Plzeňští zastupitelé budou projednávat personální změny v dozorčích radách městských společností, největší rošádu chystá Pavel Rödl

Plzeňští zastupitelé budou projednávat personální změny v dozorčích radách městských společností, největší rošádu chystá Pavel Rödl | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,08%
Spokojený48,96%
Zklamaný23,96%
Zdrcený13,54%
Šokovaný11,46%

Celkový počet hlasů: 96

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra PavlíčkováVěra Pavlíčková

chirurg, lékařka FC Viktoria Plzeň, lékařka národního družstva LH

Více

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

Josef ŠvarcberkJosef Švarcberk

Zastupitel PK, člen rady MZ Planá

Více

Plzeňští zastupitelé budou projednávat personální změny v dozorčích radách městských společností, největší rošádu chystá Pavel Rödl

Plzeň, 02.09.2015, aktualizováno 20:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Personální změny v dozorčích radách hned tří městských společností má ve čtvrtek na programu zastupitelstvo města Plzně. Změny se týkají dozorčí rady PMDP, Plzeňské teplárenské a Dominik Centra. Ústřední postavou personální rošády je především bývalý plzeňský primátor Pavel Rödl (OPAT) a dále ještě donedávna jeho stranický kolega Marcel Hájek (nyní ODS).

Plzeňský politik Pavel Rödl odstupuje z pozice člena dozorčí rady Plzeňské teplárenské a jeho post by měla zaujmout Marcela Světlíková (OPAT), která až doposud působila jako člen dozorčí rady společnosti Plzeňské městské dopravní podniky. V dozorčí radě PMDP pak nahradí Světlíkovou právě její kolega Rödl. Ten je také členem dozorčí rady další městské společnosti BIC Plzeň.

A Pavel Rödl by se měl nově stát také členem dozorčí rady společnosti Dominik Centrum, kde by měl nahradit Marcela Hájka. Toho však musí zastupitelstvo nejprve z tohoto postu odvolat. Známého plzeňského lékaře i politika Marcela Hájka do dozorčí rady Dominik Centra nominovalo politické hnutí OPAT. V loňských komunálních volbách byl totiž Hájek lídrem politického uskupení Občané patrioti, ze kterého vystoupil druhý den poté, co došlo k podpisu koalice ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Občané patrioti, která nyní vede město Plzeň. Současně tehdy Marcel Hájek rezignoval na členství v městském zastupitelstvu. Netajil se nespokojeností s výsledkem povolebního vyjednávání a na čas se stáhl z politiky. V červnu se však znovu stal členem ODS ze které vystoupil v roce 1998.

Po výměně politického dresu se však stal Hájek již druhým členem dozorčí rady společnosti Dominik Centrum za ODS, zatímco OPAT tam nemělo žádného svého člověka. Na vlastní žádost však Hájek odmítl rezignovat na členství v dozorčí radě a proto se nyní bude hlasovat o jeho odvolání.

„Odvolání z dozorčí rady vnímám dost špatně, ale hlavu si kvůli tomu samozřejmě neutrhnu. Mrzí mě na tom všem jedna věc. Když jsem odešel od OPAT, avizoval jsem od prvního dne, že mám nabídku od Lumíra Aschenbrennera (ODS), vstoupit znovu do ODS a že ji zřejmě přijmu. Vedení OPAT mně tehdy říkalo, že to vůbec nevadí, že mě do dozorčí rady navrhují jako odborníka, protože jsem stál u zrodu této společnosti. Nyní jsem byl vyzván k tomu, abych odstoupil. To jsem ale nechtěl, tak ať mě teď odvolají. Necítím k lidem z OPAT žádnou zášť, já jsem se nezměnil, to samé se bohužel nedá říci o některých lidech z vedení OPAT,“ prohlásil Marcel Hájek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.