Rovněž i v září pokračoval mírný pokles počtu nezaměstnaných v našem regionu, bez práce je 4,4 procenta obyvatel

Rovněž i v září pokračoval mírný pokles počtu nezaměstnaných v našem regionu, bez práce je 4,4 procenta obyvatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaromír SýkoraJaromír Sýkora

referent sociálního zabezpečení

Více

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

Vlastimil MakovecVlastimil Makovec

Obchodní ředitel

Více

Rovněž i v září pokračoval mírný pokles počtu nezaměstnaných v našem regionu, bez práce je 4,4 procenta obyvatel

Plzeň, 08.10.2015, aktualizováno 14:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O dvě desetiny procenta klesla v září míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji, bez práce bylo celkem 4,4 procenta obyvatel. K poslednímu zářijovému dni bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 17 720 uchazečů o zaměstnání, což je o 643 méně, než na konci srpna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 16 737 dosažitelných uchazečů o práci, informoval ve čtvrtek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během září 2015 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2928 uchazečů o zaměstnání, což je o 866 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3571 uchazečů, tedy o 1242 více než minulý měsíc. Do nového zaměstnání v září nastoupilo 2223 osob, což je o 748 více než v srpnu. Bez umístění jsme vyřadili 1348 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu září bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9872 žen, což představuje přesně 55,7 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2959 osob se zdravotním postižením, tedy 16,7 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v září celkem 4195 uchazečů o zaměstnání, tedy 23,7 procenta všech nezaměstnaných.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši pouhých 3,7 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde se čísla oproti srpnu nezměnila. Stejné hodnoty, tedy rovné čtyři procenta, vykázal i v září okres Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,6 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,\" řekl Moravec. I tak stále zůstává okres Tachov hluboko pod celorepublikovým průměrem, který je rovných šest procent. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 4,7 procenta a také zde se od minulého měsíce nezměnila. Na Klatovsku je 4,1 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o dvě desetiny procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v září o tři desetiny také v Plzni, kde její hodnota činí 4,4 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o tři desetiny na 4,2 procenta. Plzeňský kraj měl rovněž i v září shodnou mírou nezaměstnanosti jako město Praha, která činí 4,4 procenta a v rámci celé České republiky jim patří shodně druhé místo. V čele žebříčku se už druhý měsíc Jihočeský kraj, kde je bez práce 4,3 procenta nezaměstnaných. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 9,1 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných šest procent.

K poslednímu září nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8150 volných pracovních míst, což je o 136 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,2 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 772 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2134 a na jedno místo tak připadalo 0,5 uchazeče. Záměr hromadného propouštění nenahlásila žádná společnost.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.