Společnost Čistá Plzeň se omluvila občanům města za problémy s vývozem odpadků v prvních týdnech fungování firmy

Společnost Čistá Plzeň se omluvila občanům města za problémy s vývozem odpadků v prvních týdnech fungování firmy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vlastimil HálekVlastimil Hálek

Soukromý podnikatel

Více

Jaroslava MaříkováJaroslava Maříková

Místostarostka MO Plzeň 3

Více

Jan FluxaJan Fluxa

Místostarosta MO Plzeň 2 - Slovany

Více

Společnost Čistá Plzeň se omluvila občanům města za problémy s vývozem odpadků v prvních týdnech fungování firmy

Plzeň, 23.09.2015, aktualizováno 21:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vedení nové městské společnosti Čistá Plzeň, která se od 1. září stará o svoz odpadů na území města Plzně se omlouvá občanům města za problémy spojené s vyvážením popelnic. Ty se naplno projevily bezprostředně poté, co nová firma zahájila činnost. Před samotným rozjezdem vedení společnosti dopředu avizovalo, že se problémy objeví a je třeba s nimi počítat.

„Až na výjimky se rozjezd nového systému svozu odpadu ve městě Plzeň podařil. V současnosti naše společnost sváží cca 20 tisíc popelnic, což představuje kolem 30 tisíc svozů provedených svozů týdně. Počet stížností občanů se doposud pohyboval kolem pěti set týdně, což představuje necelá dvě procenta z provedených svozů. Omlouváme se všem za způsobené potíže, které jsou ovlivněny mnoha faktory a nejsou ničím překvapující a děkujeme tímto za pochopení,“ řekl Tomáš Ženatý, jednatel a ředitel společnosti Čistá Plzeň.

„Kromě našich vlastních chyb, pramenících z přirozené složitosti celého systému svozu odpadu ve městě se 170 tisíci obyvateli, je dalším faktorem skutečnost, že ne všichni vlastníci nemovitostí se registrovali včas. Přibližně desetina klientů se do poloviny září dokonce nezaregistrovala vůbec. Ze zkušeností z dosavadního „ostrého“ provozu nyní vyplývá nutnost optimalizovat svozové plány, tedy trasy jednotlivých popelářských vozů. K tomu dojde od 28. září. Dosavadní plány se na základě uvedených faktů staly nevyváženými, a proto se nám nedaří dodržovat některé svozové dny,“ uvedl na vysvětlení Petr Baloun, jednatel společnosti.

Společnost Čistá Plzeň upozorňuje obyvatele města, že v souvislosti se změnou svozových plánů dojde ke změnám svozových dnů ve vybraných oblastech. Štítky s vyznačením svozového dne umístěné na víku nádoby tedy ztratí svoji platnost. „Nové štítky budou instalovány až po definitivní stabilizaci nových svozových plánů, předpokládáme, že do konce měsíce října 2015. Další úpravy budou již ale spíše kosmetické. Ujišťujeme touto cestou plzeňskou veřejnost, že vyvíjíme maximální snahu, aby celý systém svozu odpadu nabyl co nejrychleji ustálené podoby bez chyb a výpadků,“ prohlásil Tomáš Ženatý.

Nové svozové dny v jednotlivých lokalitách budou zveřejněny na internetových stránkách www.cistaplzen.cz, informace o změně budou umístěny i na internetových stránkách města Plzně www.plzen.eu a vývěskách jednotlivých městských obvodů.

 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.