Nová turistická trasa na Modravě vede divočinou, hned vedle silnice

Nová turistická trasa na Modravě vede divočinou, hned vedle silnice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel BaxaPavel Baxa

ekonom, soukromý zemědělec

Více

Jana VolencováJana Volencová

ekonomka

Více

Božena VaňkováBožena Vaňková

Ředitelka MkS Tachov

Více

Nová turistická trasa na Modravě vede divočinou, hned vedle silnice

Modrava, 31.07.2012, aktualizováno 14:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Modrava se nechce smířit s klesající návštěvností a začala připravovat nová lákadla. Mezi prvními novinkami je turistická trasa, která vede divočinou podél Filipohuťského potoka. Čtyřkilometrová okružní trasa přitom vyvede turisty mimo frekventovanou silnici mezi Modravou a Filipovou Hutí.

Nová turistická stezka je velice atraktivní | Autor: Jan DvořákNová turistická stezka je velice atraktivní | Autor: Jan Dvořák

„Ta stezka je skvělá, líbí se mi, že okolní příroda vypadá hodně divoce, viděli jsme tam i drobné rašeliniště. Jednoznačně je to lepší, než jít po asfaltu a bezesporu bezpečnější, než na cestě, která vede kousek od této stezky,“ hodnotil novou turistickou trasu třicetiletý Filip Caisbereger z Hradce Králové, který na dovolenou na Šumavu přijel se svojí rodinou.

Nový čtyřkilometrový úsek nabízí cestu pouze vyšlapanou pěšinou podél potoka. Turisté tam najdou na třech zastaveních i tři informační panely. „Stezka začíná kousek nad obecním úřadem a první zastavení je nedaleko. Turisté se z informačního panelu dovědí to nejdůležitější o Filipohuťském potoce, jeho fauně a flóře a jeho okolí. Druhé zastavení informuje o podmáčených horských smrčinách, jako velmi důležitém ekosystému a třetí zastavení přibližuje horské louky a jejich květenu,“ říká starosta Modravy Antonín Schubert (NEZ). „Je skvělé, že správa parku nás pustila do těchto míst, ve své podstatě je to jediná vyznačená turistická trasa na Modravsku, která vede přírodou po vyšlapané stezce a ne po asfaltu nebo zpevněné lesní cestě,“ doplňuje starosta.

Na nové stezce jsou tři zastavení | Autor: Jan Dvořák

Podle Antonína Schuberta je nutné hledat nové atraktivity, které by měly nalákat turisty. Těch totiž rok od roku ubývá a starostové většiny šumavských obcí, na to stále upozorňují. Turismus je totiž, vedle práce v lesích nebo na správě Národního parku Šumava, prakticky jedinou možností obživy na tomto území.

„Zrealizovat nějakou novou turistickou zajímavost je na Šumavě obecně problémem. My už jsme chtěli před třemi lety vyznačit turistický okruh vedoucí z Modravy přes Hraběcí most, Hraběcí cestu, Modravskou horu a po Starobřeznické cestě zpět na Modravu. Tehdy se ale odvolal Okrašlovací spolek Zdíkovska a bylo po plánech,“ říká Antonín Schubert.

„Je zajímavé, že jen kousek za hranicemi, v Bavorském lese, je to diametrálně odlišné. Tam za pouhých 320 dnů postavili stezku v korunách stromů, která je obrovským tahákem nejen pro Němce, ale i pro Čechy. Udělat něco podobného na území Národního parku Šumava a navíc to realizovat jako developerský projekt, je absolutně nemyslitelné,“ doplňuje starosta.

Nový čtyřkilometrový okruh je pouze pro pěší | Autor: Jan Dvořák

Modrava přesto plánuje další projekty, které by měly přilákat více turistů. „Chceme opět rozjet jednání o možnosti vybudování turistické stezky okolo té Modravské hory. Plánujeme ale obnovení sjezdovky na Modravě na tom jižním svahu, která tu byla v provozu od roku 1962 do roku 1992. Na místě, ještě dnes funkční sjezdovky s vlekem, totiž vyroste nový penzion s pivovarem. A je v plánu také stavba nového Infocentra, které vyroste v místě současného parkoviště, které se přesune na začátek obce,“ zakončuje starosta Modravy Antonín Schubert.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.