Víme první: Společnost Plzeňská teplárenská má zpět platné stavební povolení pro spalovnu v Chotíkově, kterou tak může dokončit

Víme první: Společnost Plzeňská teplárenská má zpět platné stavební povolení pro spalovnu v Chotíkově, kterou tak může dokončit | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ŠrámekPavel Šrámek

poslanec parlamentu ČR

Více

Jana VadlejchováJana Vadlejchová

studentka, obchodní zástupkyně

Více

Josef ŠvarcberkJosef Švarcberk

Zastupitel PK, člen rady MZ Planá

Více

Aktualizováno: Víme první: Společnost Plzeňská teplárenská má zpět platné stavební povolení pro spalovnu v Chotíkově, kterou tak může dokončit

Plzeň, 03.07.2015, aktualizováno 16:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Společnost Plzeňská teplárenská má zpět stavební povolení na stavbu spalovny v Chotíkově, kterou tak může dokončit. Středočeský krajský úřad, který ministerstvo pro místní rozvoj pověřilo rozhodnout ve věci stavebního povolení neshledalo žádné nedostatky a obnovilo jeho platnost. Pro server Regionpodlupou.cz to potvrdil Tomáš Drápela, generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská, která je investorem stavby. Účinnost stavebního povolení, který původně schválil plzeňský krajský úřad, zrušil svým verdiktem letos v únoru Krajský soud v Plzni na základě žaloby ekologických aktivistů.

„Informaci od středočeského krajského úřadu, že stavební povolení na spalovnu nabylo účinnosti jsme obdrželi v pátek ve 14.11 hodin do naší datové schránky. Pro nás to aktuálně znamená, že přerušujeme na stavbě proces konzervace a budeme okamžitě pokračovat ve stavbě spalovny podle původního harmonogramu. V současné době lze těžko odhadnout, kdy bude stavba hotová a kdy ji spustíme do zkušebního provozu,“ uvedl Tomáš Drápela.

Plzeňský krajský zrušil letos v zimě účinnost stavebního povolení pro budovanou spalovnu komunálního odpadu v Chotíkově. Krajský soud vyhověl žalobě ekologických aktivistů na údajnou podjatost úředníků Krajského úřadu v Plzni, který rozhodoval ve věci stavebního povolení i územního rozhodnutí. Ministerstvo pro místní rozvoj pak rozhodlo, že celý spis přejde na Krajský úřad Středočeského kraje, kde měli ze zákona úředníci o celé záležitosti rozhodnout do 60 dnů.

Spalovna budovaná na zelené louce měla jít do zkušebního provozu už letos v prosinci a v ostrém provozu měla jít od začátku příštího roku. Na stavbě již investor prostavěl 90 procent nákladů, které se přiblížily k hranici dvou miliard korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Ekoprasata 07.07.2015 10:32, Reagovat

To je pro tuto chvíli dobrá zpráva, ale obávám se, že tito vydírající ekošmejdi ještě neskončili, dosud totiž nedostali výpalné za to, že nebudou škodit a tak se ještě o nějakou levárnu pokusí, dokud jim něco někdo nestrčí do kapes, na tom je jejich mafie postavená a funguje jim to skvěle (umí ve spolupráci se soudy dokonale zneužít \"demokracii\").

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.