NKÚ potvrdil, že Výbor regionální rady ROP Jihozápad nepochybil, když nepodpořil evropskou dotací projekt Světovar

NKÚ potvrdil, že Výbor regionální rady ROP Jihozápad nepochybil, když nepodpořil evropskou dotací projekt Světovar | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,87%
Spokojený43,82%
Zklamaný21,91%
Zdrcený12,36%
Šokovaný14,04%

Celkový počet hlasů: 178

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav MothejzíkVáclav Mothejzík

Místostarosta, člen rady města Horšovský Týn

Více

Bohuslav ŠimekBohuslav Šimek

vysokoškolský učitel, bývalý vedoucí katedry FEK ZČU

Více

Radek HavelRadek Havel

Více

NKÚ potvrdil, že Výbor regionální rady ROP Jihozápad nepochybil, když nepodpořil evropskou dotací projekt Světovar

Plzeň, 24.08.2015, aktualizováno 13:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) nyní potvrdil, že Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad nijak nepochybil, když rozhodl nepodpořit evropskou dotací projekty „4x4 Cultural Factory Světovar“ a „Archiv Světovar“ z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Na oba projekty město Plzeň chtělo vloni získat více jak stomilionovou dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, ale po dlouhých jednáních nakonec neuspělo.

Výbor Regionální rady Jihozápad rozhodl oba projekty, které měly být součástí projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, nepodpořit na svém zasedání v prosinci loňského roku. Nerealizované projekty „4x4 Cultural Factory Světovar“ a „Archiv Světovar“ v uplynulých týdnech kontroloval Nejvyšší kontrolní úřad. Kontrola se zaměřila mimo jiné i na proces posuzování a schvalování projektů.

„Rozhodnutí předcházelo několik dlouhých a náročných jednání představitelů Regionálního operačního programu Jihozápad a zástupců města Plzně. Dotaci, kterou jsme vloni projektům Světovaru odebrali, jsme následně použili na realizaci dalších klíčových projektů v Jihočeském a Plzeňském kraji. Finanční prostředky šly do rozvoje místních komunikací. Jinými slovy tak NKÚ dal za pravdu rozhodnutí Výboru Regionální rady o nepodpoře těchto projektů,“ uvedl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner (ČSSD).

Ještě před rozhodnutím Výboru Regionální rady Jihozápad o neudělení dotace na rekonstrukci Světovaru poslali oba projekty k ledu i samotní zastupitelé Plzně. Odhlasovali, že objekt na dva roky zakonzervují. Město se ovšem nevzdává původní myšlenky, že v bývalém pivovaru postaví městský archiv.

Nejvyšší kontrolní úřad kontroloval i další projekty realizované v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Kontrola probíhala letos od 24. 2. do 17. 8. „Jsem rád, že jsme tento projekt dokázali zdárně realizovat. Týká se to novostavby Nového divadla, úpravy Relax centra Štruncovy sady, divadelních teras a revitalizace uliční sítě historického centra Plzně,“ řekl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Regionální rada regionu soudržnosti Jihozápad je závěrem auditu potěšena. I přesto, že kontrolní protokol neobsahuje závažná pochybení ani zjištění, využije Regionální rada Jihozápad lhůty pro vyjádření se ke kontrolnímu protokolu, který obsahuje drobné nesrovnalosti, se kterými se plně neztotožňujeme,“ upřesnil Karel Hron, pověřený vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.