Plzeňský magistrát je jediným v zemi, který si zřídil firemní jesle pro děti svých zaměstnanců

Plzeňský magistrát je jediným v zemi, který si zřídil firemní jesle pro děti svých zaměstnanců | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,08%
Spokojený48,96%
Zklamaný23,96%
Zdrcený13,54%
Šokovaný11,46%

Celkový počet hlasů: 96

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radka TrylčováRadka Trylčová

Zastupitelka PK

Více

Jiří SoučekJiří Souček

prokurista společnosti

Více

Josef NěmecJosef Němec

Fotograf

Více

Plzeňský magistrát je jediným v zemi, který si zřídil firemní jesle pro děti svých zaměstnanců

Plzeň, 31.08.2015, aktualizováno 11:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Provoz vlastních firemních jeslí zahájí od 1. září plzeňský magistrát, jedná se o Dětskou skupinu Malíček, která sídlí v přízemí budovy v Martinské ulici. Je určena dětem ve věku od 18 měsíců do tří let. Město do dětské skupiny investovalo přes půl milionu korun, zařízení vychází vstříc svým zaměstnancům, ulehčit by mělo návrat do práce nejen rodičům pracujícím na magistrátu, ale i na obvodních úřadech a v příspěvkových organizací města, informoval primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Plzeňský magistrát je jediným v zemi, který si zřídil firemní jesle pro děti svých zaměstnanců | Autor: Plzeň.euPlzeňský magistrát je jediným v zemi, který si zřídil firemní jesle pro děti svých zaměstnanců | Autor: Plzeň.eu

„Řada matek, ale i otců, kteří jsou zaměstnáni v rámci magistrátu, měli ještě donedávna jedinou možnost, pokud chtěli nastoupit do práce dříve, než dítě dovrší věk pro přijetí do mateřské školy, a neměli zázemí v podobě ochotných babiček, pak nezbývalo než uhradit každý měsíc sedm a více tisíc korun za hlídání nebo soukromou školku. Jsem opravdu rád, že město Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který 1. září zahajuje provoz takzvaných firemních jeslí,“ vysvětlil primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Dětská skupina spadá do gesce odboru sociálních služeb, vychází vstříc zájemcům v mnoha ohledech. Péči zajišťují dvě učitelky mateřské školy s dlouholetou praxí, Malíček sídlí v centru města v blízkosti většiny magistrátních budov, provozní doba je nastavena tak, aby rodičům úředníkům vyhovovala. Vstřícná je i cena za péči, srovnatelná s částkou požadovanou v běžných jeslích, tedy tři tisíce korun,“ upřesnila náměstkyně primátora Eva Herinková (ČSSD), do jejíhož rezortu zmíněná služba náleží.

Součástí zázemí dětské skupiny je i oplocená zahrada v docházkové vzdálenosti v prostorách u Staré synagogy. „Zájem o umístění dětí je značný, k 1. září má skupina osm dětí, přičemž maximální její kapacita je dvanáct. Už nyní máme záznamy o dětech, které nastoupí v průběhu příštího roku. Pomyslný rekord v tomto směru drží kolegyně, která svého syna přihlásila do Malíčku už měsíc před tím, než se narodil, chtěla mít prostě jistotu, že v březnu 2017 se bude moci vrátit bez starostí zpět do práce,“ dodala vedoucí sociálního odboru Alena Hynková, která je zároveň vedoucí dětské skupiny.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KaB / Re: Petr 02.09.2015 09:51, Reagovat

Tak já pochopil, že rodiče platí 3000 Kč/měs jako v jiných jeslích, takže tam problém nevidím, prostě se jen udělaly další jesle a to je přece dobře - zatím se jen rušilo a pak čumělo, že není kam děti umístit.

Kdyby to papaláši měli zadarmo, to by mi samozřejmě taky vadilo, ale to není tento případ. Aspoň tak jsem článek pochopil.

XX 02.09.2015 11:20, Reagovat

Souhlas. Petr snad nepochopil text článku.

Petr 01.09.2015 12:19, Reagovat

Za naše peníze? Děkujeme....

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.