Pavel Kotas: Příjmy plzeňského magistrátu za za první pololetí činí 2,5 miliardy korun

Pavel Kotas: Příjmy plzeňského magistrátu za za první pololetí činí 2,5 miliardy korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Libor HoraLibor Hora

dělník, truhlář

Více

Miroslav HrdinaMiroslav Hrdina

vedoucí provozovny, podnikatel

Více

Pavel Kotas: Příjmy plzeňského magistrátu za za první pololetí činí 2,5 miliardy korun

Plzeň, 18.09.2015, aktualizováno 10:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Příjmy ve výši 2,577 miliardy korun vykazuje za první pololetí letošního roku rozpočet města Plzně, konkrétně příjmy magistrátu jsou přibližně 2,522 miliardy. Příjmy deseti městských obvodů pak 56 milionů korun. Ve vztahu k předpokládanému rozpočtu, který činí na rok 2015 celkem 5,383 miliard korun, se jedná o plnění ve výši 47,9 procenta. Mezi nejvýznamnější oblasti příjmů města patří příjmy z cizích daní, dále z poplatků, z pronájmu a prodeje městského majetku.

„Co se týká příjmů z cizích daní, byly nám k 30. červnu 2015 finančním úřadem převedeny daně v úhrnu ve výši zhruba 1,534 miliardy korun, což odpovídá plnění plánu na 50,4 procenta, z toho do rozpočtů městských obvodů jsme převedli 181 milionů korun,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD). Inkaso příjmu z cizích daní bylo v průběhu prvního pololetí negativně ovlivněno zejména vyplácením nadměrných odpočtů DPH, které byly daňovým subjektům během roku 2014 zadrženy v rámci řízení o odstranění pochybností. Výrazný propad plnění za první pololetí pak vykazuje daň z příjmu fyzických osob z podnikání. „Čekali jsme lepší výběr, zejména, když ministerstvo financí tvrdí, jak se zlepšuje ekonomika,“ podotkl Pavel Kotas.

Příjmy z poplatků Magistrátu města Plzně činily k 30. červnu 100,7 milionu korun, což odpovídá 67 procentům plánu. V tomto případě se jedná zejména o příjmy města z odvodu z loterií a jiných podobných her, jsou ve výši 79,2 milionu korun. Co se týká příjmů z poplatků, město předpokládá pravděpodobnost zlepšeného plnění.

Město Plzeň plní rozpočet i díky pronájmu a prodeji městského majetku, konkrétně za letošní první pololetí za pronájem inkasovalo 281,2 milionu korun, přičemž se jedná zejména o příjmy z pronájmu majetku v oblasti vodohospodářské infrastruktury a správy bytového a nebytového fondu. „Plnění těchto příjmů probíhá v souladu s nájemními smlouvami,“ uvedl Pavel Kotas. Za prodej zbytného majetku získalo město částku 58,5 milionu korun, jde o plnění na 88,6 procent.

Výdaje města za první pololetí činily 2,474 miliardy korun, což je k předpokládané sumě 6,585 miliardy korun plnění 37,6 procenta. Z toho výdaje magistrátu jsou 2,222 miliardy korun (37,6 procenta), výdaje městských obvodů 252 milionů Kč (37,5 procenta).

Z provozních výdajů sumu 313,8 milionu korun (plnění na 44,9 procenta) tvoří běžné výdaje neboli výdaje na činnosti úřadu spojené jak s výkonem státní správy, tak i samosprávy, výdaje na provoz a údržbu budov úřadů. Částku 222,9 milionu korun (plnění na 33,2 procenta) tvoří výdaje spojené s provozem a údržbou městského majetku, jako jsou například komunikace, veřejné osvětlení, zeleň, správa bytového fondu, sportoviště a podobně. Příspěvky na provoz příspěvkových organizacím zřízeným městem za první pololetí činily 445,1 milionu Kč (plnění na 53,3 procenta).

V oblasti kapitálových výdajů je zatím z plánovaných 1,440 miliardy korun na stavební investice vyčerpáno 377,6 milionu korun. I přes nízké čerpání se do konce roku předpokládá vyčerpání rozpočtu ve všech útvarech. Významnými realizovanými akcemi jsou rekonstrukce Lochotínského amfiteátru a revitalizace parku, projekt Pražská U Zvonu, divadelní terasy.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.