Soud se poprvé v neveřejném jednání zabýval žalobou společnosti Amádeus na město Plzeň v kauze OC Corso

Soud se poprvé v neveřejném jednání zabýval žalobou společnosti Amádeus na město Plzeň v kauze OC Corso | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,08%
Spokojený48,96%
Zklamaný23,96%
Zdrcený13,54%
Šokovaný11,46%

Celkový počet hlasů: 96

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír KrejčaVladimír Krejča

finanční poradce

Více

Světlana BudkováSvětlana Budková

Asistentka radního PK

Více

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Soud se poprvé v neveřejném jednání zabýval žalobou společnosti Amádeus na město Plzeň v kauze OC Corso

Plzeň, 09.09.2015, aktualizováno 01.10.2015 12:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Žalobou společnosti Amádeus na město Plzeň se ve středu poprvé zabýval na neveřejném jednání Okresní soud Plzeň – město. Občané Plzně se v referendu vyslovili proti stavbě obřího obchodního centra, které mělo vyrůst na místě zdemolovaného DK Inwest. Developer nyní požaduje po městu 1,853 miliardy korun jako náhradu škody a ušlého zisku za nerealizovanou investici, což ovšem město Plzeň odmítá. Soudce Lukáš Ludvík pro server Regionpodlupou.cz uvedl, že žalobu společnosti Amádeus považuje v současné podobě za nedůvodnou.

„S účastníky řízení jsme si ujasnili základní procesní otázky, jaká jsou jejich stanoviska, zda jsou splněny podmínky řízení. Snažil jsem se nějakým způsobem vést obě strany ke smírnému vyřešení celé věci. Těžko říci, jestli se na něčem dokáží dohodnout, ale ta vůle tam je. Druhou otázkou je žaloba na náhradu škody s tím, že město nárok žalobce neuznává. Tam je prostor pro mimosoudní řešení malý. Nyní mají obě strany dva měsíce prostor na to, aby mohly mezi sebou o celé věci debatovat. Sdělil jsem jim svůj předběžný právní názor na celou věc na základě předložených listinných důkazů. Žaloba je nedůvodná a zamítl bych ji,“ informoval soudce Lukáš Ludvík.

„Poučil jsem účastníky sporu, zejména žalobce, že musí uvádět ještě nějaká nová tvrzení, případně předložit nové důkazy. Mám za to, že zatím tvrzení žalobce nebylo prokázáno. Oba účastníci dostali lhůtu 30 dní na to, aby se k tomu nějakým způsobem vyjádřili a doplnili svá stanoviska. Předběžně jsme se dohodli na termínu jednání, které by se konalo v případě, že nedojde k nějaké mimosoudní dohodě 4. listopadu,“ dodal soudce.

„Nikoho jsme nepoškodili. Pokud bychom se měli bavit o tom, že by někde případně vznikla škoda, tak pak je to díky zákonům a ty my netvoříme,“ uvedl ke sporu primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Sám odhaduje, že soudní spor se společností Amádeus se potáhne roky.

Developer je sice ochoten jednat o mimosoudním vyrovnání za zmařenou investici, žádný návrh na smír však zatím nepadl. Loni navrhl investor městu odprodej vyklizeného pozemku po zbouraném DK Inwest za 500 milionů korun, což město odmítlo s tím, že cena tohoto pozemku je podle odborného posudku jen 270 milionů korun. Pozemek se nyní částečně využívá jako parkoviště. Už dříve investor obchodního centra prohlásil, že projekt nelze realizovat v menší nebo upravené formě, jak požadovalo město.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.