Soud začal projednávat rodinnou kauzu šéfa kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně Romana Zarzyckého (ANO)

Soud začal projednávat rodinnou kauzu šéfa kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně  Romana Zarzyckého (ANO) | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Jan SovadinaJan Sovadina

učitel na gymnáziu

Více

David SedláčekDavid Sedláček

Právník, VŠ lektor

Více

Soud začal projednávat rodinnou kauzu šéfa kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně Romana Zarzyckého (ANO)

Plzeň, 23.09.2015, aktualizováno 21:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Případem šéfa kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně a místopředsedy plzeňské krajské organizace ANO Romana Zarzyckého se začal zabývat Okresní soud Plzeň-město. Politik čelí obžalobě z porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení. Obžaloba viní Zarzyckého z toho, že prostřednictvím internetu pokoutně získal informace ze soukromí své bývalé manželky, které chtěl použít ve svůj prospěch.

Podle spisu si Zarzycký opatřil heslo do počítače a stáhnul z něj soukromou komunikaci a choulostivé fotografie, které pak měl pak rozšiřovat e-mailem dalším osobám, konkrétně se mělo jednat o matku a kamarádku bývalé manželky. Uvedených činů se měl šéf kontrolního výboru plzeňského zastupitelstva dopustit ještě před vstupem na politickou scénu, kdy pracoval jako obchodní ředitel společnosti HC Plzeň 1929. Na svoji obhajobu uvedl politik, že se k soukromé komunikaci a fotografiím dostal tak, že je po návratu syna od matky náhodou objevil v mobilu, který dal synovi na prázdniny.

„Informace, které byly zveřejněny v médiích, se nezakládají na pravdě a jsou záměrně překroucené. Jsem rozvedený a po rozvodu v roce 2011 mi byly svěřeny do péče dvě nezletilé děti ve věku 1,5 a 6 let, o které se již čtyři roky řádně starám a jejichž zájmy a bezpečí hájím. Vztahy mezi mnou a bývalou manželkou nejsou dobré a domnívám se, že naše soukromé spory byly zneužity v souvislosti s výkonem mé funkce předsedy Kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně a politickým působením,“ uvedl ve svém prohlášení již dříve Zarzycký. Hlavní líčení bude pokračovat v říjnu výslechy svědků.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Chránit vlastní děti není zločin. 24.09.2015 09:13, Reagovat

Pána znám, naše děti se kamarádí. O své děti se řádně stará, na rozdíl od matky, ze které je normální feťačka s bydlištěm bůhví kde. Pokud je mi známo, tak fotky našel syn a logicky je ukázal tátovi, to je celý příběh.

On nechránil děti, ale rozesílal erotické fotky mailem 25.09.2015 07:27, Reagovat

Kdyby tohle byl celý příběh, pak by to bylo v pořádku - a taky by nestál před soudem. Kdyby chtěl ale chránit své děti, fotky by smazal a nerozesílal mailem dál, že.

Podle státního zástupce, a ten si takovou věc těžko vymyslel a šel se s ní ztrapnit před soud, ty fotky právě dále \"rozšiřoval e-mailem dalším osobám\" - v tom je přece to trestné jednání a ne v tom, že našel fotky.

Takže buď je to zločinec (chtěl se pomstít nebo získat prospěch) anebo úchyl (rozesílat mailem erotické fotky bývalé ženy není normální).

O matce si můžeme myslet své, nakonec proto ji také soud odebral děti a svěřil je otci - ale podle všeho se hledali dva podobní, co se našli a pak holt zase rozešli.

Otec se zřejmě o děti dobře stará, což budiž polehčující okolnost při výroku o výši trestu, ale to přece vůbec nijak nesouvisí s tím, že je to buď zločinec nebo úchyl, co rozesílá mailem cizí nahé fotky.

Pane jo 24.09.2015 08:59, Reagovat

Každej jsme nějakej, ale že si každej politik myslí, že když se přijde na to, že je zločinec nebo úchyl, tak že to je zákonitě spiknutí. V drtivé většině případů není a je to jednoduché - prostě je to zločinec nebo úchyl a snaží se svoji vinu zbaběle hodit jinam.

Jiří. 25.09.2015 13:03, Reagovat

Ale on je opravdu čestný, jako všichni ostatní z ANO.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.