Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga

Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,08%
Spokojený48,96%
Zklamaný23,96%
Zdrcený13,54%
Šokovaný11,46%

Celkový počet hlasů: 96

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav VostradovskýVáclav Vostradovský

Starosta obce Kvilda

Více

Kateřina RýglováKateřina Rýglová

Ekonomka v pivovarnictví, vysokoškolská učitelka

Více

Oldřich SedlákOldřich Sedlák

jednatel společnosti – bezpečnostní služba

Více

Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga

Plzeň, 15.09.2015, aktualizováno 22:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Trojici osobností, jejichž život a pracovní výsledky jsou nerozlučně spjaty s naším regionem a svým významem jeho hranice značně překračují, uvedl hejtman Václav Šlajs (ČSSD) do Dvorany slávy Plzeňského kraje. Jsou jimi manažer a podnikatel Josef Bernard, lékař, pedagog, manažer a bývalý politik Boris Kreuzberg, bývalý fotbalový reprezentant, hráč plzeňské Viktorky a současný asistent jejího trenéra Pavel Horváth. Podmínkou pro vstup do Dvorany slávy je, že osobnosti v daném roce oslaví významné životní jubileum.

Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga | Autor: Jindra RadováDo Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga | Autor: Jindra Radová

Samotnému slavnostnímu aktu předcházel velmi emotivní projev hejtmana Václava Šlajse, který zdůraznil, že nyní žijeme v nejúspěšnější době našeho národa. Zároveň se však Evropa nachází ve velkém ohrožení v souvislosti s aktuální vlnou migrace. „Evropa se chová impotentně, neschopna řešit svoji bezpečnost i svůj další rozvoj postavený na demokracii a svobodě. Nemá smysl brečet, Evropa musí najít jasnou politiku, jak této vlně čelit. Nesmí to znamenat zánik Schengenu a zánik Evropy,“ uvedl hejtman.

Zároveň konstatoval, že náš kraj, který byl vyhodnocen jako nejlepší v ČR se může pochlubit vynikajícími lidmi, jejichž práce a věhlas vysoce překračují hranice kraje. „Osobnosti, které dokáží uskutečnit svůj životní sen a zároveň jsou příkladem pro ostatní, je třeba v dnešní hektické a uspěchané době vyzdvihnout,“ dodal Václav Šlajs.

„Velice si vážím tohoto ocenění, beru to jako ocenění pro všechny škodováky i jako velkou motivaci pro moji další práci,“ konstatoval Josef Bernard, jehož celý život je silně propojen s plzeňskou Škodovkou. Začínal tam jako dělník a po 35 létech odcházel loni na konci roku jako generální ředitel Škody Transportation. Vedle rozvoje škodovky se Bernard zasloužil také o vznik Techmania Science Center, které se skupinou mladých nadšenců doslova vybudoval na zelené louce. Aktuálně Josef Bernard vstoupil do ČSSD a rozjíždí politickou kariéru. V kuloárech se o něm mluví jako o novém lídrovi ČSSD v Plzeňském kraji pro krajské volby. Nelze však vyloučit ani možnost, že by mohl v dresu ČSSD kandidovat do Senátu. Současně s krajskými volbami se totiž budou konat i volby do třetiny Senátu.

„Jsem Čech, který žil během svého života na různých místech po celém světě. Cítím se být Plzeňanem, protože tady už dlouhou dobu pracuji a prožil jsem zde nejlepší léta. Jsem velmi poctěn, že jsem se nyní dostal jako „kopačka“ do takové společnosti ve Dvoraně slávy. Chci se nyní pokoušet ve Viktorii Plzeň jako trenér o ty nejlepší výsledky, o jaké jsem se snažil i jako hráč,“ uvedl další oceněný, fotbalista Pavel Horváth.

Třetím letošním oceněným je Boris Kreuzberg, který byl od roku 2009 přednostou nově vzniklé Kliniky zobrazovacích metod v akademické funkci profesor, do které byl v roce 2013 jmenován prezidentem republiky. Dále působil jako děkan LF UK v Plzni. V létech 2004 až 2008 byl členem Krajské rady Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí a v únoru 2010 se vrátil do funkce děkana LF UK v Plzni. Boris Kreuzberg je držitelem stříbrné medaile Karlovy univerzity, zlaté medaile Karlovy univerzity a je čestným členem České radiologické společnosti J. E. Purkyně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.