Radní kraje jmenovali šéfem zdravotnické záchranné služby bývalého náměstka Pavla Hrdličku, který byl od ledna pověřen jejím vedením

Radní kraje jmenovali šéfem zdravotnické záchranné služby bývalého náměstka Pavla Hrdličku, který byl od ledna pověřen jejím vedením | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ŠidloKarel Šidlo

Poslanec PČR, zastupitel Plzeňského kraje

Více

Tamara SalcmanováTamara Salcmanová

1. místopředsedkyně krajské organizace

Více

František ČurkaFrantišek Čurka

Starosta obce Halže

Více

Radní kraje jmenovali šéfem zdravotnické záchranné služby bývalého náměstka Pavla Hrdličku, který byl od ledna pověřen jejím vedením

Plzeň, 01.07.2015, aktualizováno 11:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ředitelem Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) jmenovala Rada Plzeňského kraje Pavla Hrdličku. Bývalý náměstek útvaru krizového řízení záchranné služby byl pověřen jejím vedením poté co vedení kraje v lednu tohoto roku odvolalo dosavadního ředitele Romana Svitáka. „Vzhledem ke skutečnosti, že Pavel Hrdlička je ve výše uvedené organizaci dlouhodobě zaměstnán jako lékař, osvědčil se jako náměstek útvaru krizového řízení ZZS PK, ale i jako pověřený ředitel, bylo doporučeno Radě PK jmenovat jej bez výběrového řízení do funkce ředitele organizace ZZS PK. Jmenování Pavla Hrdličky bude účinné od 1. 7. 2015,“ informoval hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD).

Sídlo Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje | Autor: Richard BenešSídlo Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje | Autor: Richard Beneš

Dnes již bývalý ředitel záchranné služby Roman Sviták byl odvolán především z důvodu chybné realizace a plnění veřejné zakázky při nákupu sanitních vozidel, kdy došlo k pochybení při uzavření smlouvy a přebírání vozidel. Dalším závažným důvodem k odvolání bylo podle slov hejtmana špatné nastavení vnitřních kontrolních mechanismů, rozdělování kompetencí, úkolů a z toho plynoucí nedostatky v hospodaření organizace.

Kontrola plnění veřejné zakázky na pořízení a vybavení 12 sanitních vozidel odhalila velké nedostatky jako je nedodržování směrnic Rady Plzeňského kraje nebo zákona o veřejných zakázkách a další pochybení. Uzavřená smlouva neodpovídala vítězné nabídce vzešlé z veřejné zakázky, dodávky sanitních vozidel neodpovídaly uzavřené smlouvě ani vítězné nabídce, přesto byla vozidla převzata bez výhrad. Zástavba vozidel nebyla provedena v souladu se závaznými normami a může být nebezpečné pro posádku vozidel.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Lojza 01.07.2015 14:48, Reagovat

No tak záchranka má nového ředitele. Zvláštní ovšem je, že oba předchozí museli vzejít z výběrového řízení (Ing. Rada a také Dr. Sviták), zatímco Hrdlička nikdy ve výběrovém řízení nebyl a byl doporučen pouze Radou kraje, v níž zasedá hejtman a pár vlivných mocipánů :-)

Stejně tak je zajímavé, že kraj argumentuje tím, že Sviták pochybil při zadání veřejné zakázky. Možná pochybil, možná ne. Ale pokud ano, pak nebyl jediným, kdo pochybil! Nad zakázkami má dohled Centrální nákup, což je organizace patřící kraji, která rozhoduje o všem, co se bude nakupovat. Tudíž chybu museli udělat tím pádem i oni zde, když tuto zakázku schválili :-) Za další že porušil kontrolní mechanismy? na záchrance funguje auditor, tudíž kontrolní mechanismus musel porušit on, ne Sviták.

Ono když se píše článek, chce to více informací než jen papouškovat, co řeknou politici z kraje a více pátrat po tom pozadí. například: proč nebylo vypsáno výběrové řízení na nového ředitele, když po odvolání Svitáka se kraj honosil tím, že bude nové výběrko vypsáno?! Proč nebylo?

pepe 01.07.2015 16:34, Reagovat

Souhlasím. On tedy nemusí a ostatní ano, tak vážení radní to jste si udělali hezký precedens. Jsem zvědavý jak toto obhájí paní radní pro zdravotnictví před zastupitelstvem PK. Jak paní radní ví, že on je zrovna ten nejlepší. Na základě čeho tak rozhodla? Neznamená to, že když byl pověřený, že se stane automaticky ředitelem.Znamená to tedy, že při uvolnění ředitelského místa v příspěvkové organizaci bude někdo pověřen na základě jakýchsi subjektivních kriterií tzv. dočasným řízením. Po uplynutí doby na uklidněnou bude potichu ve své dočasné funkci potvrzen. A máme zde vymyšlen nový způsob jak se dostat do ředitelského místa v klidu a bez výběrového řízení. Blahopřejeme.

čtenář 04.07.2015 11:48, Reagovat

Souhlas. Podle toho, že ho vybrali bez výběrového řízení to celé vypadá, že Svitáka vyhodil hejtman cíleně, aby se otevřelo místo pro tohoto uchazeče :-) No a aby byl důvod se bývalého ředitele (vybraného Výběrovým řízením) legálně zbavit, pustila se fáma, že pochybil nebo něco špatně udělal, třeba nějakou tu veřejnou zakázku.

Zajímavé bude, až policie skončí vyšetřování a vyjde najevo, že nepochybil :-) To by mne zajímalo, co s tím kraj bude dělat, to bude průůůůůůser. Svitákovi bych radil pak podat na kraj žalobu za pomluvu a chtít pěkně tučné odškodné a návrat do funkce.

čtenář 04.07.2015 11:59, Reagovat

... a co je nejzajímavější. Tak s nástupem nového ředitele Hrdličky se rozjeli změny. ZZS už nemá sedm oblastí vedení (oblast např. Domažlic, Plzně severu a pod.), nýbrž od 1.7. bylo vše redukováno jen na čtyři! To je první jobovka. další je, že od 1.7. byla zrušena lékařská návštěvní služba na Denisově nábřeží a vše přechází pod pohotovost na Lidické, která slouží pro okresy Plzeň-jih a sever. nově tak bude návštěvní službu pro okres Plzeň-města zajišťovat lékař, který funguje pro oba z předchozích regionů. Takže v reálu se zhorší kvalita péče, lidé budou déle čekat na příjezd návštěvního lékaře.

Další jobovka: Záchranka si chce najmout na zajištění služeb v Plzni soukromou firmu, která bude pro ne vykonávat a zajišťovat služby výjezdové skupiny RZP. Má se jím stát firma p. Cipry. Otázka na místě: Proč si záchranka najímá na zajištění služeb, které ona sama poskytuje, soukromou firmu?????

Další jobovka: Údajně má být od 1.7. bude zrušena činnost lékaře ZZS v Radnicích a bude zrušen a nahrazen posádkou RZP bez lékaře. V reálu by to znamenalo, že na Rokycansko bude jeden lékař ZZS! Dosud jsou zde dva, jeden v Rokycanech, druhý (v době noci a víkendů) v Radnicích. V Rokycanech se navíc má plánovat zrušení jedné posádky RZP v noční době, tzn. že na Rokycany a okolí bude jedno auto s lékařem (malé) + jedna velká sanitka!

ZZS jde do kopru a péče hrubě kulhá! Tohle by se měli novináři tohoto chytnout a vypátrat, proč se všechno možné ruší a kam půjdou ty peníze, které na chod těchto služeb má záchranka ve svém rozpočtu začleněné a vyčleněné! také by se měli ptát na to, proč si záchranka zjednává soukromou firmu na činnost, kterou sama poskytuje a může ji sama sobě zajistit....

pepe 04.07.2015 12:29, Reagovat

No a ještě jednu perličku přidám.Svitákovi se také vyčítalo, že je málo v práci a že slouží. Podívejte se na nového ředitele v uvozovkávh, kteý má sukromou praxi a ještě něco k tomu, Takže kolik dní tento pan ředitel bude věnot ZZS? Další koukal jsem na nového náměstka pana Šína, to je taky pěkný vykuk. On totiž měl před léty v Tachově průšvih a musel tehdy ze zastupitelstva v Tachově odejít ze dne na den. Víte proč? Tak za 1. On vůbec nepochází z tohoto kraje a přišel do Tachova a kandidoval za ČSSD a jelikož tady neměl trvylý pobyt, tak mu to umožnil jeden člen ČSSD v té době předseda a nechal ho přihlásit na jeho adresu v Oldřichově. Moje žena odtud pochází a její celá rodina zde žije, takže ví ovšem. Druhá věc, proč musel tento pan doktor odejít? V té době prý esemeskama obtěžoval nezletilé. Navíc mimo náměstka dělá šefa ZZS v Tachově a sestry říkaly, že s ním vůbec není řeč a že je arogantní. Hezky to pan ředitel vše udělal. A kraj je teď za běkný blbce v čele s radmími. Ať žije politika a v ní chytrákové jako nový ředitel a spol.

čtenář 04.07.2015 22:40, Reagovat

tak když jsme u těch jobovek, přidám ještě jednu a tu nejzásadnější. Záchranka toho času je bez vedení! Ředitel Hrdlička je toho času na dovolené, jeho zástupce Ing. Stehlík také - až do úterý :-D Kdo tedy záchranku vede?

pepe 05.07.2015 08:58, Reagovat

To zřejmně paní radní pro zdravonictví vůbec nezajímá hlavně, že mají všichni posty. A co jeho koncepce nového ředitele, ta asi nikoho nezajímá. Jde o to, jestli vůbec nějakou má, podle toho co tam už udělal nemá vůbec promyšlené kroky a ten jejich slavný ekonom taky za nic nestojí. V hlavě toho moc nemá, protože tam byl krajem také dosazený. Bordel tam byl i když už tam byl Stehlík.

Tombor numira casa from bujumbura 06.07.2015 10:54, Reagovat

Pravda, To je svatá pravda Pepe. zajímala by mne ta jejich koncepce vedení ZZS, podle toho, co se tam děje bude koncepce asi taková - nejvíc šetřit na péči, budou odměny do kapsičky :-D
Co se týče Stehlíka, ten se na záchrance vzal, co vím poté, co odešel z holdingu. nejzajímavější na tom celém ovšem je to, že před Svitákem na záchrance už pracoval, poté se jej Sviták zbavil - pro jeho neschopnost. Nakonec, rok předtím, než Svitáka odvolali se najednou Stehlík znovu nazpět vrátil. Kdopak ho tam dosadil????

pepe 06.07.2015 13:29, Reagovat

Tyto informace jsem dostal od známého ze ZZS, že ho tam dosadil kraj tj. vedení kraje. Když to tak vezmete, tak na rok 2015 dostali z rozpočtu nějaké peníze, teď když udělali všechny tyto změny, tak kam tedy dají tyto peníze. Dozvěděl jsem se také, že Hrdlička plánoval, že opět přidá doktorům a ubere sestrám a dalším lidem. Jak to tak vypadá, tak si svůj sen plní. Jinak průměrný plat doktora na ZZS je mezi 70 000 Kč až 90 000 Kč. To jenom pro představu. Odměny, které se zde dostávaly stojí také za zmíňku, řádově více než desetitisíce a mnohdy ještě více. Takto se hospodaří s finančními prostředky daňových poplatníků. Je třeba důsledně volit politiky, kteří jdou kandidovat do Plzeňského kraje. Často chodím na zastupitelstvo PK a vidím běst a hrůzu. Sedím tam spoustu vyšších politiků jako je senár Látka, poslaneci Vílímec a Votava také europoslanec Pospíšil. Z magistrátu je tam Baxa, Zrzavecký a další. Můžu Vám jednocnačně říci, že bych ani jednoho nevolil. Senátora Látku jsem slyšel mluvit jednou a byla to hrůza, on ani neví, kde sedí, vůbec neumí mluvit a jeho myšlenkové postupy jsou pro zasmání. ostatní se starají jenom sami o sebe a Pospíšil mne velice zklamal. Vilímcovi nikdo nerozumí, protože tak huhňá, že to nikoho nezajímá. Baxa od doby, co není už primátor je zticha. Zrzavecký primátor je úplně zticha. Kdo se skutečně zajímá o problémy je hodně zastupitelka Rubáková, taky si nebere servítky a hodně je znalá a věci rozumí a nenechá se zastrašit. Líbí se mi její názory, takto si představují politika.

XX 01.07.2015 18:46, Reagovat

No, podobně byl jmenován ředitelem Národního parku Pavel Hubený.
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reditelem-np-sumava-zustava-pavel-hubeny-podle-ministra-brabce-splnil-ocekavani

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.