Kraj otevřel nové informační vzdělávací střdisko pro kariérové poradenství

Kraj otevřel nové informační vzdělávací střdisko pro kariérové poradenství | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír BarnášVladimír Barnáš

OSVČ, učitel autoškoly

Více

Jaromír SýkoraJaromír Sýkora

referent sociálního zabezpečení

Více

Alexandra NágrováAlexandra Nágrová

Zastupitelka PK, starostka obce Hvozd

Více

Kraj otevřel nové informační vzdělávací střdisko pro kariérové poradenství

Plzeň, 30.09.2015, aktualizováno 21:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lidé hledající práci a lepší pracovní uplatnění mají nyní možnost vyzkoušet služby bezplatného kariérového poradenství v novém informačním vzdělávacím středisku Plzeňského kraje nazvaného Info Kariéra. Středisko vzniklo díky iniciativě Plzeňského kraje, který se rozhodl touto cestou podpořit služby zaměstnanosti a hlavně zvýšit jejich dostupnost. Služby kariérových poradců budou mít možnost využívat nejen nezaměstnaní, ale kdokoli, kdo uvítá pomoc při plánování své profesní dráhy. Díky finanční podpoře EU a Plzeňského kraje budou tyto komplexní služby pro veřejnost zdarma.

Slavnostního otevření nového centra pro kariérové poradenství se zúčastnil také hejtman Václav Šlajs | Autor: Plzeňský krajSlavnostního otevření nového centra pro kariérové poradenství se zúčastnil také hejtman Václav Šlajs | Autor: Plzeňský kraj

„Středisko musí fungovat minimálně pět let a za tu dobu by mělo obsloužit nejméně 3500 lidí,“ uvedl Jiří Cais, ředitel Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, pod nímž nová služba funguje. Zřízení centra přišlo na víc než 26,7 milionu korun. Služby kariérových poradců v něm budou moci využívat nejen nezaměstnaní, ale kdokoli, kdo chce pomoci při plánování profesní dráhy.

Info Kariéra bude mapovat vzdělávací nabídku v regionu i potřeby a očekávání zaměstnavatelů a bude porovnávat, jak si vzájemně odpovídají. Poradci pomohou klientům naplánovat postup k získání dobré práce. Pomohou také vyhledat správný kurz pro rozšíření kvalifikace, což zvýší šance na lepší uplatnění. „Můžeme pomoci například i s vytvořením životopisu, při hledání práce či stáže nebo s přípravou na přijímací pohovor u zaměstnavatele,\\\\\\\" řekla vedoucí střediska Pavla Chocholová.

„Naším cílem je aktivně a s osobním přístupem pomáhat klientům orientovat se a rozhodovat v otázkách dalšího vzdělávání, volby povolání či zaměstnání, profesního růstu a osobního rozvoje. Klienti mohou využít buď individuální poradenství, nebo se mohou zúčastnit našich tematicky zaměřených skupinových workshopů,“ řekl Jiří Cais. Své služby nabízí středisko i budoucím absolventům základních a středních škol. A v čem může být poradenství užitečné pro mladé lidi bez praxe? „Pomůžeme jim ujasnit si, co vlastně chtějí v budoucnu dělat a jaké jsou jejich silné stránky, na kterých mohou stavět svou kariéru,“ dodal poradce Michal Parlásek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.