Kulturní nabídka města Plzně funguje nově i na platformě GoOut spojující další velká města

Kulturní nabídka města Plzně funguje nově i na platformě GoOut spojující další velká města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ProkůpekVáclav Prokůpek

Sportovní reportér a manager‏

Více

Michal ChalupnýMichal Chalupný

Starosta MO Plzeň 4

Více

Václav ChroustVáclav Chroust

místostarosta Klatov

Více

Kulturní nabídka města Plzně funguje nově i na platformě GoOut spojující další velká města

Plzeň, 23.09.2015, aktualizováno 15:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňská radnice propojila své internetové stránky s platformou GoOut a nabízí tak na webové adrese www.kultura.plzen.eu nově a přehledně aktuální informace o kulturní nabídce v Plzni, a to i v anglickém jazyce. Cílem je zlepšit propagaci místních kulturních aktérů a jejich práce, velkou výhodou je i šíření povědomí o plzeňském kulturním programu do dalších měst, kde GoOut působí.

„Snažíme se tímto zvýšit informovanost lidí o kulturním dění v našem městě. Stejně, jako jsme nedávno spustili portál s přehledem akcí a událostí pro příznivce sportu, tímto uspokojíme zájemce o kulturu, ale i turisty, kteří přijedou a potřebují se rychle zorientovat v aktuální nabídce,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Plzni dosud chyběl prostor, kde by lidé našli kompletní informace o kulturních akcích a přitom se jim zobrazovaly podle jimi navolených preferencí. Jsem rád, že se nám toto podařilo vyřešit právě letos, kdy jsme Evropským hlavním městem kultury,“ řekl první náměstek primátora pro oblast kultury Martin Baxa (ODS).

Portál GoOut už funguje jako kulturní přehled už v Praze, Ostravě i Brně. „Je moderní internetovou platformou, která svým uživatelům slouží jako osobní kulturní průvodce. Díky možnosti personalizace a denně aktualizovanému přehledu akcí může uživatel jednoduše sledovat veškeré kulturní dění kolem sebe,“ vysvětlila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. Kromě přehledného seznamu akcí na www.kultura.plzen.eu najde uživatel více než 7000 profilů umělců, stránky především plzeňských, ale i dalších českých kulturních zařízení, festivalů a institucí s kompletním programem z celé České republiky.

Město Plzeň uzavřelo s platformou GoOut roční smlouvu o spolupráci, která zaručuje městským kulturním organizacím i dalším kulturním aktérům zdarma prezentaci na tomto portále. Tým GoOut sleduje nabídku nejvýznamnějších kulturních organizací, konzultuje ji s magistrátním odborem kultury, ale čerpá i informace od soukromých pořadatelů, třídí akce dle žánrů a termínu a označuje události, jež jsou pořádány díky finanční podpoře města Plzně.

Portál reaguje na preferenci uživatele, nabízí mu akce přímo na míru, a to na základě tlačítka „sledovat“ nebo historie prohlížeče, hudby, kterou poslouchá, či článků, které čte. Pokud si tedy tento portál otevřou dva rozdílní uživatelé, uvidí pravděpodobně zcela jiný obsah, respektive jiné řazení institucí, programu a podobně. K přehledu kulturních akcí se lidé dostanou zadáním adresy www.kultura.plzen.eu, ale také zadáním adresy webu města www.plzen.eu, kde je v horní pravé části samostatná záložka označená slovem kultura, jež je přesměruje na průvodce kulturou v Plzni.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.