Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga

Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef NěmecJosef Němec

fotograf, programátor, 3. místopředseda

Více

Iveta PohořeláIveta Pohořelá

Vedoucí terapeutické dílny

Více

Kateřina DonateKateřina Donate

učitelka na základní škole

Více

Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga

Plzeň, 15.09.2015, aktualizováno 22:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Trojici osobností, jejichž život a pracovní výsledky jsou nerozlučně spjaty s naším regionem a svým významem jeho hranice značně překračují, uvedl hejtman Václav Šlajs (ČSSD) do Dvorany slávy Plzeňského kraje. Jsou jimi manažer a podnikatel Josef Bernard, lékař, pedagog, manažer a bývalý politik Boris Kreuzberg, bývalý fotbalový reprezentant, hráč plzeňské Viktorky a současný asistent jejího trenéra Pavel Horváth. Podmínkou pro vstup do Dvorany slávy je, že osobnosti v daném roce oslaví významné životní jubileum.

Do Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga | Autor: Jindra RadováDo Dvorany slávy Plzeňského kraje uvedl hejtman Josefa Bernarda, Pavla Horvátha a Borise Kreuzberga | Autor: Jindra Radová

Samotnému slavnostnímu aktu předcházel velmi emotivní projev hejtmana Václava Šlajse, který zdůraznil, že nyní žijeme v nejúspěšnější době našeho národa. Zároveň se však Evropa nachází ve velkém ohrožení v souvislosti s aktuální vlnou migrace. „Evropa se chová impotentně, neschopna řešit svoji bezpečnost i svůj další rozvoj postavený na demokracii a svobodě. Nemá smysl brečet, Evropa musí najít jasnou politiku, jak této vlně čelit. Nesmí to znamenat zánik Schengenu a zánik Evropy,“ uvedl hejtman.

Zároveň konstatoval, že náš kraj, který byl vyhodnocen jako nejlepší v ČR se může pochlubit vynikajícími lidmi, jejichž práce a věhlas vysoce překračují hranice kraje. „Osobnosti, které dokáží uskutečnit svůj životní sen a zároveň jsou příkladem pro ostatní, je třeba v dnešní hektické a uspěchané době vyzdvihnout,“ dodal Václav Šlajs.

„Velice si vážím tohoto ocenění, beru to jako ocenění pro všechny škodováky i jako velkou motivaci pro moji další práci,“ konstatoval Josef Bernard, jehož celý život je silně propojen s plzeňskou Škodovkou. Začínal tam jako dělník a po 35 létech odcházel loni na konci roku jako generální ředitel Škody Transportation. Vedle rozvoje škodovky se Bernard zasloužil také o vznik Techmania Science Center, které se skupinou mladých nadšenců doslova vybudoval na zelené louce. Aktuálně Josef Bernard vstoupil do ČSSD a rozjíždí politickou kariéru. V kuloárech se o něm mluví jako o novém lídrovi ČSSD v Plzeňském kraji pro krajské volby. Nelze však vyloučit ani možnost, že by mohl v dresu ČSSD kandidovat do Senátu. Současně s krajskými volbami se totiž budou konat i volby do třetiny Senátu.

„Jsem Čech, který žil během svého života na různých místech po celém světě. Cítím se být Plzeňanem, protože tady už dlouhou dobu pracuji a prožil jsem zde nejlepší léta. Jsem velmi poctěn, že jsem se nyní dostal jako „kopačka“ do takové společnosti ve Dvoraně slávy. Chci se nyní pokoušet ve Viktorii Plzeň jako trenér o ty nejlepší výsledky, o jaké jsem se snažil i jako hráč,“ uvedl další oceněný, fotbalista Pavel Horváth.

Třetím letošním oceněným je Boris Kreuzberg, který byl od roku 2009 přednostou nově vzniklé Kliniky zobrazovacích metod v akademické funkci profesor, do které byl v roce 2013 jmenován prezidentem republiky. Dále působil jako děkan LF UK v Plzni. V létech 2004 až 2008 byl členem Krajské rady Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí a v únoru 2010 se vrátil do funkce děkana LF UK v Plzni. Boris Kreuzberg je držitelem stříbrné medaile Karlovy univerzity, zlaté medaile Karlovy univerzity a je čestným členem České radiologické společnosti J. E. Purkyně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.