Zastupitelé kraje odsouhlasili navýšení příspěvku pro krajské nemocnice o 86 milionů korun

Zastupitelé kraje odsouhlasili navýšení příspěvku pro krajské nemocnice o 86 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Anna VáňováAnna Váňová

předsedkyně Občanského sdružení Abraham, členka MAS Český les, pracovnice klientského centra

Více

Rudolf ŠlehoferRudolf Šlehofer

jednatel společnosti Seaspol

Více

David ZrostlíkDavid Zrostlík

Místostarosta MO Plzeň 4

Více

Zastupitelé kraje odsouhlasili navýšení příspěvku pro krajské nemocnice o 86 milionů korun

Plzeň, 07.09.2015, aktualizováno 20:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Celkem 227 milionů korun vyplatí letos Plzeňský kraj svým nemocnicím na službu obecného hospodářského zájmu (SOHZ). Podle slov Mileny Stárkové (ČSSD), krajské radní pro zdravotnictví, tak kraj pokrývá ztráty, které vznikají čtyřem akutním nemocnicím a dvěma nemocnicím následné péče. V loňském roce investoval kraj do nemocnic, které zřizuje, téměř 240 milionů korun, v roce 2013 to bylo přes 289 milionů. Původně zastupitelé loni v listopadu schválili jen část požadované SOHZ ve výši 141 milionů korun. Důvodem byl nedostatek peněz. Na pondělní jednání krajského zastupitelstva se tato suma navýšila o dalších 86 milionů korun.

Z nově navýšené sumy představuje 53 milionů korun odpisy majetku nemocnic, především nejnovější Klatovské nemocnice, kde budou letos odpisy 42 milionů. Zbývajících 33 milionů korun ze zvýšení SOHZ jde na zvýšení platů zdravotních sester v některých nemocnicích nebo na náklady spojené s rekonstrukcemi ve dvou nemocnicích. Velkou přestavbu zhruba za 70 milionů letos udělala nemocnice ve Stodu. Po dobu stavebních prací ale musela omezit či uzavřít některé části. Peníze z SOHZ jdou také na Rokycanskou nemocnici, která má po letech vzrůstající tržby. Má větší výkony, ale protože zdravotnictví je financováno zálohově podle loňského roku, zálohy nepokryjí rostoucí letošní náklady, které souvisejí s rostoucími výkony.

Nejvíce peněz na SOHZ dostane tradičně Klatovská nemocnice, která je po plzeňské fakultní nemocnici druhým největším zdravotnickým zařízením v kraji. Loni nemocnici kraj na SOHZ zaplatil 135,8 milionu korun, letos by to mělo být 117 milionů. Rokycanská nemocnice dostala loni 36,4 milionu, letos to má být 40,9 milionu, Domažlické nemocnici klesne letos podpora kraje z loňských 35,4 milionu na 25,2 milionu. Nemocnice ve Stodu, která dostala loni od kraje 25,9 milionu korun, má letos dostat 35,4 milionu. Nejméně peněz posílá kraj do dvou svých nemocnic následné péče. Loni to byly necelé dva miliony do Horažďovic a 4,2 milionu do Plané. Pro letošek počítá kraj s 8,8 milionu Kč pro Nemocnici následné péče Svatá Anna v Plané, horažďovická nemocnice by se letos měla obejít bez toho krajského příspěvku.

Autor: ČTK + Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.