Jedenáct mateřských školek testuje prodloužení provozní doby, město Plzeň na projekt uvolnilo 490 tisíc korun

Jedenáct mateřských školek testuje prodloužení provozní doby, město Plzeň na projekt uvolnilo 490 tisíc korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,76%
Spokojený47,62%
Zklamaný20,63%
Zdrcený12,70%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 126

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef ŠtichaJosef Šticha

živnostník – papírnictví

Více

Vladimír ŠmolíkVladimír Šmolík

Více

Petr BalounPetr Baloun

Jednatel obchodní společnosti

Více

Jedenáct mateřských školek testuje prodloužení provozní doby, město Plzeň na projekt uvolnilo 490 tisíc korun

Plzeň, 15.09.2015, aktualizováno 01.10.2015 13:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ve 13 třídách 11 mateřských škol vybraných ze tří největších plzeňských městských obvodů běží v těchto dnech zkušební provoz, jehož účelem je zjistit, zda mají rodiče zájem o prodloužení provozní doby v těchto školních zařízeních zřizovaných městem. Projekt, na který nyní radní Plzně odsouhlasili 490 tisíc korun, poběží až do listopadu. Na základě získaných výstupů se pak uzpůsobí provozní doba mateřinek. Během zkušebního prodlouženého provozu si mohou rodiče vyzvedávat své ratolesti až do 17.00 hodin, informovala náměstkyně primátora pro oblast školství Eva Herinková (ČSSD). S nápadem upravit provozní dobu v mateřských školkách přišla loni ve svém volebním programu před komunálními volbami plzeňská ODS.

„Spuštění projektu předcházela anketa na jednotlivých školkách, kde se rodiče vyslovili tak, že největší zájem je o prodloužení do 17 hodin, zejména pak v pondělí a ve středu, kdy jsou úřední dny na úřadech. Vytipovali jsme na jednotlivých obvodech mateřské školy a třídy, kde byl ten zájem nejsilnější a tam nyní běží až do listopadu zmíněný zkušební provoz. Po jeho ukončení s jednotlivými obvody vyhodnotíme výsledky a budeme se bavit o tom, zda a jak spustit tento systém na ostro v příštím roce,“ vysvětlila náměstkyně primátora Eva Herinková.

Podle zájmu město přidělilo jednotlivým městským obvodům na dané mateřské školy finanční prostředky ve výší téměř půl milionu korun, ze kterých budou hradit přesčasové hodiny pro 13 pedagogických pracovníků a 11 provozních zaměstnanců. Podle slov náměstkyně Herinkové se nebude hýbat se začátkem provozní doby mateřských škol. Podobný průzkum trvající jeden měsíc už s velkým ohlasem proběhl před prázdninami na 54 MŠ z iniciativy radnice MO Plzeň 4 Doubravka, kde se osvědčilo posunutí otevírací doby ráno až na devátou hodinu a odpoledne do půl šesté.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.