Opozici z TOP 09 se nelíbí záměr města, investovat dalších 15 milionů korun do rekonstrukce fotbalového stadionu a žádá vysvětlení

Opozici z TOP 09 se nelíbí záměr města, investovat dalších 15 milionů korun do rekonstrukce fotbalového stadionu a žádá vysvětlení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ivo KadlecIvo Kadlec

praktický zubní lékař

Více

Tomáš ZelenýTomáš Zelený

Podnikatel

Více

Petr ŠauflPetr Šaufl

sociální pracovník MěÚ Rokycany, kurátor pro děti a mládež

Více

Opozici z TOP 09 se nelíbí záměr města, investovat dalších 15 milionů korun do rekonstrukce fotbalového stadionu a žádá vysvětlení

Plzeň, 02.09.2015, aktualizováno 22:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Velkou diskusi lze na čtvrtečním jednání plzeňského městského zastupitelstva očekávat u bodu s poměrně nudným názvem, který se bude zabývat rozpočtovým opatřením v návaznosti na analýzu plnění rozpočtu města k 30. 6. 2015. Šéf opozičního zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule upozornil na skutečnost, že jedním bodem v tabulce čítající téměř 170 položek je zvýšení stavební investice na dokončení rekonstrukce hlavní tribuny fotbalového stadionu ve Štruncových sadech o 15 milionů korun. Opozice bude podle slov zastupitele Vozobule žádat podrobné vysvětlení této investice.

„Schválila se rekonstrukce tribuny stadionu ve Štruncových sadech a bylo na ni vymezeno 45 milionů korun. Mělo se v danou chvíli jednat o poslední větší objem peněz, které do toho město investuje. Bylo vypsáno výběrové řízení, které ještě běží. V rámci toho výběrového řízení se zjistilo, že nejnižší nabídka není 45 milionů, ale 60 milionů. Když si otevřeme materiál, který je schovaný uvnitř rozpočtových opatření v jedné z tabulek, tak tam nenajdeme nikde žádné zdůvodnění. Víme pouze to, že to rada města schválila, že 15 milionů korun se přesunulo ze zrušené zakázky na Světovaru,“ uvedl Vozobule.

TOP 09 budeme chtít podle slov šéfa svého zastupitelského klubu vysvětlit, jak je možné v roce 2015 při současných soutěžích, kdy reálné ceny v soutěžích jsou výrazně nižší než ceny projektantské o 20 až 30 procent, že z 45 milionů v soutěži je prostě najednou 60 milionů. „To chceme bezpečně vysvětlit. Za tím musí být něčí pochybení v tom procesu. Buď někdo věděl, že ta zakázka má větší hodnotu a neměl ji vypsat. Pokud to nevěděl, tak mu to někdo neřekl. Je to nestandardní a zvláštní záležitost, která si zaslouží vysvětlení,“ konstatoval Michal Vozobule.

Město už investovalo do rekonstrukce areálu svého fotbalového stadionu za poslední roky asi 420 milionů korun, na jaře odsouhlasilo zastupitelstvo 45 milionů a teď se bude jednat o dalším navýšení o 15 milionů korun. Ne všichni zastupitelé ovšem souhlasí s nákladnou rekonstrukcí stadionu, který využívá privátní sportovní klub.

Autorem projektu rekonstrukce, kterou financuje město, je firma Ingem ,kterou vlastní šéf politického hnutí Občané patrioti Jan Michálek. O tom, že stavbu projektoval právě Ingem, se asi před pěti léty rozhodlo bez výběrového řízení. Tehdejší vedení radnice tvrdilo, že to bylo kvůli nedostatku času. Projekt rekonstrukce stadionu si u Ingemu objednal a zaplatil fotbalový klub Viktorie Plzeň ještě v době, kdy nebylo jasné, kdo bude investorem rekonstrukce. Když zastupitelé rozhodli, že celou rekonstrukci bude financovat město, klub radnici projekt prodal za jednu korunu. Podnikatel a politik Jan Michálek k tomu tehdy uvedl, že si klub neobjednal projekt u jeho firmy protože on je členem jakékoli politické strany, ale proto, že se specializuje na tento tento typ staveb.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Fotbalista 03.09.2015 07:28, Reagovat

Vážení, zeptejte se pana Michalka, kolik přijetů na rekonstrukci stadionů před stadionem ve Štruncových sadem dělal. Žádný! Je to lhář! Prý se na tyto stavby specializuje...... . Jeho, dnes už bývalý, projektant pan Vaško se na stadionu učil, nevedèl vůbec nic a podle toho taky ty dokumentace vypadají. Ani se teď nedivte, že město musí přidat 15 mil. Pane Vozobule, držím palce v debatě a nenechte na tom šmejdovi a politickém parazitovi Michalkovi nitku suchou.

Josef 09.09.2015 09:21, Reagovat

Pan Michálek se umí dobře přizpůsobovat těm , kdo momentálně politicky vládne, jak ve městě , tak na kraji. Když už z ODS nemá nic, je jinde. I na klatovské nemocnici si slušně nahrábl...Umí dobře zpívat písničku toho, kdo je momentálně vlivný a u moci. Asi tak.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.