ROP získal za dubu své existence miliardy z evropských peněz na silnice, památky i do sociální sféry

ROP získal za dubu své existence miliardy z evropských peněz na silnice, památky i do sociální sféry | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,08%
Spokojený48,96%
Zklamaný23,96%
Zdrcený13,54%
Šokovaný11,46%

Celkový počet hlasů: 96

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Milada EmmerováMilada Emmerová

Senátorka PČR

Více

Martin SkálaMartin Skála

Více

ROP získal za dubu své existence miliardy z evropských peněz na silnice, památky i do sociální sféry

Plzeň, 04.09.2015, aktualizováno 16:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Z nejnovější bilance programu Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) vyplývá, že byl jedním z nejúspěšněji čerpaných tuzemských operačních programů v období 2007–2013. Do regionu Jihozápad mířil velký objem financí na silnice druhé a třetí třídy, místní komunikace, rekonstrukce kulturních památek a domovů pro seniory. Zatím bylo proplaceno celkem 867 projektů za více než 14 miliard korun.

„Poslední finance z ROP Jihozápad příjemci dotací v letošním roce dočerpávají. V létě jsme ještě podepsali nové smlouvy na poskytnutí dotací pro rekonstrukci silnic – místních komunikací v Plzeňském a Jihočeském kraji. Právě oblast podpory rekonstrukce silnic patřila v regionu Jihozápad k nejúspěšnějším,“ uvedl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner (ČSSD).

Region Jihozápad postavil díky regionálnímu operačnímu programu více než tisíc kilometrů silnic druhé a třetí třídy, na něž získal více než 6,3 miliardy korun z Evropské unie. Na místní komunikace pak získal více než 1,7 miliardy korun, určených na rekonstrukci či výstavbu 231 kilometrů.

V sociální oblasti pak mířilo do regionu téměř 300 milionů korun na rekonstrukci či výstavbu domovů pro seniory, přičemž jich vzniklo nebo bylo zvelebeno jedenáct. Dalších zhruba 732 milionů korun pomohlo zlepšit stav veřejného prostranství a přes 947 milionů korun podpořilo kulturní památky. Zařízení pro volnočasové aktivity získala dotaci takřka 1,3 miliardy korun.

V rámci ROP Jihozápad bylo v období 2007–2013 předloženo celkem 3430 projektových žádostí v celkové hodnotě vyšší než 54 miliard korun. „K dnešnímu dni evidujeme 867 proplacených projektů za více než 14 miliard korun,“ doplnil Karel Hron, pověřen vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.