Zachování funkčnosti pracovišť finančních úřadů je krok správným směrem

Zachování funkčnosti pracovišť finančních úřadů je krok správným směrem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zachování funkčnosti pracovišť finančních úřadů je krok správným směrem

28.08.2015, aktualizováno 03.09.2015 14:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

28.08.2015 Vítám rozhodnutí koaliční rady nerušit dvacet tři územních pracovišť finančních úřadů. Je dobře, že i ministerstvo financí vyslyší kritické hlasy starostů, poslanců i premiéra a přehodnotí tento svůj záměr.

Domnívám se, že v dalším kroku bude potřebné vzít do úvahy celkovou obslužnou velikost jednotlivých pracovišť, zejména co se týká stanovení provozní doby či počtu pracovníků.

ČSSD několikrát zdůraznila, že rušení pracovišť by vedlo leda tak ke zhoršení dostupnosti státní správy na venkově a jeho celkový přínos by byl velmi diskutabilní. Za pochybení jsem považoval už to, že se tak mělo dít bez předchozího projednání s dotčenými obcemi, což bylo v rozporu se záměry této koaliční vlády, že by se státní správa neměla vzdalovat od občanů.

I proto jsem již dříve na pořad jednání rozpočtového výboru 2. září zařadil projednání záměru rušení územních pracovišť finančních úřadů a pozval ministra financí Andreje Babiše, aby nám podrobněji ozřejmil důvody, které ho k tomuto kroku vedly. Jsem proto rád, že v tomto ohledu bude mít jednání rozpočtového výboru optimističtější agendu a předpokládám, že s rozhodnutím koaliční rady seznámí ministr financí nejen členy rozpočtového výboru, ale i starosty dotčených obcí, kteří byli k jednání rovněž přizváni.

Autor je poslanec PS PČR za ČSSD a předseda rozpočtového výboru

Autor: Václav Votava

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

pepe 04.09.2015 10:17, Reagovat

Otázkou zůstává v jakém režimu budou FÚ pracovat. Slyšel jsem, že budou mít jenom úřední hodiny pondělí a středa a jenom pár zaměstnanců. K čemu to tedy bude? Především dojde k nedostupnosti.Slavný ministr Babiš, víc toho před volbami namluvil než udělal. A navíc zavedl tři sazby DPH a nechuť z jeho strany cokoliv zavést co má logigu a usnadnít práci podnikatelům, daleko větší byrokratismus než předtím. Kdo ho chce ještě volit a ty jeho přisluhovače?

Josef 03.09.2015 14:38, Reagovat

Babiš se seznámí se členy rozpočtového výboru? On je jako ministr financí nezná? Pardon, on vše řídí jako firmu. Hlavně uhlídat, aby všechna finanční rozhodutí byla ve prospěch Agrofetu. Lidé, probuďte se! Toho člověka nemůže zajímat nic jiného, než vlastní byznys. To je přirozené. Nezaplatil ani clo za luxusní předměty, co si dovezl z USA. A u nás by chtěl kasírovat každého holiče.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.