hlasováním o převodu akcií vodárny do majetku města vyjádřil opoziční zastupitel Bohuslav Rada (ANO) pochybnosti nad tím, aby po 1. lednu 2016, kdy město vodárnu převezme, vše fungovalo tak jako za bývalého majitele. „Chceme vědět jakým způsobem bude zajištěna funkčnost systému po převzetí vodárny. Jsem zvědavý jak to dopadne. Vidíme tady například jak to dopadlo se společností Čistá Plzeň a odvozem odpadů poté, co to převzalo město,“ řekl Rada.

„Převod akcií je jedna věc, řízení vodárny po 1. lednu 2016 je věc jiná. Teď řešíme převod akcí, abychom se stali majitelem společnosti. Dnešní materiál je o převodu vlastnictví vodárny,“ zdůraznil Erich Beneš, ředitel Útvaru koordinace evropských projektů. Na to zastupitel Rada reagoval slovy, že s převodem akcií nemá žádný problém. „Chci mít ale jistotu, aby ty věci pak fungovaly. Kupujeme si za 700 milionů nějakou firmu a nevíme, jestli bude v lednu fungovat,“ stál si za svým Rada.

I po odkoupení vodárny do majetku města jeho vedení garantuje, že tato transakce dlouhodobě nezdraží vodné a stočné pro občany. Cena vody v Plzni výrazně vzrostla v letech 2011 a 2012 kvůli tomu, aby byl celý vodárenský systém samofinancovatelný. „Nepočítáme s tím, že by v příštím roce ani v budoucích letech došlo ke zvýšení vodného a stočného,“ dodal primátor Martin Zrzavecký. Roční výnosy Vodárny Plzeň jsou kolem 1,25 miliardy korun. Čistý zisk se pohybuje kolem 60 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

A do kriminálu někdo půjde? 09.10.2015 06:38, Reagovat

Ještě by to chtělo doplnit, za kolik se to taky původně prodalo. Mám nepříjemný pocit, že mafie z ODS pod vlivem korupce prodala firmu pod cenou a teď se za tržní cenu zase kupuje zpět - tedy někdo by měl sedět teď ve vazbě a čekat na trest někde kolem 15 let s náhradou škody.

Jinak ten Rada, to je taky myslitel - jeho strana chce vše řídit jako firmu a přitom ani netuší, jak funguje akciová společnost.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.