Plzeňské zastupitelstvo bude projednávat klíčový bod, kterým je odkup 98 procent akcií Vodárny Plzeň

Plzeňské zastupitelstvo bude projednávat klíčový bod, kterým je odkup 98 procent akcií Vodárny Plzeň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

Jiří PrantnerJiří Prantner

Radní města Plasy, předseda Finančního výboru města Plasy

Více

Zdeněk HumlZdeněk Huml

zámečník

Více

Plzeňské zastupitelstvo bude projednávat klíčový bod, kterým je odkup 98 procent akcií Vodárny Plzeň

Plzeň, 07.10.2015, aktualizováno 14:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Patrně dva nejzásadnější body, které se budou řešit podle aktuálního programu na čtvrtečním jednání plzeňského zastupitelstva se týkají Vodárny Plzeň. V prvé řadě budou zastupitelé rozhodovat o odkupu akcií vodárny, která se má po dlouhých létech opět stát jediným vlastníkem této strategické společnosti. Velká diskuse se očekává hned v následujícím bodu, jenž se týká odkupu projektové dokumentace na úpravnu vody.

Vodárnu a.s. dnes vlastní společnost Veolia s majoritou 98,3 procenta akcií, zbytek patří městu. Za akcie by mělo město zaplatit 700 milionů korun. Magistrát už dříve deklaroval, že na odkup akcií město má peníze z vlastních zdrojů a nemusí tak čerpat schválený úvěr. Od 1. ledna příštího roku by mělo být město Plzeň jediným akcionářem Vodárny Plzeň a samo bude provozovat vodohospodářskou infrastrukturu. Z vodárny bude nová městská organizace, která si bude sama splácet to, že ji město odkoupilo.

Nákup akcií Vodárny a.s. ve čtvrtek zcela jistě podpoří například i opoziční zastupitelé z TOP 09. „Od začátku jsme pracovali na tom, aby se vodárna dostala opět do městských rukou. Byla vždy naší velkou prioritou, aby se tento přirozený monopol vrátil zpět do městských rukou, budeme v tom magistrátní koalici podporovat,“ uvedl šéf zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule.

Zatímco s nákupem akcií vodárny zřejmě nebudou mít plzeňští zastupitelé problém, to samé nelze říci o záměru odkoupit projektovou dokumentaci na úpravnu vody, která právě prošla velkou rekonstrukcí. Dokumentace a s ní související práva má přijít na 26,3 milionu korun a odkoupit by se měla do konce října. Podle informací serveru Regionpodlupou.cz není zatím ani v řadách koalice jednotný názor na to, jakým způsobem se odkup dokumentace provede.

A bouřlivě diskutovat se bude na jednání zastupitelstva zcela jistě také o mnohých problémech doprovázejících rozběhnutí společnosti Čistá Plzeň, která od září zajišťuje v Plzni svoz odpadů. Fungování firmy se během září stalo terčem drtivé kritiky stovek občanů města nespokojených s tím, jak probíhá svoz odpadů.  

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.