Stanovisko zastupitelů KSČM k situaci v PL v Dobřanech

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Stanovisko zastupitelů KSČM k situaci v PL v Dobřanech

Dobřany, 10.06.2015, aktualizováno 11:18 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Stanovisko Zastupitelů Plzeňského kraje za KSČM k situaci v Psychiatrické nemocnici Dobřany

Krajští zastupitelé za KSČM vyjadřují podporu zaměstnancům Psychiatrické nemocnice Dobřany v kauze proti odvolání pana ředitele MUDr. Vladislava Žižky. Rozhodnutí Ministra zdravotnictví vidíme jako nespravedlivé a nesprávné. Seriózní politik se rozhoduje na základě podrobné analýzy stavu a případně výsledku šetření.

Je nám jasné, že se jedná o tragédii, kdy psychicky nemocný člověk připraví o život nevinného občana. Situace je o to horší, že se jedná o opakovaný trestný čin způsobený nemocným člověkem.

Selhání zcela určitě není na straně nermocnice, ani na straně odvolaného pana ředitele. Toto tvrzení je podepřeno výsledkem šetření ministerské komise provedeném bezprostředně po tragickém činu v Horní Bříze. Komise konstatovala, že nedošlo v postupu nemocnice k žádnému odbornému pochybení ani porušení zákona.

Domníváme se, že největším problémem je a byla nečinnost pana ministra zdravotnictví po předchozích tragických událostech. V případě smrti knihovnice v Horní Bříze se jedná o alibistické opatření, které neřeší skutečně nastavené podmínky pro duševně nemocné pacienty v České republice. Odvoláním ředitele nedojde ke změně legislativy a vyřešení potencionálního nebezpečí opakování těchto tragických událostí.

Naše znalosti a zkušenosti s působením MUDr. Žižky ve funkci ředitele Psychiatrické nemocnice Dobřany potvrzují jeho profesionální, odborný a zejména manažersky zdatný  přístup k řízení a rozvoji zdravotnického zařízení přímo řízeného ministerstvem zdravotnictví. Důkazem je rozvoj nemocnice a její současné ekonomické výsledky.

 

 

V Plzni, 9.6.2015

 

                                                                                Za Klub zastupitelů KSČM:

                                                                        JUDr. Zdeňka Lišková, předsedkyně klubu

 

 

Autor: Zdeňka Lišková

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Zdeňka Lišková 26.06.2015 12:39, Reagovat

Vážení, co byste tedy udělali s lékařem-psychiatrem, u kterého byl pachatel vraždy 2 dny před činem v ordinaci. Jakou odpovědnost byste vyvodili vůči němu. Nejde totiž o problém Dobřan, jde o problém legislativy. Navíc na termín u psychiatra čekají lidé v Plzeňském kraji 2,5 měsíce. Pachatel byl propuštěn v únoru a skutek spáchal v květnu 2015. To, že Dobřany nic nezanedbaly zjistila i ministerská komise, ale pan ministr ani nečekal na objektivní zjištění a chránil si svoji kůži.

Nesouhlas 24.06.2015 19:11, Reagovat

Jakožto volič KSČM s vaším postojem nesouhlasím. Ten psychopat vyhrožující vraždou na potkání (v lednu byl po oznámení psychiatričky hledán policií jakožto nebezpečná osoba a to v Dobřanech věděli) byl z PL Dobřany propuštěn před rozhodnutím soudu ve věci a to je zcela jistě pochybení, které vedlo ke smrti nevinného mladého člověka.

Že ředitel PL Dobřany nemá tolik cti v těle, aby se alespoň zachoval morálně a odstoupil sám, je věc jiná - že byl alespoň odvolán je v naprostém pořádku, ZAVINIL SMRT MLADÉHO ČLOVĚKA svojí neschopností. Já bych ho za to zavřel za trestný čin obecného ohrožení, případně zabití na 10 let a zakázal mu doživotně činnost a měl by pozůstalým uhradit nemajetkovou újmu v řádu miliónů.

To samozřekmě nemění nic na tom, že koncepčně je vina na MZ, protože není normální, aby nebezpeční psychopaté nebyli izolováni od společnosti - je třeba hájit práva obětí a to i preventivně a ne čekat na mrtvoly.

Anohoj 11.06.2015 20:57, Reagovat

Postoj komunistického klubu mě dosti překvapil a jako voliče vaší strany i docela zklamal. To, že to bylo profesní selhání primáře o tom nemůže být vůbec řeč. Stav pacienta zjevně neodhadl a on o své nebezpečnosti přesvědčil tím nejtragičtějším způsobem. Chápu, že odhadnout co se děje v hlavě psychicky narušené osoby není jednoduché a kdyby pacient alespoň na oko spolupracoval, dalo by se chybný úsudek lékaře pochopit, ale když někdo vyhrožuje, že bude po propuštění zabíjet tak dle mého laického názoru na svobodu nepatří. To, že lékař nevěřil, že své hrozby splní nemá v dané situaci vůbec smysl komentovat – splnil a stálo to život mladou ženu. O dalším osudu pacienta navíc rozhodoval soud a nechápu proč léčebna nepočkala na jeho rozhodnutí.
Otázkou je jakou odpovědnost za to má ředitel ústavu. Kdyby žádnou jinou tak minimálně manažerskou rozhodně a po takovém selhání musí padat hlavy! Odvolání je pro mě zcela logický a pochopitelný krok, když pan ředidle v sobě nenašel kousku cti a nerezignoval sám. Na jeho místě bych tak učinil ještě týž večer, kdy došlo k vraždě. Vím, že se u nás nenosí, aby lidé co pochybili opouštěli své funkce, ale doposud jsem se domníval, že KSČM hraje jinou ligu…

XX 12.06.2015 08:05, Reagovat

Nemáte pravdu. V Dobřanech nedošlo k pochybení. Něco si o tom přečtěte, např.

Stanovisko výboru PS k odvolání MUDr. Vladimíra Žižky z funkce ředitele PN Dobřany

Anohoj 12.06.2015 12:05, Reagovat

Nevím jak vám, ale mě propuštění člověka, který vyhrožuje zabíjením, jako pochybení přijde v každém případě. V okamžiku kdy svou hrozbu splní, už o tom nemůže být nejmenší pochybnost. A kdo co někde sesmolil mi je vcelku jedno. Já si zásadně vždy dělám vlastní názor na základě faktů.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.