Plzeň opět podepsala tradiční memorandum o spolupráci se společností Plzeňský Prazdroj

Plzeň opět podepsala tradiční memorandum o spolupráci se společností Plzeňský Prazdroj | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Evžen MencEvžen Menc

technik ČD

Více

Anna VáňováAnna Váňová

předsedkyně Občanského sdružení Abraham, členka MAS Český les, pracovnice klientského centra

Více

Jan ValešJan Valeš

Průvodce

Více

Plzeň opět podepsala tradiční memorandum o spolupráci se společností Plzeňský Prazdroj

Plzeň, 14.08.2015, aktualizováno 13:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Memorandum upravující kooperaci v sekci bezpečnosti, životního prostředí, prevence nezodpovědné konzumace alkoholu, při mimořádných událostech i v dalších oblastech, podepsali za město Plzeň primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD) a generální ředitel Plzeňského Prazdroje Paolo Lanzarotti. Poprvé obě strany podepsaly prohlášení už v roce 2007, od té doby jej každoročně aktualizují pro společné priority daného roku.

Memorandum podepsali za město Plzeň primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) a generální ředitel Plzeňského Prazdroje Paolo Lanzarotti | Autor: Plzeň.euMemorandum podepsali za město Plzeň primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) a generální ředitel Plzeňského Prazdroje Paolo Lanzarotti | Autor: Plzeň.eu

„Plzeňský Prazdroj je klíčovým hráčem v našem městě, sladění aktivit je proto pro nás prospěšné. A to ať jde o spolupráci při tvorbě strategií a plánů na rok 2016 pro cestovní ruch, vzájemnou propagaci doma i v zahraničí nebo třeba o součinnost při řešení odkanalizování a čištění odpadních vod Prazdroje a Plzně,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

„Plzeň a Plzeňský Prazdroj jsou jako spojené nádoby. Plzeňský Prazdroj je nedílnou a aktivní součástí města. V Plzni se zrodila pivní legenda, díky plzeňskému pivu se sláva Plzně šíří po celém světě a ročně se sjíždí stovky tisíc lidí, aby navštívily město i pivovar. Díky projektu Plzeň 2015 jsme naše partnerské vztahy ještě více utužili a posílili i v nových oblastech. Mám tedy přirozeně velkou radost z podepsané dohody, protože je dalším příslibem pokračování dlouhodobé a úspěšné spolupráce ve prospěch občanů města,“ uvedl generální ředitel Plzeňského Prazdroje Paolo Lanzarotti.

Jedním ze společných bodů prohlášení je například spolupráce v oblasti prevence nezodpovědné konzumace alkoholu. Město Plzeň, Plzeňský Prazdroj a Centrum protidrogové prevence a terapie už tři roky realizují projekt Respektuj 18, který klade důraz na aktivity omezující konzumaci alkoholu nezletilými.

Dalším společným projektem je také festival Pilsner Fest, jenž je tradiční oslavou zrodu plzeňského originálního ležáku. V souvislosti s touto událostí, která se letos uskuteční 2. a 3. října, se Plzeňský Prazdroj v memorandu zavazuje prezentovat Plzeň jako spolupořadatele Pilsner Festu a zajistit propagaci města v rámci této akce v hodnotě 500 tisíc korun nejen v Plzni, ale i v rámci celé České republiky. Plzeň tuto částku vloží do rozpočtu festivalu jako jeho spolupořadatel, proto se letos festival opět vrací i do centra města.

Oba subjekty si také budou poskytovat potřebné informace týkající se řešení silničních a drážních projektů, které mohou ovlivnit chod pivovaru a města, informovat se budou o úpravách a rekonstrukcích v blízkosti objektů Plzeňského Prazdroje. Dohodnuta je také součinnost při aktualizaci městského navigačního a informačního systému, především s ohledem na navigaci návštěvníků do pivovaru, Plzeňského historického podzemí a Pivovarského muzea.

Předmětem dohody je také spolupráce v případě mimořádných událostí, obě strany si budou pomáhat při prevenci a řešení havárií, požárů, spolupracovat budou také při prevenci a řešení mimořádných událostí souvisejících s pořádáním sportovních utkání na stadionu ve Štruncových sadech.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.