Plzeň investuje miliony korun do nákupu moderních pomůcek pro své základní školy

Plzeň investuje miliony korun do nákupu moderních pomůcek pro své základní školy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,11%
Spokojený48,91%
Zklamaný19,71%
Zdrcený11,68%
Šokovaný14,60%

Celkový počet hlasů: 137

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan CinaJan Cina

řidič a hasič

Více

Radek HaladaRadek Halada

finanční poradce, rybář

Více

Josef SommerJosef Sommer

starosta obce Bolešiny

Více

Plzeň investuje miliony korun do nákupu moderních pomůcek pro své základní školy

Plzeň, 08.09.2015, aktualizováno 13:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nemalé finanční prostředky dlouhodobě investuje město Plzeň do zvýšení atraktivity výuky pro žáky svých základních škol, kterým nakupuje moderní pomůcky. Aktuálně už na 26 školách funguje kolem 200 kusů interaktivních tabulí. K dispozici je tam 2700 počítačů včetně notebooků, děti z 12 zařízení používají při výuce tablety. Ročně jdou z městského rozpočtu do nákupu pomůcek a techniky miliony korun, například pro příští rok je plánována obnova 670 kusů počítačů za 12,6 milionu korun.

„Snažíme se systematicky pomoci všem námi zřizovaným základním školám v Plzni, a to s ohledem na jejich zájmy,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD). Podle náměstkyně primátora Evy Herinkové (ČSSD), jež má oblast školství ve své gesci, do nákupu interaktivních tabulí symbolizujících změnu způsobu výuky, vynaložilo město v letech 2011 až 2013 ročně zhruba tři miliony korun. „Loni a letos školy dostaly tabule a tablety vždy za přibližně 1,5 milionu korun,“ uvedla Herinková.

Loni Správa informačních technologií města Plzně obnovila ve školách 572 kusů za 9,8 milionu korun, letos jejich počet vzrostl na 705 kusů díky výhodné dotaci od firmy Microsoft, kdy stál operační systém pro základní školy pouhý jeden americký dolar a celková investice tedy činí 11,5 milionu korun včetně DPH. „Zatímco vybavování škol počítači je už mnohaletý proces, interaktivní tabule a tablety jsme začali pořizovat zhruba před pěti lety,“ vysvětlil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Podle Ivety Hrotkové z Domu digitálních dovedností, tedy z městské vzdělávací instituce, jsou počítače a tablety jako média využívaná ke vzdělávání pro děti zábavnější a přirozeně je motivují k aktivitě. „Napomáhají k rychlejšímu a hlubšímu zapamatování učební látky,“ vysvětlila. Při práci s interaktivními pomůckami jsou žáci nuceni se více soustředit na informace, tedy zažívat je, za pomoci pedagogů také vyhledávají a rozpoznávají kvalitní zdroje. Interaktivní výuka se tak stává běžnou součástí vzdělávacího procesu na plzeňských školách.

Kromě nákupu techniky vytvořilo město i speciální webové stránky www.plzenskeskoly.cz, které dětem i učitelům pomáhají efektivně pracovat s novými IT technologiemi nebo radí, jak vytvářet programy pro digitální výuku. Dům digitálních dovedností také pořádá pro plzeňské mateřské a základní školy semináře a kurzy zaměřené na využívání výpočetní techniky ve výuce, připravil i ukázkové hodiny a exkurze. Rozšiřování moderních technologií do škol výrazně pomohlo to, že si Plzeň vybudovala v letech 1998 až 2014 takzvanou metropolitní síť podzemních optických tras. Ta v současné době měří přes 130 kilometrů a propojuje 120 lokalit, napojeno je na ni všech 26 plzeňských základních škol.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.