Městská policie Plzeň posílí o 30 nových strážníků, naopak o polovinu se sníží počet okrsků

Městská policie Plzeň posílí o 30 nových strážníků, naopak o polovinu se sníží počet okrsků | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vilma KunešováVilma Kunešová

Starostka města Město Touškov

Více

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Miloslav ŠimákMiloslav Šimák

Více

Městská policie Plzeň posílí o 30 nových strážníků, naopak o polovinu se sníží počet okrsků

Plzeň, 13.08.2015, aktualizováno 15:18 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nový organizační řád Městské policie Plzeň, jehož cílem je celkově zefektivnit činnost atestovaných strážníků schválili radní města. Jedním z bodů bude restrukturalizace okrsků projektu Bezpečné město, ze stávajících 63 klesne na 30. Pro pozice okrskových strážníků budou vybráni stávající, služebně starší a zkušení městští policisté, kteří už nebudou sloužit dvanáctihodinové směny, ale jen osmihodinové. Řád dále počítá s navýšením stavu Městské policie o 30 atestovaných strážníků, kteří by měli posílit současných 250 aktivních strážníků. Konstatoval to primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který má v rámci magistrátu na starosti i oblast bezpečnosti města.

„V předchozích letech byly na městskou policii zřizovatelem direktivně kladeny požadavky na zajištění fakultativních speciálních činností, jako jsou pult centralizované ochrany, tísňová tlačítka pro seniory, převozy podnapilých osob na protialkoholní záchytku, odchyty toulavých zvířat, sběr kadaverů na území města, zřízení skupiny psovodů, zřízení stanice odtahů vozidel a další. Docházelo k tomu ale bez navýšení početního stavu strážníků a dostatečných kompenzací v rozpočtu Městské policie Plzeň. Tyto činnosti v současné době zajišťuje 55 strážníků, což je počet, o který jsou pokráceny stavy na obvodních služebnách,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký. Současným personálním stavem strážníků Městské policie Plzeň proto nebylo možno pokrýt požadavky projektu Bezpečné město, který vyžadoval pro 63 okrsků 63 strážníků.

Lokace okrsků projektu Bezpečné město se proto sníží na 30, tak aby bylo možno dodržet filozofii projektu a dosáhnout cílového stavu, tedy že každý okrsek má svého strážníka. Řízení poskytovaných služeb bude podle slov primátora rozděleno na činnosti, které je nutné zajišťovat atestovanými strážníky a na činnosti, pro něž není potřeba kvalifikovaného městského policistu. Díky dotaci úřadu práce budou vytvořena nová pracovní místa na pozici asistent Městské policie Plzeň, ti budou určeni pro výkon činností, na něž dle zákona není nutno využívat kvalifikované pracovní síly strážníka. Díky tomu by se měla zlepšit činnost atestovaných strážníků.

Zatím se však úplně nedaří nacházet vhodné adepty na pozice asistentů městské policie, kteří musí pocházet z řad osob v evidenci úřadu práce. Několik vytipovaných adeptů už město oslovilo, nicméně ti pak na pohovor nedorazili.  

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.