Společnost Čistá Plzeň odstartovala novou éru svozu komunálního odpadu z plzeňských domácností

Společnost Čistá Plzeň odstartovala novou éru svozu komunálního odpadu z plzeňských domácností | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kateřina RýglováKateřina Rýglová

Ekonomka v pivovarnictví, vysokoškolská učitelka

Více

David ProcházkaDavid Procházka

Místostarosta MO Plzeň 3

Více

Václav KoubíkVáclav Koubík

Bývalý zastupitel PK

Více

Společnost Čistá Plzeň odstartovala novou éru svozu komunálního odpadu z plzeňských domácností

Plzeň, 31.08.2015, aktualizováno 15:42 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Do plzeňských ulic v úterý poprvé vyrazí dvacítka popelářských vozů nové městské společnosti Čistá Plzeň, která bude svážet komunální i separovaný odpad ze všech domácností. Díky jednotnému systému nakládání s odpady zaplatí lidé o polovinu nižší poplatek za likvidaci komunálního odpadu, než tomu bylo doposud. Společnost Čistá Plzeň zahájila provoz v novém areálu na Borech v ulici Edvarda Beneše 23.

O slavnostní přestřižení pásky se postarali vedel vedení společnosti Čistá Plzeň primátor Martin Zrzavecký a jeho technický náměstek Pavel Šindelář | Autor: Richard BenešO slavnostní přestřižení pásky se postarali vedel vedení společnosti Čistá Plzeň primátor Martin Zrzavecký a jeho technický náměstek Pavel Šindelář | Autor: Richard Beneš

Společnost má k dispozici celkem 26 vozidel, z toho 24 z nich je propachtováno od tří svozových firem. Dva menší nákladní vozy na úklid nepořádku kolem stanovišť popelnic, kontejnerů a černých skládek je přímo v majetku firmy. „Vozidla máme pronajatá na dobu tří let, což nás ročně přijde na 44 milionů korun. Našimi zaměstnanci se stali po dobu tří let trvání pachtu i všichni popeláři, kteří až doposud pracovali u tří jiných firem. Jedná se celkem o 78 osob. Celkem společnost Čistá Plzeň zaměstnává 99 osob,“ uvedl její ředitel Tomáš Ženatý.

Firma také plánuje nákup malého kuka vozu, který by se dostal i na úzké cesty v zahrádkářských koloniích. Technika postupně přebere jednotný zeleno-bílý vzhled a všechny posádky budou mít firemní pracovní oděvy s jasným označením Čistá Plzeň. Každá ze zhruba 20 tisíc popelnic ve městě je zaměřena přes GPS a při plánování tras, kontrole jejich vývozu a následné analýze bude pomáhat mimořádně kvalitní informační systém. „Trasy budou naplánovány tak, aby vyhovovaly požadované četnosti svozů a zároveň nerušily obyvatele více, než je nezbytně nutné. Nemělo by se tedy stávat, že by popelářské auto zajíždělo do jedné ulice během dne opakovaně,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" říká primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). V minulosti se mohlo stát, že do jedné ulice zajíždělo několik popelářských vozů, které postupně vyvážely nádoby svých klientů. Ti si totiž mohli nasmlouvat libovolnou firmu, která službu nabízela. 

Plzeňané žijící v ulici Edvarda Beneše a v jejím okolí nemusí mít strach z nadměrného provozu popelářských vozů společnosti Čistá Plzeň. „Auta ráno vyjedou a odpoledne se vrátí. To je vše. Do jednotného systému svozu odpadu se registrovali majitelé nebo správci nemovitostí, tato povinnost se týká pouze fyzických osob, nikoliv podnikatelů. „Pokud by někdo chtěl městský systém s výrazně sníženou cenou svozu zneužít a zaregistroval objekty, které jsou využívány pro podnikatelské účely, musí si uvědomit, že při následných kontrolách úředníci magistrátu takové jednání odhalí a postihnou,“ upozornil ředitel Tomáš Ženatý.

Směsný komunální odpad se prozatím bude vozit na skládky, v první polovině příštího roku už by měl mířit do dostavěno spalovny v Chotíkově. „Fungování společnosti Čistá Plzeň jednak zvýší komfort nakládání s odpady pro Plzeňany a zároveň také pomůže směřovat odpad tam, kam patří, tedy do spalovny,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" potvrdil Tomáš Drápela, generální ředitel společnosti Plzeňská Teplárenská, pod níž společnost Čistá Plzeň patří.

„Jednotný systém nakládání s odpady má pro město několik významných pozitiv. Komunální odpad bude v momentě, kdy se rozběhne spalovna, likvidován v tomto zařízení. To je ekologický přínos, protože spalování odpadu je ekologičtější, než jeho zahrabávání do země. Dalším přínosem je trasování, které bude znamenat to, že do jedné ulice pojede jedno auto denně,“ dodal technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • O slavnostní přestřižení pásky se postarali vedel vedení společnosti Čistá Plzeň primátor Martin Zrzavecký a jeho technický náměstek Pavel Šindelář | Autor: Richard Beneš
  • Ředitel společnosti Čistá Plzeň Tomáš Ženatý si vystřihl i roli popeláře | Autor: Richard Beneš
  • Společnost Čistá Plzeň si zatím popelářskou techniku pronajala i s jejími posádkami | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kecy a jenom kecy 31.08.2015 22:50, Reagovat

Čistá Plzeň mediálně odstartovala - fakticky je to bordel na en-tou. Nebyli schopni zorganizovat výběrové řízení na popelářské vozy. Nemají databáze svozových míst, nejsou rozvezené popelnice, za které se od 1/9 již platí - ani nevědí komu a kam je mají dát - v současné době rozesílají prosebné emaily majitelům nemovitostí a žádají je aby opětovně vyplnili dotazník, protože prý nesjednotili databáze\" - chacha to jsou odborníci.
Hrozné je, že se na tomto budování monopolu a likvidace konkurence podílí i \"údajně\" pravicově-liberální ODS. Ti by si měli vzít příklad u primátora Kubery, ten se o svoje občany stará.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.