Kraj zrušil výběrové řízení na provozování chirurgické pohotovosti pro Tachovsko, o velkorysou nabídku neměli lékaři zájem

Kraj zrušil výběrové řízení na provozování chirurgické pohotovosti pro Tachovsko, o velkorysou nabídku neměli lékaři zájem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ŠtanclJiří Štancl

Místostarosta Klatov

Více

Martin HyťhaMartin Hyťha

Ekologický aktivista

Více

Jitka VachulkováJitka Vachulková

Manažerka neziskové organizace

Více

Kraj zrušil výběrové řízení na provozování chirurgické pohotovosti pro Tachovsko, o velkorysou nabídku neměli lékaři zájem

Plzeň, Mariánské Lázně, 29.06.2015, aktualizováno 17.07.2015 14:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rada Plzeňského kraje rozhodla zrušit zadávací řízení velkorysé veřejné zakázky v hodnotě 5,2 milionu korun na zajištění lékařské pohotovostní služby v oboru chirurgie pro území okresu Tachov na rok 2015 – 2016. Důvod byl prostý. Ve stanovené lhůtě se nenašli mezi lékaři žádní zájemci, kteří by měli zájem provozovat na Tachovsku chirurgickou pohotovost pro dospělé, byť mohli inkasovat 1000 korun na hodinu. Dobrou zprávou je, že by se měla od 1. července vrátit chirurgická pohotovost do nemocnice v Mariánských Lázních, kde byla začátkem roku zrušena. I když Mariánské Lázně nejsou v Plzeňském kraji, řada obyvatel z Tachovska zamířila s akutními problémy do této nemocnice, namísto cesty do vzdálenějších nemocnic ve Stodu v Domažlicích nebo v Plzni.

„Nikdo se do do výběrového řízení na provozování chirurgické pohotovostní služby na Tachovsku nepřihlásil. Proto jsme tuto veřejnou zakázku zrušili. Ze strany provozovatelů této služby z jiných částí našeho kraje také zazněla kritika, že kraj nabízel na zajištění této služby nezvykle vysokou částku,“ uvedla krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Plzeňskému kraji, který u lékařů neuspěl ani s takovou královskou nabídkou zřejmě vytrhne pomyslný trn z paty nový majitel nemocnice v Mariánských Lázních. Ten totiž přislíbil, že od 1 července obnoví v mariánskolázeňské nemocnici chirurgickou pohotovost pro dospělé. Ta by měla fungovat od 07.00 hodin do 19.00 hodin. „Zatím jsme nejednali s novým majitelem o tom, že by mohl Plzeňský kraj přispívat na provoz této pohotovosti, nicméně se takové možnosti nebráníme, vzhledem k tomu, že do nemocnice v Mariánských Lázních jezdí i občané našeho kraje,“ uvedl hejtman Václav Šlajs (ČSSD).

Loni na podzim už zkrachoval pokus hejtmanství, zajistit provoz chirurgické pohotovosti v soukromé klinice v Plané, za což kraj nabízel na pokrytí nákladů 2,6 milionu korun. Tehdy se také žádný zájemce nepřihlásil. Kraj proto přitvrdil a vyhlásil novou zakázku v hodnotě 5,2 milionu korun. Ta měla zajistit fungování pohotovosti během pracovního týdne do 22.00 hodin a o víkendu od 07.00 do 22.00 hodin.

I když na Tachovsku chybí chirurgická ambulance, region má nadstandardní pokrytí záchrannou službou. Výjezdová místa jsou v Tachově, Stříbře, Plané, Konstantinových Lázních a nové bude od ledna v Boru. Na Tachovsku v současné době poskytuje všeobecnou pohotovost poliklinika v Tachově, v Boru u Tachova a ve Stříbře. Nepřetržitá dětská pohotovost je v Plané. Lůžkové zařízení je dostupné do 60 minut a chirurgické ambulance přes den do 45 minut, jak nařizuje zákon.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.